Я вдячна чоловікові, який зробив мене одинокою мамою

Погодьтеся, бути одинокою матір'ю дуже непросто, проте якщо вже так сталося, вам не потрібно соромитися цього статусу. Звісно, для того, щоб самотужки виростити та підняти на ноги дитину, знадобиться багато зусиль та сміливості. Однак одинока мама - це не вирок, й одного дня ваші діти неодмінно подякують за все, що ви для них зробили.
Я вдячна чоловікові, який зробив мене одинокою мамою

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Одинока мама – це жінка, яка збирається народити дитину або вже має потомство, і при цьому не має змоги заручитися підтримкою рідного батька свого малюка. Ця жінка добровільно вирішує турбуватися про дитину самостійно, тобто вона погоджується на те, щоб виховувати своє потомство у неповноцінній родині.

На жаль, одиноким матерям дуже часто доводиться стикатися з такими серйозними труднощами, як відповідальність за надання дитині належного рівня освіти, а також забезпечення її харчуванням та захистом. Якщо жінка наважується стати одинокою мамою, то вона повністю бере на себе всі клопоти щодо того, щоб правильно виховати дитину, яку виносила у своїй утробі.

Насправді не потрібно носити у собі образу на батька дитини. Будьте вдячні чоловікові, який зробив вас одинокою матір’ю. Завдяки йому у вашому житті з’явиться чудова донька або син, які навчать вас цінувати життя та дадуть змогу почуватися справжньою матір’ю.

Можливо, одного дня ви знову станете дружиною, діти виростуть та подарують вам чудових онуків, і ви зможете дарувати любов вже цим маленьким дітлахам. Вірте чи ні, але такий болісний на перший погляд досвід може перетворитися для вас на безцінний життєвий урок.

Як змиритися з новиною, що ви станете одинокою матір’ю?

У цій статті ми розповімо про історію однієї жінки, якій довелося відчути, що таке одинока мама на власному досвіді.

“Коли я дізналася про свою вагітність, мені було тільки 19 років. Ця новина не просто шокувала мене, а перевернула життя з ніг на голову та заповнила всі мої думки нестримним жахом. Звісно, я одразу поділилася новиною з майбутнім батьком дитини, проте він і слухати мене не хотів! Саме тієї миті у моїй голові вперше виникла жахлива думка: “Господи, мені доведеться стати одинокою мамою!”

що відчуває одинока мама?

“Звісно, мене турбувало ще безліч різних запитань. Чи зможу я виховати свою дитину гідною людиною? Чи зможу я самостійно забезпечити всі фінансові потреби доньки або сина? Що мені робити далі? Хто піклуватиметься про мою дитину, поки я навчатимусь/працюватиму? І це лише декілька важливих проблем, які не давали мені спокою.

З часом я почала усвідомлювати, наскільки серйозними є зобов’язання, котрі я беру на себе, вирішуючи виховувати дитину власними зусиллями. Я зрозуміла, що віднині мені доведеться займатися всіма домашніми стравами без допомоги та підтримки свого партнера. Та вибору у мене не було, тож довелося зустрітися віч-на-віч з усіма проблемами, які приготувало життя для мене. Для нас обох”.

Одинока мама також має право бути щасливою

“Ще кілька десятиліть тому наше суспільство було переповнене різноманітними пересудами, упередженнями та дискримінацією. Як одинока мама, я часто мусила стикатися з людьми, які осудливо та незадоволено тицяли у мене пальцями.

Мені довелося заплатити неймовірно високу ціну за своє щастя, і не тільки у матеріальному сенсі. На жаль, мені постійно доводилося перебувати під сильним психологічним тиском та страждати через подвійні стандарти з боку оточення. Ба більше, всі мої родичі та знайомі мене засуджували та критикували.

Однак я була готова до того, що у більшості випадків статус одинокої мами є подвійним випробуванням для жінки. Я мусила не тільки якомога більше часу проводити поруч з дитиною, але й працювати в несприятливих умовах. Погодьтеся, ця ситуація є значно складнішою за ті умови, коли молоді мами, що працюють, можуть заручитися підтримкою батька своєї дитини.

Чому підтримка родини є настільки важливою?

З плином часу у мене з’явилася підтримка з боку декількох родичів та близьких друзів. Однак мені завжди хотілося стати по-справжньому самодостатньою людиною. На жаль, мені досить швидко вдалося зрозуміти, що це бажання було надто амбіційним, тож довелося на якийсь час про нього забути”.

