Використання перекису водню в домашніх умовах

Використовуєте перекис водню лише у лікувальних цілях? Тоді читайте нижче, як ще можна використовувати цю сполуку.
Використання перекису водню в домашніх умовах

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Перекис водню є дуже поширеною сполукою, оскільки його вважають одним з найбезпечніших природних речовин для дезінфекції. Цей продукт може повністю усунути мікроорганізми шляхом окислення, тобто через процес контрольованого горіння. Дізнаймося більше про використання перекису водню в домашніх умовах.

Хоча перекис водню зазвичай використовують з лікувальною метою, він також має багато інших застосувань для очищення та інших функцій по всій оселі. Якщо ви  завжди шукаєте екологічні альтернативи для очищення, пам’ятайте, що перекис водню має чудові якості, які можуть бути дуже корисними.

Використання перекису водню для очищення оселі

перекис водню
 • Перекис водню є дуже економним продуктом, який може стати вашим найкращим союзником для очищення будинку. Розведіть у пульверизаторі рівні частини пероксиду водню (концентрація 3%) та мінеральної води.  Тепер ви можете використовувати цю суміш для дезінфекції ванних кімнат, стільниць, кухонних плит, дошок для нарізання та багатьох інших поверхонь. Цей продукт є дуже ефективною та прекрасною альтернативою всім хімічним засобам для чищення, які можуть негативно вплинути на здоров’я.
 • Для очищення посудомийної машини додайте трохи пероксиду водню до контейнера для мила.
 • Перекис водню може бути чудовим засобом для відбілювання. Цей продукт може видалити з білого одягу плями від безалкогольних напоїв, червоного вина, крові тощо. Якщо це пляма крові, просто налийте його безпосередньо на неї, залиште на кілька хвилин, потріть добре, а потім прополощіть, як зазвичай.
 • Замочіть зубні щітки в невеликій кількості перекису водню, щоб повністю знищити віруси та бактерії, які часто накопичуються там протягом тривалого часу.
 • Якщо каструлі та сковорідки забруднені залишками пригорілих продуктів вам допоможе перекис водню. Потрібно просто приготувати пасту з харчової соди (бікарбонату натрію) і перекису водню та почистити забруднені ділянки цією сумішшю. Залиште на декілька хвилин, а потім ретельно промийте.
 • Змішайте одну частину пероксиду водню з двома частинами води, щоб дезінфікувати фрукти й овочі перед вживанням.

Використання пероксиду водню для особистої гігієни

перекис водню
 • Багато людей не знають, що перекис водню можна використовувати як потужну рідину для полоскання рота. Це може запобігти проблемам, які викликають бактерії або віруси. Цей продукт є економним і ефективним, з часом навіть допоможе відбілити зуби. Використовуйте 3% концентрацію.
 • Якщо ви хочете зробити природну зубну пасту, яка здатна відбілювати зуби, змішайте 3 частини харчової соди з однією частиною перекису водню. Тепер можна чистити зуби цією сумішшю.
 • Перекис водню не є природним знеболювальним, але він допомагає зменшити зубний біль. Це відбувається завдяки противірусним, антибактеріальним та антигрибковим властивостям, які здатні боротися з інфекцією.
 • Регулярне використання перекису водню для зубів також дає природний відбілювальний ефект.
 • Якщо ви хочете освітлити волосся природним чином, то приготуйте суміш 50:50 перекису водню з водою. Цією сумішшю поприскайте вологе волосся після душу. Зміна не буде різкою, але волосся поступово світлішатиме, якщо ви регулярно проводитимете цю процедуру.
 • Якщо у вас є дефекти шкіри або плями, перекис водню допоможе їх зменшити. Застосовуйте його безпосередньо на уражену ділянку за допомогою ватного тампона.

Використання пероксиду водню для домашнього лікування

 • Змішайте рівні частини перекису водню та води у великій мисці, замочіть ноги протягом 10 хвилин, а потім негайно висушіть. Цей простий домашній засіб допоможе запобігти появі грибку нігтів.
 • Додайте дві рівні частини перекису водню до гарячої дистильованої води та використовуйте для ванни, щоб усунути грибкові інфекції.
 • У разі порізів або подряпин, рекомендуємо застосовувати його двічі на день, щоб запобігти інфекціям і прискорити загоєння.
 • Змішайте рівні частини перекису водню (3%) з мінеральною водою, розпорошіть цю суміш там, де необхідно позбутися кліщів.
 • Перекис водню також можна використовувати як чудовий природний засіб для боротьби з симптомами застуди та синуситу. Для цього змішайте рівні частини перекису водню з водою, помістіть всередину носа, залиште на 4 хвилини, потім прочистіть ніс серветкою.
 • Для лікування набряку змішайте 1 столову ложку 3% перекису водню з літром гарячої дистильованої води.


 • Emel’ianov, A. V, Shcherbak, I. G., Abulimiti, A., Krasnoshchekova, O. I., Sinitsyna, T. M., Rudinskii, K. A., … Karabanov, A. V. (2000). Perekis’ vodoroda kak marker vospaleniia dykhatel’nykh putei u bol’nykh bronkhial’noi astmoi. [Hydrogen peroxide–a marker for respiratory tract inflammation in patients with bronchial asthma]. Ter Arkh.
 • Abdollahi, M., & Hosseini, A. (2014). Hydrogen Peroxide. In Encyclopedia of Toxicology: Third Edition. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-386454-3.00736-3
 • Stone, J. R., & Yang, S. (2006). Hydrogen Peroxide: A Signaling Messenger. Antioxidants & Redox Signaling. https://doi.org/10.1089/ars.2006.8.243

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.