У вас збільшені пори? Спробуйте ці 3 маски!

Наносити такі маски слід одразу після прийняття гарячого душу. Пар допомагає відкривати пори, а тому засоби для догляду за шкірою матимуть кращий ефект.
У вас збільшені пори? Спробуйте ці 3 маски!

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

На сьогоднішній день збільшені пори зусрічаються в дуже багатьох. Деякі людей навіть наносять більше макіяжу для того, щоб приховати цю проблему. Але перш ніж ви до них приєднаєтеся, чи не хотіли б ви дізнатися, що саме призводить до збільшення пор? Ми спробуємо пояснити причини цієї проблеми у нашій статті.

 1. Що таке збільшені пори та їх причини?

Збільшені пори можуть викликати певний дискомфорт, проте одне про них можна сказати точно: причиною збільшення пор точно не є певні захворювання, а ще відкриті пори не мають жодних побічних ефектів. Незважаючи на це, збільшені пори нікому не подобаються. Жінки навіть накладають велику кількість косметики на обличчя для того, щоб їх приховати, проте це може тільки ускладнити ситуацію.

Якщо ви почнете блокувати пори за допомогою макіяжу чи інших засобів для догляду за обличчям, ви лише погіршите їхній стан та вигляд. Також не варто забувати, що розмір пор напряму залежить від типу вашої шкіри.

Мабуть, вам відомо, що у шкірі містяться залози, які постійно виділяють шкірне сало. Якщо ви помічаєте на шкірі такі виділення, то можете бути певні, що ваші пори відкриті.

Розмір пор залежить від генетичного фактору, надлишку жиру чи поту, а також від неналежного догляду за шкірою.

Більші за розміром пори виділяють більше шкірного сала. Цей процес має свої переваги, адже велика кількість таких виділень зволожує шкіру та допомагає захищати її від інфекцій. Щодо недоліків: у цьому випадку ваша шкіра сильніше блищатиме, а пори будуть більш помітними.

Збільшені пори є найбільш помітними на носі та ділянці навколо носа.

2. Маски, які допоможуть зменшити ваші пори

 1. Маска на основі пшеничного борошна та лимона

 • 0,5 склянки теплої води
 • 3 столові ложки борошна
 • сік 0,5 лимона

Чому ця маска є хорошим засобом для зменшення пор? Тому що лимонний сік має зв’язувальні властивості, які й допомагають видаляти надлишки жиру та чорні цятки, а також зменшувати пори.

Щодо борошна, то цей продукт дуже корисний для шкіри. У борошні міститься цинк, вітамін Е та усі вітаміни групи В. Саме завдяки цьому борошно насичує шкіру необхідними поживними речовинами, виводить надлишок жиру, зволожує шкіру, робить її більш еластичною та допомагає закривати пори. Хочете дізнатися, як приготувати таку чудову маску?

 • Цей засіб є дуже простим у приготуванні. Просто зробіть із вищезгаданих продуктів густу пасту, яку можна легко нанести на обличчя. Борошно, лимонний сік та воду потрібно ретельно змішати до утворення однорідної суміші.
 • Нанесіть маску на обличчя та залиште її так на 20 хвилин. Намагайтеся при цьому не напружувати м’язи лиця.
 • Змийте маску прохолодною водою та нанесіть на шкіру тонік для обличчя, яким ви користуєтеся зазвичай.
 • Процедуру краще робити ввечері та повторювати двічі на тиждень.
Маска для обличчя

2. Маска на основі алое та апельсина

Таке поєднання продуктів може здатися дивним на перший погляд, проте саме цей засіб є чудовим помічником у боротьбі зі збільшеними порами. У апельсинах міститься багато вітаміну С, тому засоби на основі цього фрукту допомагають відлущувати відмерлі клітини шкіри та очищувати пори. Також апельсини містять альфа-гідроксидні кислоти, які сприяють поступовому закриттю пор.

