Як продезінфікувати рану?

Якщо ви поранились, потрібно обробити це місце, щоб не занести інфекцію. Для цього важливо знати, як правильно продезінфікувати рану.
Як продезінфікувати рану?

Останнє оновлення: 08 листопада, 2018

Якщо ви поранились, то потрібно одразу продезінфікувати рану. Ця процедура допоможе уникнути занесення інфекції або інших серйозних наслідків. Наша шкіра виступає своєрідним бар’єром, який не дає вірусам та іншим чужорідним бактеріям потрапити до нашого організму.

Якщо ви поранитесь чи ушкодите якусь частину тіла, бактерії можуть потрапити всередину рани та почати там розмножуватися. Це може призвести до того, що інфекція рознесеться по всьому тілу. Ось чому так важливо знати, як правильно продезінфікувати рану, щоб уникнути негативних наслідків.

Як правильно продезінфікувати рану

Перед тим, як торкнутися рани та почати її обробляти, необхідно ретельно помити руки водою з милом.

миття рук

 

  • Далі потрібно закип’ятити воду для того, щоб простерилізувати інструменти, які знадобляться для обробки рани (пінцет, ножиці, тощо).
  • Одягніть латексні рукавиці для того, щоб бути певними, що руки не контактуватимуть з раною: будь-який, навіть найменший, контакт може спричинити появу інфекції.
  • Якщо рана не дуже глибока, просто промийте її водою з милом (мило для цього обов’язково має бути антибактеріальним). Якщо ж рана таки глибока, скористайтесь іншими засобами, щоб продезінфікувати рану. Наприклад, перекисом водню або хлоргексидином, ці речовини ідеально підійдуть.

Як самостійно зробити засіб для обробки ран

Якщо під рукою не знайшлося ніякого дезінфікувального засобу, ви з легкістю зможете зробити його самотужки:

  1. Потрібно закип’ятити деяку кількість води
  2. Та додати до неї солі.

Окрім цього, можна скористатися йодом або спиртом для того, щоб продезінфікувати рану. Проте пам’ятайте, що жоден із цих засобів не можна наливати безпосередньо на рану, адже цим ви можете пошкодити шкіру ще більше та ускладнити процес загоєння.

Ще декілька порад, як продезінфікувати рану

  • Якщо уражена ділянка шкіри вкрита осколками або іншими небезпечними залишками предметів, спочатку дістаньте їх щипчиками, а після прочистіть рану.
  • Після обробки рани нанесіть на неї будь-який протизапальний (дезінфікувальний, антисептичний) засіб, що допоможе просушити уражену ділянку та відновити пошкоджену тканину. Якщо ви цього не зробите, загоєння може тривати довше.
  • Майте на увазі, що рани краще загоюються при контакті із повітрям, але іноді їм потрібен додатковий захист для того, щоб вони могли швидше закритися та почати гоїтися. У такому разі ви можете скористатися марлею або будь-якою іншою гіпоалергенною м’якою тканиною. Вона допоможе захистити рану. Змінюйте пов’язку щодня, за потреби, декілька разів на день. Це дозволить вам слідкувати за раною та визначати, чи їй потрібно більше вологості, чи потрібно трохи її підсушити.

Якщо ви дослухаєтеся цих порад, вам вдасться зберегти своє тіло та шкіру у безпеці.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.