одинока мама має заручитися підтримкою друзів

“Звісно, одинока мама не може замінити для своєї дитини всіх членів родини. Дітям потрібно забезпечувати всі їхні емоційні, соціальні та матеріальні потреби. Про них потрібно піклуватися щодня та щохвилини. Мені вдалося це зрозуміти, коли я стала доволі зрілою людиною та з гідністю сприйняла реальність, яка мене оточувала. Саме тієї миті я вирішила розпочати нове життя. Безумовно, зробити це було зовсім непросто”.

Корисні поради для самотніх матерів

Не потрібно соромитися статусу самотньої матері. Навчіться пишатися тим, що докладаєте всіх можливих зусиль, аби забезпечити все необхідне для своїх дітей.

Доведіть всім критикам, що ви здатні досягнути всіх своїх цілей, і готові завжди викладатися на повну, щоб ваші діти завжди були щасливими та пишалися своєю матір’ю. Не дозволяйте тиску з боку суспільства приглушити ваші істинні бажання та мрії. У цьому вам допоможуть наші корисні рекомендації.

Залиште відчуття провини у минулому

Перше, що повинна зробити кожна одинока мама – назавжди забути про нав’язливе відчуття провини. Змиріться з реальністю з гідністю та позитивним настроєм, адже тільки таким чином ви зможете виховати впевнену в собі особистість. Якщо ви не будете звинувачувати себе за помилки минулого, то зможете із впевненістю дивитися у майбутнє та знати, що станете гідною опорою для своїх дітей.

Дуже важливо зосередитися на тому, щоб стати хорошою мамою. У жодному випадку не намагайтеся бути для дитини водночас і матір’ю, і батьком, адже ви не зможете перебрати на себе роль іншої людини.

Не заганяйте себе у вузькі рамки, продовжуйте навчатися/працювати

Звісно, вам доведеться по-іншому розставити пріоритети, адже кожній дитині потрібна успішна та освічена мама. Погодьтеся, що якісна освіта допоможе вам знайти кращу, більш високооплачувану роботу.

одинока мама повинна вчитися та працювати

Дуже важливо, щоб у вас був чітко встановлений режим та розпланований кожен день. Таким чином вам буде простіше виконувати всі необхідні завдання, а також у вас залишиться достатньо часу на дозвілля та відпочинок.

Не забувайте розповідати дитині про її батька

Вірте чи ні, але навіть якщо ви одинока мама, необхідно ще з раннього віку регулярно розповідати дитині про її рідного батька. Розповідайте дітям тільки хороше, щоб у них не виникло відчуття ненависті до їхнього тата. Не забувайте, що брехати дітям у жодному разі не можна. Не вигадуйте жодних історій та не перебільшуйте позитивні риси батька дітей.

Обов’язково розкажіть дітям про всі позитивні моменти, які переживали разом з їхнім батьком. Зачекайте, доки дитина трохи підросте, щоб розповісти їй більше деталей про справжнього тата. Повірте, ваші прості та зрозумілі відповіді допоможуть мінімізувати неприємний факт відсутності батьківської фігури у житті дитини.

Утім, зверніть увагу, що кожна дитина є особливою. Якщо ви розумієте, що дитині важко сприймати певну інформацію, радимо звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста. Психолог підкаже вам, як правильно розповісти дитині всю правду про її батька, і не травмувати при цьому слабку дитячу психіку.

Вірте чи ні, але у сучасному суспільстві дедалі більше жінок наважуються завести родину без чоловіка. На щастя, ставлення суспільства до одиноких мам з кожним роком стає більш відкритим та сприйнятливим.  • Frade, J., Pinto, C., & Carneiro, M. (2013). Ser padre y ser madre en la actualidad : repensar los cuidados de enfermería en el puerperio. Matronas Profesión.
  • Oviedo, M., & García, M. C. (2011). El embarazo en situación de adolescencia : una impostura en la subjetividad femenina *. Revista Latinoamericana de Ciencias Sociales, Niñez y Juventud.
  • Guerrero, G. E. M., Cabrera, I. N., Rodríguez, Y. H., & Castellanos, J. E. (2012). El embarazo y sus complicaciones en la madre adolescente. Revista Cubana de Obstetricia y Ginecologia. https://doi.org/10.1016/j.gde.2017.07.011
  • Lolas, F. (1987). Desarrollo humano. Social Science & Medicine. https://doi.org/10.1016/0277-9536(87)90074-8
  • Vallejo, A., & Mazadiego, T. D. J. (2006). Familia y rendimiento académico. Ra de Educación y Desarrolloevist. https://doi.org/10.13005/ojc/300105

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.