Три натуральні засоби для лікування меланодермії

Звісно, для ефективного лікування меланодермії (мелазми) необхідно звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Проте якщо ви хочете візуально зменшити неприємні плями на шкірі, що виникають у результаті цього захворювання, радимо взяти на озброєння натуральні засоби для лікування меланодермії з нашої статті.
Три натуральні засоби для лікування меланодермії

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Плями, що з’являються під час меланодермії, найчастіше виникають через шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру. На жаль, для хворих на це неприємне захворювання плями можуть стати серйозною естетичною проблемою.

Якщо вам також довелося зіткнутися з цією хворобою, радимо уважно прочитати цю статтю. У ній ми зібрали найефективніші натуральні засоби для лікування меланодермії, які допоможуть зменшити плями на шкірі.

Що таке меланодермія?

Мелазма, або меланодермія – це захворювання шкіри, при якому на обличчі та інших частинах тіла з’являються неприємні плями коричневого кольору. Окрім інтенсивного сонячного випромінювання дуже часто причиною меланодермії стають гормональні розлади, особливо у жінок у період вагітності.

Зверніть увагу, що меланодермія турбує жінок значно частіше, ніж чоловіків. До того ж, плями та сліди є більш помітними на шкірі світлих тонів. Не забувайте, що окрім плям на шкірі меланодермія не має жодних помітних симптомів.

Нині для лікування меланодермії зазвичай призначають спеціальні креми, лазерну терапію та натуральні скраби.

Найефективніші натуральні засоби для лікування меланодермії

1. Призначені лікарем медикаменти

Безумовно, препарати, які призначить лікар після повного обстеження організму, є найбільш ефективними засобами для лікування меланодермії. Зазвичай дерматологи призначають креми для зовнішнього застосування, які зменшують розмір та кількість плям на шкірі.

До складу подібних кремів зазвичай входить хімічна речовина під назвою “гідрохонін”, який часто можна зустріти у різних гелях та лосьйонах для тіла.

Гідрохонін здатний зменшити візуально зменшувати плями на шкірі, оскільки він володіє здатністю блокувати дію меланіну (речовини, яка виконує роль темного пігменту для шкіри).

засоби для зменшення пігментних плям

Втім, існує ще ціла низка речовин, які також допомагають боротися з плямами на шкірі при меланодермії, а саме:

 • Третиноїн
 • Азелаїнова кислота
 • Ретиноєва кислота
 • Кортикостероїди.

2. Професійні методи лікування меланодермії

Безсумнівно, професійна терапія шкірних захворювань є найбільш ефективною, проте водночас такі методи лікування є більш агресивними та жорсткими. До того ж, люди дуже рідко вдаються до цього способу лікування меланодермії через його високу вартість.

Найбільш популярними професійними методами подібної терапії є хімічний пілінг, мікро- та дермабразія, а також лікування меланодермії за допомогою лазера.

 • Відлущування відмерлих часточок шкіри за допомогою хімічного пілінгу. Цей метод лікування спрямований на відновлення зовнішніх шарів шкіри, які пошкоджуються при мелазмі.

Сама процедура полягає у тому, що на шкіру наносять спеціальні хімічні речовини (наприклад, гліколева кислота). При потраплянні на поверхню дерми ці засоби викликають слабкі пекучі відчуття. За допомогою хімічного пілінгу можна не тільки відлущити мертві часточки шкіри, але й відкрити новий, чистий шар шкіри.

 • Мікродермабразія та дермабразія – це професійні процедури, для використання яких застосовують високотехнологічне обладнання. Дермабразія передбачає усунення поверхневих шарів дерми. У результаті залишається чиста та гладенька шкіра без плям чи інших пошкоджень.

Щодо мікродермабразії, то вона є процесом відлущення мертвих часточок шкіри за допомогою діамантових кристалів. 

Зверніть увагу, що подібні методи лікування меланодермії передбачають декілька сеансів (зазвичай це 5 процедур). Інтервали між сеансами встановлює лікар відповідно до особливостей шкіри кожної окремої людини, проте зазвичай це 2-4 тижні.

 • Лікування лазером також є ефективним методом боротьби з пошкодженими шарами шкіри. Безумовно, цей вид лікування меланодермії є одним з найефективніших, проте й коштує він досить дорого.

Зазвичай для того, щоб зняти верхній шар шкіри, вам знадобиться від 4 до 6 сеансів. Після цієї процедури плями на шкірі стануть менш помітними, або й повністю зникнуть.

3. Натуральні домашні засоби для лікування меланодермії

Вірте чи ні, але є ціла низка корисних домашніх засобів на основі натуральних інгредієнтів, які здатні освітлити плями на шкірі, що з’являються у хворих на мелазму. Ми пропонуємо вашій увазі кілька таких ефективних засобів.

засоби для лікування меланодермії на основі яєць

Засіб на основі яєчного білка та чорного бальзаму з отрутою кобри

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

 • Ретельно змішайте обидва компоненти засобу.
 • Наносити отриманий засіб необхідно на уражені ділянки шкіри вранці та ввечері.

Маска на основі натурального меду та лимона

Інгредієнти:

 • 3 столові ложки молока (45 мл)
 • 4 столові ложки натурального меду (100 г)
 • 2 столові ложки свіжого лимонного соку (30 мл)

Спосіб приготування:

 • Змішайте інгредієнти засобу та нанесіть його на обличчя.
 • Зачекайте близько 20 хвилин, після чого змийте залишки засобу теплою водою.
 • Для отримання бажаного результату необхідно повторювати процедуру 2-3 рази на тиждень.

Не забувайте, що ці засоби здатні тільки зменшити симптоми мелазми, проте вони не можуть усунути причину захворювання повністю.

Якщо ви хочете отримати максимальну користь від використання згаданих вище натуральних засобів та процедур для лікування меланодермії, рекомендуємо поєднати їх з методами відновлення гормонального балансу. Таким чином вам вдасться не тільки прискорити процес одужання, але й запобігти повторній появі плям на шкірі, спричинених мелазмою. • Melasma. (n.d.).
  aad.org/public/diseases/color-problems/melasma
 • Rajaratnam R., et al. (2010). Interventions for melasma. DOI:
  10.1002/14651858.CD003583.pub2
 • Shankar, K., Godse, K., Aurangabadkar, S., Lahiri, K., Mysore, V., Ganjoo, A., Vedamurty, M., Kohli, M., Sharad, J., Kadhe, G., Ahirrao, P., Narayanan, V., … Motlekar, S. A. (2014). Evidence-based treatment for melasma: expert opinion and a review. Dermatology and therapy, 4(2), 165-86.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4257945/
 • Sarma, N., Chakraborty, S., Poojary, S. A., Rathi, S., Kumaran, S., Nirmal, B., Felicita, J., Sarkar, R., Jaiswal, P., D’Souza, P., Donthula, N., Sethi, S., Ailawadi, P., … Joseph, B. (2017). Evidence-based Review, Grade of Recommendation, and Suggested Treatment Recommendations for Melasma. Indian dermatology online journal, 8(6), 406-442.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5707834/
 • Gupta, A. K., Gover, M. D., Nouri, K., & Taylor, S. (2006, December). The treatment of melasma: A review of clinical trials. Journal of the American Academy of Dermatology.
  https://doi.org/10.1016/j.jaad.2006.02.009
 • Rajaratnam, R., Halpern, J., Salim, A., & Emmett, C. (2010). Interventions for melasma. In R. Rajaratnam (Ed.), Cochrane Database of Systematic Reviews. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd.
  https://doi.org/10.1002/14651858.CD003583.pub2

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.