Як продезінфікувати рану?

Якщо ви поранились, то потрібно обробити ушкоджене місце для того, щоб уникнути занесення інфекції або інших серйозних наслідків. Наша шкіра виступає своєрідним бар’єром, який не дає вірусам та іншим чужорідним бактеріям потрапити до нашого організму. Якщо ви поранитесь чи ушкодите якусь частину тіла, бактерії можуть потрапити всередину рани та почати там розмножуватися. Це може призвести до того, що інфекція рознесеться по всьому тілу. Ось чому так важливо знати, як правильно обробити рану, щоб уникнути негативних наслідків.

Як правильно обробити рану

myty_ruky

  • Перед тим, як торкнутися рани та почати її обробляти, необхідно ретельно помити руки водою з милом.
  • Закип’ятіть воду для того, щоб простерилізувати інструменти, які знадобляться для обробки рани (пінцет, ножиці, тощо).
  • Одягніть латексні рукавиці для того, щоб бути певними, що руки не контактуватимуть з раною: будь-який, навіть найменший, контакт може спричинити появу інфекції.
  • Якщо рана не дуже глибока, просто промийте її водою з милом (мило для цього обов’язково має бути антибактеріальним). Якщо ж рана таки глибока, скористайтесь іншим дезінфікувальним засобом: наприклад, перекисом водню або хлоргексидином.
  • Якщо під рукою не знайшлося ніякого дезінфікувального засобу, ви з легкістю зможете зробити його самотужки: просто закип’ятіть воду та додайте до неї солі. Окрім цього, можете скористатися йодом або спиртом для того, щоб прочистити рану. Проте пам’ятайте, що жоден із цих засобів не можна наливати безпосередньо на рану, адже цим ви можете пошкодити шкіру ще більше та ускладнити процес загоєння.
  • Якщо уражена ділянка шкіри вкрита осколками або іншими небезпечними залишками предметів, спочатку дістаньте їх щипчиками, а опісля прочистіть рану.
  • Після обробки рани нанесіть на неї будь-який протизапальний (дезінфікувальний, антисептичний) засіб, що допоможе просушити уражену ділянку та відновити пошкоджену тканину. Якщо ви цього не зробите, загоєння може тривати довше.
  • Майте на увазі, що рани краще загоюються при контакті із повітрям, але іноді їм потрібен додатковий захист для того, щоб вони могли швидше закритися і почати гоїтися. У такому разі можете скористатися марлею або будь-якою іншою гіпоалергенною м’якою тканиною, яка допоможе захистити рану. Змінюйте пов’язку щодня. Це дозволить вам слідкувати за раною і визначати, чи їй потрібно більше вологості, чи потрібно трохи її підсушити. Якщо ви дослухаєтеся цих порад, вам вдасться зберегти своє тіло і шкіру у безпеці.