5 способів, за допомогою яких шкіра повідомляє про негаразди

Ваша шкіра це перший індикатор здоров'я всього організму. Тому потрібно дуже швидко реагувати на будь-які зміни на вашій шкірі.
5 способів, за допомогою яких шкіра повідомляє про негаразди

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

Нашу шкіру, наш найбільший орган, вважають одним з найбільш великих вікон для здоров’я всього тіла. На думку дерматологів, зовнішній вигляд нашої шкіри, її колір та новоутворення, іноді можуть бути першою ознакою більш серйозних проблем зі здоров’ям. У цій статті ми розповімо про п’ять способів, за допомогою яких ваша шкіра може повідомляти, що щось не так всередині вашого організму.

 1. Подразнення і плями на шкірі

  Загалом, подразнення шкіри, що супроводжується іншими симптомами, такими як лихоманка і болі в суглобах і м’язах, може бути ознакою внутрішньої проблеми або інфекції. Як зауважує Американська академія дерматології (АДД), подразнення може бути зумовлене алергією або реакцією на ліки.

  Бархатисте подразнення на нижній частині шиї або навколо рук трохи більш темного кольору, ніж нормальний тон шкіри обличчя, може бути сигналом того, що людина має більш високий ризик розвитку діабету типу II. За словами спеціалістів з клініки Майо, частіше за все бархатисте подразнення може бути попереджувальною ознакою раку внутрішнього органу, як от шлунку або печінки.

 2. Колір засмаги та інші відтінки шкіри
  Здорова та нездорова шкіра

  У людей з цукровим діабетом засмаглий колір шкіри може бути сигналом про проблему з метаболізмом заліза. З іншого боку, жовтуватий колір шкіри може сигналізувати про печінкову недостатність і може з’явитися разом з пожовтінням очних білків.

  Потемніння шкіри, в основному помітне на шрамах і складках шкіри, а також суглобах, як от на ліктях і колінах, може бути ознакою гормонального захворювання. Наприклад, хвороби Аддісона, що, згідно з даними АДД, впливає на надниркові залози.

 3. Новоутворення

  Люди, які помічають нові нарости на шкірі, завжди повинні звернутися до лікаря. Оскільки відповідно до АДД, це може бути ознакою раку шкіри, а іноді й внутрішньої хвороби або генетичного синдрому. Наприклад, було встановлено, що жовті виступи на руках або ногах можуть бути наслідком підвищеного рівню тригліцеридів, а це означає, неконтрольованого діабету.

 4. Зміни в нігтях
  Хворі нігті

  Зміни кольору або формі нігтів часто можуть бути ознакою неправильної роботи певних органів і систем. Наприклад, зміни в нігтях, які виглядають як грибкові інфекції, можуть бути результатом псоріазу. Люди, які також відчувають болі в суглобах, можуть мати різновид артриту, який називається псоріатичний артрит. Крім того, проблеми з печінкою і нирками можуть іноді викликати зміни кольору нігтів.

 5. Суха шкіра та зміни в її твердості

  Шкіра іноді може товстішати через проблеми з високим кров’яним тиском і нирками. З іншого боку, дуже суха шкіра і свербіж можуть бути ознаками гормональних проблем, наприклад, гіпотиреозу. Люди з аутоімунним захворюванням під назвою системний склероз можуть також спостерігати запалення та затвердіння шкіри.

  У більш серйозних випадках, як стверджують у АДД, це може вплинути на внутрішні органи. Особливо це стосується ленегів на серця. З іншого боку, дуже пухка і шовковиста шкіра є симптомом рідкісної хвороби сполучної тканини. А це в свою чеогу може вказувати на рак крові – лімфому або множинну мієлому і може перекинутися на внутрішні органи.

Надзвичайно важливо звернутися до фахівця, якщо у вас є будь-які з цих проблем шкіри. Головне не поспішати з висновками і не хвилюватися, доки не з’ясуєте, в чому справа.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.