Симптоми тромбів у ногах

З плином часу здоров'я наших вен погіршується, і в деяких місцях можуть виникати тромби. Особливо небезпечним місцем є ноги, тож радимо дотримуватися досить простих правил щоб виявити симптоми тромбозу на ранніх стадіях.
Симптоми тромбів у ногах

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Великий тромб чи незначний, важливо постійно слідкувати за венами та регулярно консультуватися з лікарем, аби не сталося венозного тромбозу.

Як ви вже знаєте, варикоз вен виникає через погану циркуляцію крові, втім іноді кров гусне і спричиняє появу небезпечного тромбу, який повністю перекриває нормальний кровообіг. Що робити, щоб уникнути цього захворювання? Що таке тромб та які симптоми зазвичай асоціюють з тромбозом вен?

У цій статті ми хочемо відповісти на ці запитання, аби заспокоїти вашу душу та гарантувати добре здоров’я.

Що таке венозний тромбоз?

Цей простий термін досить часто лякає: тромбоз глибоких вен або ТГВ. Причиною цього захворювання завжди є згусток крові у одній з вен. Зазвичай, це глибока вена і майже у всіх випадках вона розташована там, куди кров доходить найгірше, як-от до ляшок та стегон.

Найбільший ризик в тому, що тромб може відірватися і з потоком крові потрапити у легеневу артерію, тому циркуляція крові переб’ється – це називається легеневою емболією. Вона є дуже серйозним ризиком для здоров’я, про який варто знати.

Так, це правда, що ця проблема переважно стосується людей за 50 та 60, втім і молодшим жінкам потрібно про неї пам’ятати, адже наше здоров’я залежить і від стану вен у тому числі.

Лікарі стверджують, що найчастіше тромби або тромбози відриваються, якщо вони знаходяться у верхній частині ніг або стегнах. Саме тому важливо час від часу ходити на огляд, адже спеціалісти налогошують на важливості ранньої діагностики. Не забуваймо дбати про власну безпеку.

Як знайти тромб та симптоми тромбозу ніг

Тромб

Які симптоми повинні проявитися, якщо ви підозрюєте, що у вас у нозі тромб?  По перше, варто зазначити, що існує два види венозного тромбозу: поверхневий і глибокий, який має набагато більше ризиків спричинити ускладнення. Розгляньмо характерні симптоми кожного:

 1. Тромбоз поверхневих вен: Його дуже легко розпізнати. Ви помітите, що вена збільшилась у розмірі, нагадує шнурок, вона тверда, синього кольору та при натисканні викликає больові відчуття.  Таку вену помітно одразу і вона сильно болить. У ділянці з тромбозом поверхневих вен ви відчуватимете жар, а також неймовірний тиск ввечері після напруженого дня. Із цим виглядом тромбозу варто бути обережними, адже він не лише є першим кроком до складнішого глибокого тромбозу вен, у ньому може розвинутись інфекція і спричинити запалення, відоме як флебіт.
 2. Глибокий тромбоз вен: На жаль, коли поверхневий тромбоз переходить у глибокий, це не завжди помітно. Втім, ознайомтесь із цими симптомами і це допоможе його виявити.
 • Відчуття сильного тиску в місцях, де вени найпомітніші  та найбільш набряклі.
 • Майже нестерпне відчуття тепла в районі захворювання.
 • Поколювання, яке піднімається вгору по нозі до паху.
 • Важкість у нозі; вона стає жорсткою на дотик.
 • Будьте дуже обережними, якщо шкіра почне синіти або стане дуже блідою, це означатиме, що артеріальна кров не доходить до ноги.

Чи можна запобігти венозному тромбозу?

Майже усі проблеми з варикозним розширенням вен передаються генетично. Спадковість у поєднанні з нездоровим способом життя, як-от неправильним харчуванням чи надмірною вагою, неодмінно спричинять варикоз.

Як тільки ви помітили ознаки варикозу, сконцентруйте усі зусилля на тому, щоб уникнути тромбозу поверхневих вен:

 • Щодня займайтесь спортом. Наприклад, чудово допоможе півгодинна прогулянка. Плавання та велосипед – альтернативні варіанти.
 • Час від часу приймайте холодний душ.
 • Намагайтеся не їсти солі, цукру, жирів, снеків, солодкої води, білого рафінованого борошна, тобто будь-яких продуктів, які призводять до погіршення циркуляції крові.
 • Пийте багато рідини, у тому числі натуральних соків та трав’яних настоїв з хвоща, м’яти болотної або розмарину.
 • Каштан – це рослина, яку використовують для лікування варикозу вен. Його досить часто додають як основний інгредієнт у багато дуже ефективних кремів. Каштан можна купити в аптеці, це і справді чудовий засіб для лікування варикозу.
 • Якщо вени дуже посиніли і виступають, неодмінно проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості оперативного втручання. Ризик появи тромбу завжди висить над вашою головою, ніби Дамоклів меч. Не забувайте ходити на обстеження до лікаря та завжди дослухатися до його рекомендацій.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.