Вправи для зняття напруги очей

Для того щоб ваші очі меньше втомлювалися, їм, як і іншим частинам нашого тіла, потрібні правильні тренування.
Вправи для зняття напруги очей

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Лікарі кажуть, що стомлюваність очей є однією зі складових старіння. Але якщо вдуматись глибше або навіть вчитатися в назву проблеми, то стане очевидним, що стомлюваність очей – це не лише хвороба, якої неможливо уникнути, а й  дисбаланс, спричинений тим, що ми забагато працюємо.

У цій статті ми розповімо, як розслабити та тримати в тонусі очні м’язи, щоб уникнути перенапруження. Якщо виконувати ці вправи декілька хвилин щодня, можна значно покращити стан очних м’язів і навіть навчитись уникати перенапруження очей.

Масажі та вирази обличчя

Перед початком вправляння, необхідно розслабити мускулатуру обличчя, особливо біля очей. Починаючи від внутрішньої сторони брови, робіть обертові рухи, з легким натиском і рухайтесь до зовнішнього краю. Продовжуйте рухи по колу аж поки знову не сягнете початку брови. Якщо бажаєте, можете використати мигдалеву олію або олію онагри.

Корисно буде робити різні рухи м’язами обличчя, – гримаси, наприклад, – так, щоб залучити до руху всі частини, починаючи від губ, закінчуючи повіками. Робіть перерви на декілька хвилин, а потім знову продовжуйте вправу.

Це не лише зніме втому очей, а й допоможе на довше зберегти молодість вашого обличчя.

Вправи для зняття напруги очей

Долоньки

Це – одна із найкращих вправ. Розітріть руки, щоб зігріти їх, особливо, коли вони холодні. Закрийте очі і прикладіть теплі долоні щільно до повік. Якщо у вас сухі очі, то намагайтесь покліпати кілька разів під ряд, а потім міцно закрийте очі.

Свідоме напруження

Висока стомлюваність очей часто є результатом постійного напруження очного м’яза навіть без усвідомлення цього. Тому ми продемонструємо вправу, як свідомо напружувати око, що пізніше спричинить його розслаблення. Цю вправу можна робити будь-коли, особливо під час роботи з комп’ютером.

Суть вправи у тому, щоб зімкнувши очі, ви відчули тиск на повіки та очні яблука. Спочатку здаватиметься, що м’язи відпочивають, але коли зосередитись, то можна відчути, якими напруженими будуть скули, брови та чоло.

Перші кілька разів ви можете спробувати чергувати відпочинок і напругу, почергово виконуючи попередню вправу і цю.

Косоокий

Ця вправа ідеально підходить для роботи косих м’язів ока і є дуже ефективною у боротьбі з зоровою напругою. Полягає вона у тому, що треба вдивлятись на кінчик носа. Якщо спочатку вам важко, ви можете виконувати її, поставивши палець перед собою на рівні носа і слідкувати за ним, відводячи та наближаючи до обличчя. Ви також можете сфокусувати погляд на своїй носовій перегородці в ділянці між бровами.  Цікаво спостерігати за частинами свого обличчя без дзеркала.
Не затримуйте погляд під час цих вправ довше, ніж на 10-15 секунд без відпочинку, особливо перші кілька разів.

Кола

Основним завданням є описувати кола поглядом. Чим кругліше коло, тим краще. Повторюйте оберти за і проти годинникової стрілки. Слідкуйте за тими місцями, де ваш зір робить пропуски чи перескакує. Ця вправа допоможе задіяти різні групи м’язів ока.

зняття напруги очей

Зближення і віддалення

Найкраще око відпочиває тоді, коли ви виходите на вулицю, де можете бачити предмети близько і далеко почергово (квіти/скелі). Спочатку дивитесь на предмет ближче, а потім обираєте дуже далекий (панорама гір і т.д.). Окрім того, природні кольори, а особливо зелений, мають лікувальну дію на зір, – вони володіють заспокійливим ефектом, який не лише покращить зір, а й настрій.

Холодна вода тех дієвий спосіб зняття напруги очей

Ще один засіб з корисним ефектом для очних м’язів – це холодна вода. Збризніть очі прохолодною водою, і це заспокоїть почервоніння та охолодить шкіру довкола очей. Це можна робити будь-коли протягом дня, особливо, коли ви відчуваєте, що ваші очі червоні або перенапружені.

Зображення люб’язно надані The Style PA.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.