Алое вера є надзвичайно корисним засобом для шкіри. Алое робить обличчя привабливішим, відбілюючи та очищуючи його, а також надаючи йому приємного кольору. А тепер запам’ятайте, як приготувати маску із цих двох корисних продуктів.

 • Вичавіть сік одного апельсина.
 • Зріжте один пагін алое та виберіть з нього м’якоть за допомогою ложки.
 • Нагрійте апельсиновий сік, поступово додаючи до нього м’якоть алое. Ретельно усе перемішайте.
 • Коли суміш стане однорідною, дайте їй трохи охолонути, проте пам’ятайте, що вона має залишитись теплою.
 • Нанесіть маску на обличчя за допомогою ватного тампона.
 • Залиште засіб на обличчі на 20 хвилин, після чого змийте його прохолодною водою.
 • Обробіть обличчя зволожувальним тоніком.
Апельсини допомагають лікувати збільшені пори

3. Маска на основі харчової соди та яєчного білку

Цей засіб чудово зменшує пори. Харчова сода діє як зв’язувальний агент, відлущуючи відмерлі клітини шкіри та очищуючи її. Якщо ви поєднаєте соду із яєчним білком та молоком, то наситите свою шкіру поживними речовинами та надасте їй більш привабливого вигляду. Ось як готувати цю маску:

 • Нагрійте молоко до теплої температури.
 • Додайте невелику ложку харчової соди та яєчний білок.
 • Для того, щоб ретельно перемішати суміш, можна скористатися ложкою або блендером. Суміш має вийти однорідною.
 • Маска матиме дуже рідку консистенцію, тому на обличчя її наносити варто за допомогою ватного тампона.
 • Ви можете нанести засіб легкими масажними рухами або ж просто залишити його на обличчі. Наносьте маску коловими рухами, це допоможе вирівняти тон шкіри та очистити пори.
 • Процедуру варто проводити не менше двох разів на тиждень. Після того, як ви помасажуєте обличчя протягом 15 хвилин, змийте маску прохолодною водою та нанесіть на обличчя тонік. Ось і все!
Маска на шкірі обличчя

Не забувайте, що досягнути найбільшого ефекту від вищезгаданих засобів можна за умови нанесення їх на обличчя після гарячого душу. Пар допоможе відкрити пори, тим самим стимулюючи дію цих натуральних масок.

Ви можете використовувати будь-яку маску, яка вам до вподоби. Усі вони чудово підходять для жирної та комбінованої шкіри. Перед нанесенням маски слід ретельно вмити обличчя, а після змивання засобу на шкіру обов’язково потрібно нанести зволожувальний тонік. Уже скоро ви помітите, як ваші пори поступово зменшуватимуться! • Lee, S. J., Seok, J., Jeong, S. Y., Park, K. Y., Li, K., & Seo, S. J. (2016, March 23). Facial pores: Definition, causes, and treatment options. Dermatologic Surgery. Lippincott Williams and Wilkins. https://doi.org/10.1097/DSS.0000000000000657
 • Shewry PR, Hey SJ. The contribution of wheat to human diet and health. Food Energy Secur. 2015;4(3):178–202. doi:10.1002/fes3.64
 • Kim, B. Y., Choi, J. W., Park, K. C., & Youn, S. W. (2013). Sebum, acne, skin elasticity, and gender difference – which is the major influencing factor for facial pores? Skin Research and Technology19(1). https://doi.org/10.1111/j.1600-0846.2011.00605.x
 • Feily, A., & Namazi, M. R. (2009). Aloe vera in dermatology: A brief review. Giornale Italiano Di Dermatologia e Venereologia. Edizioni Minerva Medica.
 • Pazyar, N., Yaghoobi, R., Kazerouni, A., & Feily, A. (2012, March). Oatmeal in dermatology: A brief review. Indian Journal of Dermatology, Venereology and Leprology. https://doi.org/10.4103/0378-6323.93629

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.