Вправи для розвитку емоційної рівноваги

Іноді навіть така проста щоденна вправа, як усмішка власному зображенню у дзеркалі, допомагає побачити навколишній світ під іншим, позитивнішим кутом, а також стимулює процес вироблення ендорфінів у головному мозку. У цій статті ми зібрали найефективніші вправи для розвитку емоційної рівноваги, які допоможуть відновити внутрішній баланс та усунути ознаки надмірної нервозності.
Вправи для розвитку емоційної рівноваги

Останнє оновлення: 30 жовтня, 2018

Що саме ми маємо на увазі, коли говоримо про емоційну рівновагу? Яким чином фізичні вправи пов’язані з активністю мозку та здатністю людини приймати виважені та обдумані рішення?

Вірте чи ні, але насправді класична взаємодія розуму і тіла є неймовірно логічною та тісною. Цей аспект не варто недооцінювати під час догляду за власним організмом.

Коли йдеться про емоційну рівновагу, варто зрозуміти, наскільки сильно цей фактор впливає на якість життя та належне функціонування всіх внутрішніх органів та систем.

Дуже важливо навчитися фокусувати свою увагу на методах досягнення бажаної мети. Якщо ви хочете втілити у життя свої мрії та досягнути успіху, рекомендуємо для початку виробити ефективні стратегії розвитку подій та реалізації планів.

Повірте, люди, які нехтують доглядом за власним здоров’ям, рано чи пізно починають помічати, скільки щоденних видів активності безпосередньо залежить від якості таких когнітивних процесів, як увага, пам’ять та навіть креативність. Якщо один або декілька згаданих вище факторів не в порядку, то й якість життя дуже швидко знижується.

Як перебороти хвилювання та напругу?

Для того, щоб ви могли краще зрозуміти цю інформацію, ми пропонуємо вашій увазі один дуже простий приклад. Уявіть, що сьогодні ваш день пройшов не дуже вдало. Погодьтеся, іноді трапляються дні, коли все валиться з рук, плани руйнуються, і вам здається, що весь світ налаштований проти вас.

Хвилювання переповнює вас настільки сильно, що ви не знаходите кращого виходу з ситуації, окрім як закутатися у теплий одяг та піти на прогулянку. На свіжому повітрі ви нарешті розумієте, що щось всередині вас змінилося. Ви починаєте відчувати внутрішню легкість, хвилювання поступово зникає, а мозок та розум поволі відкриваються назустріч новим звершенням та перспективам.

Тіло та розум тісно пов’язані між собою. Вони не можуть існувати та функціонувати окремо одне від одного. Саме тому необхідно завжди піклуватися про них та максимально оптимізувати їхню роботу.

У цій статті ми запропонуємо вашій увазі найефективніші та водночас дуже прості вправи для розвитку емоційної рівноваги, які допоможуть відновити баланс між розумом та тілом.

Ефективні вправи для розвитку емоційної рівноваги

1. Піші прогулянки – це найкращий спосіб відновити внутрішній баланс та емоційну витримку

прогулянки та вправи для розвитку емоційної рівноваги

Ми вже неодноразово розповідали про те, що регулярні піші прогулянки швидким розміреним кроком стимулюють позитивні зміни у роботі мозку.

 • Є вже велика кількість досліджень на підтримку цього факту: цілком достатньо щодня виділяти принаймні одну годину часу на піші прогулянки на свіжому повітрі. За допомогою цього простого заняття можна позбутися багатьох проблем зі здоров’ям, знизити ризик розвитку депресії та покращити загальну якість життя.
 • Не варто виснажувати себе або примушувати себе займатися фізичною активністю проти власної волі. Прості ритмічні та розмірені рухи впродовж тридцяти хвилин поспіль мають здатність активізувати роботу серця та стимулювати процес надходження кисню до клітин всіх внутрішніх органів, у тому числі й мозку.
 • Ходьба допомагає позбутися напруги у м’язах та стимулює діяльність тієї частини мозку, яка відповідає за активну роботу організму. Таким чином людині простіше досягнути того стану, коли вона є більш сприйнятливою до всього, що відбувається довкола.

2. Усмішка – чудове терапевтичне заняття

усмішка для відновлення емоційної рівноваги

Ви можете здивуватися або навіть не повірити цьому, проте насправді усмішка має дивовижну терапевтичну дію. Саме усміхаючись ми отримуємо ту внутрішню силу, яка наповнює нас гарними емоціями та налаштовує на позитивний лад.

 • Дуже часто люди забувають про те, що усмішка відіграє важливу роль у генетичній спадщині людства. Усмішка – це своєрідна мова, яка передавалася з покоління у покоління. Насправді в усмішці криється значно більше закодованої інформації, аніж просто соціальне та емоційне спілкування з іншими людьми.
 • Достатньо лише один раз усміхнутися для того, щоб у головному мозку відбувся величезний витік ендорфінів (гормонів щастя).
 • За допомогою усмішки людина наче перезаряджається, отримує змогу поглянути на події під іншим кутом та відновити зв’язок із реальністю та сьогоднішнім днем.

