Синдром дірявого кишківника: 8 симптомів, які не варто ігнорувати

Деякі запальні процеси, а також зміни настрою, можуть бути пов’язані зі синдромом дірявого кишківника, тому дуже важливо поставити правильний діагноз.
Синдром дірявого кишківника: 8 симптомів, які не варто ігнорувати

Останнє оновлення: 25 лютого, 2019

Синдром дірявого кишківника – це стан,  що розвивається, коли відкриваються простори між клітинами в мембрані, що охоплює кишкову оболонку.

У будь-якому здоровому тілі є певний рівень проникності, щоб поглинати поживні речовини. Проте у цьому випадку спостерігається запалення, яке викликає незручні та болісні симптоми.

Це можна пояснити тим, що бактерії, метаболічні відходи та накопичені харчові продукти рухаються через потік крові до решти організму.

У результаті цього важливі органи починають функціонувати не нормально. Імунна система плутається та починає атакувати своє ж тіло.

Ось чому так важливо знати, які є симптоми, якщо ви підозрюєте наявність цього захворювання.

Рання діагностика важлива для лікування. Тому сьогодні ми б хотіли детально розповісти про основні симптоми.

Синдроми дірявого кишківника

1. Проблеми з травленням

Проблеми з травленням

Зміни у кишковій флорі, а також погане перетравлення їжі, спричиняють певні труднощі з травленням, які можуть вказувати на синдром дірявого кишківника .

Хоча деякі симптоми викликані десятками різних станів шлунково-кишкового тракту, важливо також звернути увагу на цю проблему.

Люди з синдромом дірявого кишківника відчувають:

 • Здуття живота
 • Накопичення кишкових газів
 • Діарею
 • Синдром подразненого кишківника
 • Біль та відчуття повного шлунку

Прочитайте статтю: Спробуйте найкращі чаї від закрепів

2. Сезонні алергії

Сезонні алергії разом з астмою або хронічним синуситом, частіше зустрічаються у людей з ослабленим травленням через синдром дірявого кишківника.

Ці реакції викликають дисбаланс в імунній системі, що перестає утворювати достатню кількість антитіл для атаки алергенів та інфекційних агентів.

3. Запальні процеси

Запальні процеси

Якщо не лікувати синдром дірявого кишківника, значно збільшується ризик розвитку хронічних запальних захворювань та станів.

Це створює серйозні дисбаланси в запальних процесах вашого тіла, а при поєднанні з токсинами це впливає на клітини, викликаючи хворобу.

Синдром дірявого кишківника це фактор ризику для:

 • Ревматоїдного артриту
 • Зобу Хашимото
 • Вовчака
 • Псоріазу
 • Целіакії
 • Фіброміалгії

4. Гормональний дисбаланс

Функція кишківника – це не тільки травлення.

Хоча ми знаємо, що це основний орган травлення, він також відіграє певну роль у регулюванні деяких гормонів.

Тому якщо у вас є синдром дірявого кишківника, у вас можуть виникнути гормональні дисбаланси, які призведуть до таких проблем, як ПМС та синдром полікістозу яєчників.

Рекомендовано прочитати статтю: 8 симптомів гормонального дисбалансу, про які ви не знали

5. Проблеми зі шкірою

Проблеми зі шкірою

Коли кишкові бактерії страждають від синдрому дірявого кишківника, зазвичай проявляються проблеми зі шкірою.

Висипання на шкірі, скажімо, акне та екзема, є симптомами, спричиненими токсинами, що попадають у кров, коли вони не перетравилися.

У цьому випадку проблеми зі шкірою важче лікувати, оскільки спершу треба нормалізувати роботу кишківника, щоб вивести токсини та усунути запалення.

6. Тривога та депресія

Може здатися дивним, але функція кишківника позначається на настрої.

Цей зв’язок безпосередній, він має багато спільного з емоційним добробутом.

 • Саме в цій частині організму, звідки надходить більша частина серотоніну, він є хімічною речовиною, що асоціюється зі щастям.
 • Дисбаланс, спричинений синдромом дірявого кишківника, впливає на виробництво цього елементу, а відповідно може стати наслідком тривоги та депресії.

7. Нестерпність до певних продуктів

Нестерпність до певних продуктів

Коли людина страждає на синдром дірявого кишківника, деякі компоненти їжі, такі як лактоза або глютен, викликають серйозну нестерпність, що впливає на якість життя.

Синдром ускладнює розщеплення цих компонентів, а коли запалення викликається імунною системою, це спричиняє труднощі з травленням, а також аутоімунні напади.

8. Несвіжий подих

Галітоз у людей із синдромом дірявого кишківника пов’язаний із бактеріальним дисбалансом у цій системі.

Коли виникають проблеми з розщепленням їжі та токсинів, виникає неприємний запах з рота, який не можна усунути жодними засобами гігієни.

Ви помітили у себе деякі з цих симптомів? Чи підозрюєте наявність цього захворювання? Якщо так, відвідайте лікаря, якщо маєте проблеми з неприємним подихом.

Якщо ж у вас діагностували синдром дірявого кишківника, пам’ятайте, що частина лікування складається зі зміни звичок харчування. • Brom, B. (2010). Integrative medicine and leaky gut syndrome. South African Family Practice.
 • tandfonline.com/doi/abs/10.1080/20786204.2010.10873997

 • Qinghui Mu, Jay Kirby, Christopher M. Reilly, Xin M. LuoLeaky Gut As a Danger Signal for Autoimmune Diseases. (2017).
 • frontiersin.org/articles/10.3389/fimmu.2017.00598/full
 • NHS. “Leaky gut syndrome”. Page last reviewed: 09/03/2018.
 • nhs.uk/conditions/leaky-gut-syndrome/
  • Farshchi MK, Azad FJ, Salari R, Mirsadraee M, Anushiravani M. A Viewpoint on the Leaky Gut Syndrome to Treat Allergic Asthma: A Novel Opinion. (2017).
  www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30208732

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.