Відмова від сніданку призводить до дефіциту вітамінів

Оскільки сніданок є першим прийомом їжі після довготривалої перерви, відмова від сніданку може спричинити цілу низку неприємних проблем зі здоров'ям. Дуже важливо щодня вживати збалансований сніданок, оскільки він забезпечить вас достатньою кількістю енергії на весь день.
Відмова від сніданку призводить до дефіциту вітамінів

Останнє оновлення: 21 лютого, 2019

Ви прокидаєтеся та поспішаєте на вирішення буденних справ. Саме таким є типовий понеділок у житті багатьох студентів та молодих людей.

Основна проблема такого поспіху полягає в тому, що через брак часу ми часто добровільно пропускаємо ранкову трапезу. Не забувайте, що відмова від сніданку може призвести до дефіциту незамінних поживних речовин в організмі.

Мабуть, вам вже неодноразово доводилося чути давню істину: сніданок є найважливішим прийомом їжі на день. І це справді так.

За умови вживання збалансованого сніданку можна правильно та енергійно розпочати день. Саме після ситного сніданку у людини з’являється достатньо енергії для підтримання гарного самопочуття та ефективного виконання щоденних справ.

Хороший сніданок є набагато важливішим за інші прийоми їжі за день. Відмова від сніданку викликає дефіцит вітамінів в організмі, а це у свою чергу може спровокувати цілу низку як короткочасних, так і довготривалих негативних наслідків.

Вірте чи ні, але якщо з кожним роком дедалі більше людей будуть відмовлятися від сніданку, то з часом це може спричинити погіршення загального здоров’я молоді та навіть викликати демографічні проблеми.

Ситний сніданок є незамінним для ефективного початку дня

Ранок – це дуже важливий період у щоденному житті кожної людини. Саме зранку необхідно споживати ситну та поживну їжу, адже вона забезпечить організм тією енергією, яка допоможе людині ефективно провести день.

Основне, що потрібно знати про сніданок – це те, що ця трапеза є першим прийомом їжі після 8-10 годин голоду та тривалої відсутності активності. Якщо ваша ранкова трапеза є ситною, то ви можете забезпечити організм необхідною кількістю глюкози, яка потрібна для активної роботи всіх органів та систем впродовж дня.

Для молоді відмова від сніданку означає зміну будови тіла та погіршення роботи внутрішніх органів. З часом це також може вплинути на інші харчові звички та спровокувати серйозні розлади.

Дефіцит вітамінів впливає на здатність організму засвоювати залізо

Якщо ви щодня з’їдаєте поживний сніданок, то таким чином забезпечуєте свій організм тими вітамінами та мінералами, які знадобляться для ефективного проведення дня.

Дефіцит заліза – це одна з тих головних проблем, які виникають при регулярній відмові від сніданку.

  • Відмова від сніданку ускладнює здатність організму отримувати залізо з харчових продуктів та засвоювати цей мінерал.
  • Залізо є незамінним для процесу насичення клітин киснем, а також для належного функціонування імунної системи.
  • Цей мінерал також є дуже важливим для профілактики анемії як у підлітків, так і у дорослих людей.

Три негативні наслідки, до яких призводить відмова від сніданку

Нестача поживних речовин, яка виникає через тривалу перерву між прийомами їжі, може негативно вплинути на фізичну активність людини.

Якщо зранку ви будете займатися у спортивному залі, попередньо не поснідавши, таке тренування замість користі призведе до втрати м’язової маси. Саме тому дуже важливо перекусити перед фізичним навантаженням та після нього.

Погодьтеся, що займатися спортом без достатніх запасів енергії просто неможливо.

Зверніть увагу, що відмова від сніданку також погіршує розумову активність людини під час навчання або роботи.

Дефіцит заліза та інших незамінних поживних речовин не дозволяють головному мозку отримувати достатню кількість кисню. Саме через це людині набагато важче зосередитися та сприймати нову інформацію.

До того ж відмова від сніданку може призвести до різких перепадів настрою. Причиною цього є низький рівень глюкози в організмі, сповільнена мозкова активність та сигнали від організму, що йому не вистачає необхідних поживних речовин.

Відмова від сніданку не дає вам скинути зайві кілограми

Деякі молоді люди добровільно пропускають ранкову трапезу через бажання швидше схуднути.

Насправді відмова від сніданку має цілком протилежний ефект на роботу організму. Навіть короткочасне голодування може призвести до порушення метаболізму, а тому ви не тільки не схуднете у результаті недоїдання, але й навпаки, наберете зайві кілограми. Однією з найголовніших причин такого ефекту є дефіцит поживних речовин в організмі.

У таких умовах організму доводиться дозувати запаси та відкладати залишки від попередніх прийомів їжі.

Обмін речовин у такому режимі буде наполовину сповільненим, і тому почнеться відкладення зайвих жирових запасів.

Саме тому дуже важливо пам’ятати, що ситний та збалансований сніданок є найбільшим жахіттям для ожиріння. Власне, гормон підшлункової залози, який відповідає за процес засвоєння цукру, краще працює впродовж перших кількох годин після прокидання.

Не дивно, що всі тренери та дієтологи рекомендують більше їсти саме на сніданок та ланч. Водночас спеціалісти радять менше вживати на обід, а ще менше – на вечерю, тобто кількість їжі впродовж дня має поступово зменшуватися.

Незбалансований раціон

Через дефіцит вітамінів в організмі людині дуже важко досягнути ідеальних параметрів та отримати підтягнуте, струнке та привабливе тіло. До того ж сніданок має ще одну важливу перевагу – у ранкову пору ви можете собі дозволити практично будь-які продукти без шкоди для здоров’я та фігури.

Саме з цих міркувань ми рекомендуємо споживати жири у період між сьомою годиною ранку та четвертою годиною по обіді. Утім, не варто впродовж цього періоду налягати виключно на жири, адже у вашому раціоні повинна бути пропорційна кількість білків, вуглеводів та незамінних мінералів.

Якщо ви уважно прочитали цю статтю, то зможете підсумувати, що для підтримання гарного самопочуття необхідно ситно снідати, не забувати про ланч, вживати помірні перекуси та не переїдати у вечірню пору.

Не забувайте, що відмова від сніданку не тільки призведе до дефіциту вітамінів, але й спровокує загальне погіршення фізичного стану.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
8 сніданків, які допоможуть схуднути

Сніданок - це ідеальний час, щоб розпочати свій день корисно і смачно, крім того він дуже важливий для надання нам енергії та активації нашого метаболізму.  • Leidy, H., Ortinau, L., Douglas, S., & Hoertel, H. (2013). Beneficial effects of a higher-protein breakfast on the appetitive, hormonal, and neural signals controlling energy intake regulation in overweight/obese, “breakfast-skipping,” late-adolescent girls. The American Journal of Clinical Nutrition, 97(4), 677-88.
  • López-Sobaler, A., Cuadrado-Soto, E., Peral-Suárez, &., Aparicio, A., & Ortega, R. (2018). Importance of breakfast in the nutritional and health improvement of the population. Nutricion Hospitalaria, 35(Spec No6), 3-6.
  • The importance of breakfast and other stories . . . (2013). BMJ : British Medical Journal, 347(Sep23 1), F5720-f5720.