Не варто зволікати – почніть усміхатися вже сьогодні! Щоразу коли ви почуваєтеся пригнічено, підійдіть до дзеркала та просто усміхніться своєму зображенню. Зупиніть погляд на собі та спробуйте зрозуміти, що саме зараз відбувається всередині вас.

3. Практикуйте глибоке дихання тричі на день

У цьому блозі ми вже неодноразово розповідали про те, як важливо вміти правильно дихати, щоб покращити якість життя.

 • У стресовій ситуації людина часто дихає надто швидко та нерівномірно. У результаті цього мозок перестає отримувати кисень у достатній кількості.
 • До того ж, стрес та надмірна нервозність завжди призводять до підвищення рівня кортизолу в організмі. Зверніть увагу, що у великій кількості цей гормон є страшним ворогом як для тіла, так і для розуму.

Саме з цих міркувань необхідно обов’язково згадати про техніку глибокого дихання, коли мова йде про найефективніші вправи для розвитку емоційної рівноваги.

 • Практикувати глибоке дихання необхідно щонайменше тричі на день. Усього 15 хвилин щодня буде цілком достатньо для того, щоб відновити сили та повернути внутрішній баланс.
 • Зробіть глибокий вдих, паралельно рахуючи до 5. Затримайте дихання на 7 секунд, після чого повільно видихніть.

Повторюйте цю процедуру регулярно, допоки не помітите позитивні зміни.

4. Ранкові вправи для розвитку емоційної рівноваги на розтяжку

вправи для розвитку емоційної рівноваги на розтяжку

Чи доводилося вам раніше виконувати вправи на розтяжку? Насправді такий вид фізичного навантаження також чудово відновлює емоційну рівновагу, допомагає розслабити тіло після напруженого робочого дня, підвищити еластичність м’язів, очистити мозок від негативних думок та розвинути витривалість організму.

Для того, щоб правильно виконати цю вправу, ми рекомендуємо якомога раніше прокинутися вранці та повільно виконати кілька простих вправ на розтяжку. Не варто робити це надто швидко та різко. У жодному разі не силуйте себе – якщо бачите, що вправа дається вам тяжко, краще зупинитися на сьогодні та спробувати ще раз наступного дня.

Основну увагу під час виконання вправ на розтяжку необхідно приділити нижній частині спини, стегнам, плечам та шиї.

5. Піднімання вантажу для відновлення емоційної рівноваги

гантелі для відновлення рівноваги

Здивовані? Необхідно пам’ятати, що для боротьби з нападами надмірної нервозності варто застосовувати не тільки дихальні практики, але й силові вправи для розвитку опору. Вони активують роботу всіх м’язів тіла та мають потужну терапевтичну дію.

Негативні емоції, зокрема страх, важкі передчуття та хвилювання, дуже легко усунути за допомогою такої простої вправи, як заняття з гантелями. Все, що вам знадобиться – це всього 10-15 хвилин вільного часу на день.

Ця вправа на опір організму з середньою інтенсивністю не тільки допоможе набрати м’язову масу та покращити фізичну форму. За допомогою регулярних занять з додатковим вантажем можна приборкати такі негативні емоції, як злість, збентеження та хвилювання.

Повірте, взявши на озброєння вправи для розвитку емоційної рівноваги, ви з кожним днем помічатимете покращення самопочуття, і вам буде набагато простіше переборювати життєві негаразди та труднощі. • Brown, R. P., Gerbarg, P. L., & Muench, F. (2013). Breathing Practices for Treatment of Psychiatric and Stress-Related Medical Conditions. Psychiatric Clinics of North America. https://doi.org/10.1016/j.psc.2013.01.001
 • Jayakody, K., Gunadasa, S., & Hosker, C. (2014). Exercise for anxiety disorders: Systematic review. British Journal of Sports Medicine. https://doi.org/10.1136/bjsports-2012-091287
 • Ray, U. S., Mukhopadhyaya, S., Purkayastha, S. S., Asnani, V., Tomer, O. S., Prashad, R., … Selvamurthy, W. (2001). Effect of yogic exercises on physical and mental health of young fellowship course trainees. Indian Journal of Physiology and Pharmacology.
 • Kraft, T. L., & Pressman, S. D. (2012). Grin and Bear It: The Influence of Manipulated Facial Expression on the Stress Response. Psychological Science. https://doi.org/10.1177/0956797612445312
 • El estrés crónico pone tu salud en riesgo. (2019). Retrieved 31 March 2021, from https://www.mayoclinic.org/es-es/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/stress/art-20046037
 • Heesch, K. C., van Gellecum, Y. R., Burton, N. W., van Uffelen, J. G., & Brown, W. J. (2015). Physical activity, walking, and quality of life in women with depressive symptoms. American journal of preventive medicine, 48(3), 281-291.
 • Ansfield, M. E. (2007). Smiling when distressed: When a smile is a frown turned upside down. Personality and Social Psychology Bulletin, 33(6), 763-775.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.