Поновити стосунки з колишнім партнером: варто чи ні?

Поновити стосунки з колишнім партнером: варто чи ні?
Поновити стосунки з колишнім партнером: варто чи ні?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

У стосунках проявляються розбіжності, які можуть потягти за собою неминуче розставанняОднак іноді ви вирішуєте поновити зв’язок та стосунки з колишнім партнером.

Чи варто знову зійтися з колишнім партнером?

Насправді, усе залежить від обставин, які призвели до розриву, а також від причини, яка змусила вас задуматись про поновлення стосунків.

Наприклад, повернення до колишнього партнера через самотність – це хибне рішення.

Дізнайтесь більше у статті: Чому так багато стосунків завершуються?

Що змушує вас повернутися до колишнього коханця?

у пари розбіжності в поглядах

Одна з причин, через яку пари розлучаються, це незрілість та безліч незначних розбіжностей у поглядах та звичках, через які закохані не можуть досягти згоди.

У такому разі рішення зійтися може бути правильним. Це шанс знову спробувати бути разом та вирішити ті питання, які пара не змогла вирішити раніше.

У деяких випадках ситуація ускладнюється. Ідеться про брехню та зраду, що трапились в стосунках.

У цій ситуації любов та вміння прощати будуть важливими факторами. Ви можете дати партнеру другий шанс, але це варто робити без приниження своєї другої половинки.

Інакше повернення до колишнього коханого матиме катастрофічні наслідки.

Прочитайте статтю: 5 ознак того, що стосунки з партнером на межі розриву

обійми

Іноді люди вирішують дати одне одному ще один шанс тому, що у пари є діти. У такому разі обоє повинні хотіти бути разом. Не варто сходитись тільки через дітей. Варто відновлювати стосунки тільки заради власних почуттів.

Багато пар вирішують знову почати все спочатку, щоб не мучити себе питанням: “А що як?”. Матимуть стосунки майбутнє чи ні, принаймні в цьому випадку є шанс перевірити.

Якщо хочете надати ще одну спробу колишньому коханому, то дійте! Можливо, все буде добре. Ви вже знаєте, що очікувати, тому зможете налагодити тісніший зв’язок одне з одним, подолавши певні проблеми.

Але переконайтесь, що не робите крок назад, а тільки рухаєтесь уперед.

Аргументи проти повернення до стосунків із колишнім партнером

1. Стосунки не будуть такими, як раніше

стосунки з колишнім партнером не будуть такими, як раніше

Скажімо, у стосунках була невірність і довіра була повністю порушена. Стосунки вже ніколи не стануть такими, як раніше.

Наскільки обидва партнери будуть старатися: наскільки сильними будуть їхні наміри, настільки добре вони зможуть загоїти рани.

Спроба відновити стосунки з постійною боротьбою партнерів та розчаруванням зруйнує усі мрії щодо поновлення зв’язку. Ніщо не буде таким, як раніше, тому подумайте двічі перед тим, як оберете цей шлях.

2. Відсутність розвитку

Коли ви вирішуєте повернутись до колишнього коханого, ви робите великий крок назад. Ви вже мали можливість випробувати свої стосунки раніше і переконались, що вони не мають майбутнього. Але ви все ще намагаєтесь налагодити їх.

Прочитайте: Треба якнайшвидше отримати 5 дозволів, щоб розвиватися емоційно

Ви втрачаєте шанс почати нові стосункиВи зачиняєте двері та намагаєтесь реанімувати стосунки, що вже в минулому.

Можливо, ви боїтеся зруйнувати зону комфорту або залишитися самотніми.

3. Біль може бути сильнішим

Стосунки руйнуються через конфлікти, проблеми, які ви боїтесь вирішити через страх.

Коли треба багато прощати, можливо, варто відпустити все, щоб ситуація не призвела до обурення та гніву, роблячи людину нещасливою.

4. Не впадайте в залежність

жінка сидить на сходах

Іноді партнери знову сходяться через низьку самооцінку та через залежність одне від одного.

Без стосунків такі люди почуваються неповноцінними. Коли не виходить знайти нового партнера, тоді прив’язуються знову до колишніх.

Залежність не просто руйнує стосунки, вона знищує особистість.

Обов’язково прочитайте: Взаємозалежні стосунки: зв’язки, які приносять біль

Рішення про повернення до стосунків із колишнім мусить бути дуже зваженим. Це непросто. Важлива також причина, яка спровокувала розрив стосунків.

Якщо ви впевнені, що не тримаєте образ, не бажаєте провчити колишнього коханого, а також робите такий вчинок не через страх самотності, тоді вперед.

Поновлення стосунків із колишнім хлопцем чи дівчиною може стати найкращим рішенням у вашому житті. Ви можете усвідомити, що це та людина, поруч з якою хочете провести решту життя.

Важливо переконатись, що ви робите це з правильних міркувань.  • Gottman, John M. Siete reglas de oro para vivir en pareja: Un estudio exhaustivo sobre las relaciones y la convivencia. Debolsillo, 2012.
  • Guzmán, Mónica, and Paula Contreras. “Estilos de apego en relaciones de pareja y su asociación con la satisfacción marital.” Psykhe (Santiago) 21.1 (2012): 69-82.
  • Puget, Janine, and Isidoro Berenstein. Psicoanálisis de la pareja matrimonial. Buenos Aires: Paidós, 1988.
  • Rivera, Diana, Constanza Cruz, and Catalina Muñoz. “Satisfacción en las relaciones de pareja en la adultez emergente: el rol del apego, la intimidad y la depresión.” Terapia psicológica 29.1 (2011): 77-83.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.