Ваш син - це найдорожчий скарб

Ваш син - це найдорожчий скарб
Ваш син - це найдорожчий скарб

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Син – це скарб для будь-якої матері чи батька. Вони бачать самих себе в ньому,  але в новому тілі. Батьки будуть прагнути виростити хороброго молодого парубка, що буде щасливим і буде готовим зробити щасливими інших.

Усі діти важливі і цінні незалежно від статі. Хлопчики чи дівчатка – це неважливо, ми повинні любити і вчити їх однаково.

Утім, характер маленького хлопчика може дуже відрізнятись і зазвичай потрібно більше часу, щоб зрозуміти, від чого це залежить.

Діти – це не завжди точні копії своїх батьків. Вони мають власний характер і розум, ви мусите навчити їх, як бути зрілими, щасливими і відповідальними за свої вчинки.

Дізнаймося, як це зробити.

Якщо ви маєте сина: проблеми і стратегії в навчанні

Ми хочемо ще раз нагадати, щоб ви випадково не потрапили в пастку гендерних стереотипів, – виховання і хлопчиків, і дівчаток треба здійснювати однаково.

Поради, які ми хочемо дати вам сьогодні, залежать винятково від потреб кожної дитини. Проте вони передбачають деякі основоположні вектори дій, що можуть допомогти і направити вас у правильному напрямку.

син - це найдорожчий скарб

Ніколи не вчіть сина бути найсильнішим, найрозумнішим і найхоробрішим. Вчіть його бути лише «самим собою».

Як ми вже казали вище, одна з найпопулярніших помилок, що роблять батьки – це те, що вони часом підпадають під дію статевих стереотипів.

 • Деякі люди хочуть, щоб їхній син був найкращим гравцем у футбол чи найрозумнішим учнем в класі, або щоб він мав найбільшу кількість друзів. Однак, це не дуже хороша тактика.
 • Навчайте свого сина так, як би ви виховували свою доньку: дозвольте йому бути тим, ким він сам хоче бути. Дозвольте йому робити те, що він хоче, у свій вільний час, і нехай він сам сформує свої мрії, яких він хоче досягнути.
 • Не потрібно відводити сина саме до якоїсь конкретної спортивної секції, якщо вона йому не подобається або не цікава.

Зрозумійте свого сина і запам’ятайте, що він – це не ваша мініатюрна копія.

Так, ви, звичайно, можете навчити його тих речей, які вам подобаються, ви можете спрямувати його до якихось певних інтересів чи можете навіть навчити його тому, що вам подобається, але ніколи не нав’язуйте йому того, чого він не хоче робити.

Син має право бути сумним

Сини не народжуються сильнішими, аніж доньки і вони не є непереможними. Ще одна помилка, яку допускають деякі батьки – це сказати своєму синові: «Не плач, ти ж чоловік і ти повинен бути сильним і не маєш права розпускати тут нюні».

Хлопчики, як і дівчата, потребують часом випускати свої емоції. Дозвольте їм поплакати трішки, якщо їм це потрібно.

 • Дуже важливо, щоб ви заохочували сина до адекватного емоційного спілкування. Спробуйте встановити стосунки, які побудовані на довірі та самоповазі від початку.
 • Ніколи не смійтеся з речей, що він вам розповідає. Це і ідеї, і мрії, і емоції, і бажання. Якщо ваш син побачить, що ви критикуєте його чи знущаєтеся з нього, він просто перестане вам довіряти.
мама грається з сином

Син почне шукати своє місце у світі дуже рано

Батьки, як правило, схильні вагатися між потребою в прихильності і ніжності і, одночасно, між бажанням залишити дітей в спокої на самоті, щоб вони могли спробувати скористатися своїми правами і свободами. Це одне з того, що рано чи пізно трапиться.

 • Ви повинні бути терплячими і підтримувати свій авторитет в очах сина. Син може негативно відреагувати навіть на просту заборону щось зробити. Саме тому вам доведеться переконати його в тому, що не варто робити певні речі.
 • Також дуже важливо навчити свого сина тому, як нести  відповідальність за свої дії. Особливо, якщо він вимагає більше простору або вимагає дозвіл на певні інші речі.
 • Ось чому, так само, якби у вас була донька, потрібно наділяти сина певною відповідальністю, щойно він почне ставати дорослішим.

Є також певні завдання та обов’язки, які він повинен виконувати і за які повинен мусить відповідальність. Вони передбачають, наприклад, прибирання своєї кімнати, догляд за домашніми улюбленцями чи догляд за власними речами.

мама з дитиною

Отже, врешті-решт, бути матір’ю чи батьком сина – це одночасно і величезний скарб, і виклик. Його навчання буде побудоване на вашому розумінні його потреб і емоційному зв’язку. Саме це допоможе сину завжди довіряти вам.

Якщо ви будете поважати те, ким він є, і те, що він хоче робити щодня, то дасте йому хороший приклад того, як він має досягати незалежності і стати достатньо зрілим, щоб боротися за свої мрії. Також він повинен завжди знати, що ви підтримаєте його намагання в будь-який момент його життя.

Оскільки ми матері та батьки, ми любимо наших синів та доньок однаково і мусимо привчати їх усіх до однакових прав та обов’язків. Це є надзвичайно важливим. • Cuervo Martinez, Á. (2010). Pautas de crianza y desarrollo socioafectivo en la infancia. Diversitas. https://doi.org/10.15332/s1794-9998.2010.0001.08
 • Raya, A. F., Pino, M. J., & Herruzo, J. (2009). La agresividad en la infancia: el estilo de crianza parental como factor relacionado. European Journal of Education and Psychology. https://doi.org/10.30552/ejep.v2i3.28
 • Izzedin Bouquet, R., & Pachajoa Londoño, A. (2009). Pautas, prácticas y creencias acerca de crianza… ayer y hoy. Liberabit.
 • Gottman, J. (2011). Estilos de crianza. Talaris Institute.
 • Mestre Escrivá, M., Samper García, P., Tur, A., & Díez, I. (2001). Estilos de crianza y desarrollo prosocial de los hijos. Revista de Psicología General y Aplicada: Revista de La Federación Española de Asociaciones de Psicología.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.