Ви знаєте, що таке шугаринг? Це - спосіб епіляції!

А ви знали, що є натуральна та недорога альтернатива видалення волосся? Це - шугаринг! Все, що вам потрібно - це цукор та лимон, і ви зможете легко зробити все вдома.
Ви знаєте, що таке шугаринг? Це - спосіб епіляції!

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Віск, креми, бритви, електричні бритви… А ви знали, що є натуральна та недорога альтернатива видалення волосся? Це – шугаринг! Все, що вам потрібно – це цукор та лимон, і ви зможете легко зробити все вдома.

Ми пояснимо вам, як приготувати таку суміш для видалення волосся і як користуватися натуральною технологією шугарингу. Також ми перерахуємо її переваги порівняно з іншими методами видалення волосся.

Що така шугаринг?

Шугаринг – це метод видалення волосся, який ще з давніх часів використовували у Стародавньому Єгипті та інших східних країнах. Все, що вам потрібно – цукор та лимон. Цей метод схожий до воскової депіляції, але він має навіть ще більше переваг, про які ми розповімо далі у цій статті.

Зараз у багатьох країнах можна купити вже готову цукрову пасту, втім готувати її так просто, що краще навчитися робити це самому. Ви швидко і легко опануєте цю техніку і потім вже не захочете видаляти волосся за допомогою інших способів.

цукор та лимон для шугарингу

Що мені для цього потрібно?

Вам потрібно лише:

 • 2 cклянки цукру;
 • Сік одного лимона;
 • Вода (лише якщо лимонного соку не достатньо).

Як приготувати суміш?

Додайте лимонний сік та дві склянки цукру в глечик або каструлю середнього розміру. Лимонний сік повинен повністю накривати цукор, якщо ні – долийте необхідну кількість води.

Нагрівайте суміш на середньому вогні, при цьому помішуйте дерев’яною ложкою, аж поки цукор повністю не розчиниться. Якщо у вас є кухонний термометр, переконайтеся, що суміш нагрілася до 115 градусів Цельсія.

Як тільки суміш почне кипіти, зменшіть вогонь та зачекайте поки вона не загусне та не стане липкою, але не зовсім застиглою. Вона повинна легко наноситись, бути золотавого кольору та м’якою,  майже як мед. Якщо суміш темна, можливо, ви її спалили, в такому разі, варто приготувати нову. Ніколи не варіть її на сильному вогні довше, ніж протягом однієї хвилини.

Зніміть її з вогню та дайте охолонути.

Тепер у вас є цукровий віск власного приготування.

шугаринг та віск для нього

Як ним користуватися ?

Якщо хочете, можете використати якийсь пілінг та відлущити шкіру перед нанесенням воску. Втім, якщо у вас дуже чутлива шкіра, це не рекомендовано.

Для того, щоб віск не прилипав до вашої шкіри занадто сильно, можете насести трохи тальку на ту область, де ви збираєтесь видаляти волосся.

Промийте та добре висушіть область, де ви будете видаляти волосся за допомогою воску, переконайтеся що він не прилипає.

Добре помийте руки і також, як варіант, можете нанести на них трохи олії. Візьміть невелику кількість воску та нанесіть у напрямку, протилежному росту волосся. Наприклад, якщо ви наносите його на ноги, де волосся росте у напрямку донизу, то варто рухатися вгору.

Якщо ви помітите, що віск занадто густий, трохи розігрійте його.

Нанесіть віск так, щоб він тонким шаром покривав ту область, де ви хочете видалити волосся. Потім, не чекаючи, зривайте віск рукою у протилежному напрямку, тобто, іншими словами, у напрямку росту волосся (якщо ви видаляєте волосся на ногах, тягніть донизу).

Викорстовуйте іншу руку для того, щоб натягнути шкіру.

Потім, використовуючи ту саму пасту, нанесіть її на іншу область шкіри та повторіть процес.

Після процедури нанесіть трохи зволожувального крему або гелю алое для того, щоб заспокоїти вашу шкіру. Якщо на шкірі ще залишилося трохи воску, змийте його теплою водою.

Переваги шугарингу

 • Шугаринг недорогий, адже вам знадобиться лише лимон та цукор.
 • Результат залишиться на той самий час, що і після воску.
 • Він не такий болісний, як воскова депіляція.
 • Він допомагає при видаленні досить короткого волосся.
 • Використовується при кімнатній температурі.
 • Допомагає позбутися відмерлих клітин шкіри та покращує процес її регенерації.
 • Його можна використовувати для видалення волосся на будь-якій частині  тіла.

Рекомендації

 • Якщо ви вперше використовуєте цей метод, спробуйте його на невеликій ділянці шкіри, яка не дуже чутлива.
 • Цукровий віск не повинен бути гарячим, а лише теплим.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.