Як легко очистити водостоки без хімічних засобів

· Грудень 19, 2015
Якщо виливати рештки рослинної олії або інші жири в раковину, то це може призвести до виникнення закупорювання водостічних труб, що заважатиме вільному потоку води. Ось чому, для таких відходів слід знайти іншу посудину.

У побуті – не без проблем. Як би того не хотілося, а дрібні поломки час від часу трапляються. Однією з найбільш дратівливих побутових проблем, які можуть з’явитися у вас вдома, – це засмічення зливної труби у вашій ванній кімнаті або на кухні. Насправді це досить поширене явище і воно потребує від нас додаткових зусиль, прибирання та видалення неприємних запахів.

Сьогодні у продажу можна знайти багато різноманітних доступних продуктів, які допомагають вирішити проблему: очистити каналізацію швидко та ефективно.

Але якщо вас турбують проблеми екології, то такі продукти не рекомендують використовувати, тому що вони містять хімічні, токсичні речовини, які можуть вплинути не тільки на навколишнє середовище, потрапляючи у стічні води, але і на здоров’я людини, яка використовує ці засоби.

Так, якщо ви визнаєте, що хімічні речовини – це не найкращий варіант, щоб використовувати їх для очищення стоків, то спробуйте забути про них і намагайтесь застосувати натуральні засоби, які будуть не менш ефективними, зате здоровими та абсолютно безпечними.

Практично кожен коли-небудь стикався з проблемою засмічення каналізаційної труби, коли при відкритому крані на кухні чи у ванні, вода дуже повільно знаходить дорогу до основної труби каналізації.

Мало хто звертає увагу на такий факт до того моменту, поки корок, що утворився в трубі, не заблокує стік проточної води повністю.

У нашій сьогоднішній статті ми поділимося з вами деякими порадами та рецептами натуральних засобів, які можна використовувати, щоб усунути засмічення та прочистити каналізацію у вашому будинку в будь-який час, коли це вам потрібно.

Білий винний оцет, харчова сода і сіль для очищення стоків

kanaliz1

Регулярне очищення водостічних труб, безумовно, може запобігти засміченням і пошкодженням у майбутньому.

Чудовим природним способом тримати їх в чистоті, а також для боротися з неприємним запахом, є суміш однієї склянки харчової соди зі склянкою кухонної солі та склянкою білого винного оцту.

Як слід використовувати такий засіб?

Спочатку переконайтеся, що в раковині немає води, якщо все ж таки є, то її необхідно вибрати, а потім влийте названі вище інгредієнти в каналізацію в такому порядку:

  • 1 склянка харчової соди
  • 1 склянка білого винного оцту, бажано попередньо нагрітого

Не користуйтеся раковиною протягом 10 хвилин, потім змийте гарячою водою.

Цей засіб – ідеальне рішення для видалення залишків жиру і бруду, які накопичуються в каналізації.

Сіль, оцет, бура для очищення стоків

Це ще один простий засіб, який гарантує чистоту водостічних труб, без слідів жиру та залишків їжі, які спричиняють засмічення.

Як застосовувати цей засіб?

Змішайте 1/4 чашки солі з 1/2 склянки білого оцту і 1/4 чашки бури. Потім влийте цю суміш у трубу, а після цього залийте великою кількістю киплячої води. Якщо ви бажаєте підсилити ефект, то можете закип’ятити каструлю води з сіллю та вилити її після всіх інгредієнтів замість звичайного окропу.

Чисті стоки за допомогою соди, солі та лимонного соку

kanaliz11

Цей натуральний засіб складається зі звичайної харчової соди, солі і лимонного соку. Він легко видаляє неприємні запахи і запобігає утворенню засмічень у водостоках.

Як застосовувати цей засіб?

Змішайте рівні частини харчової соди і солі. Засипте суміш у засмічену трубу і додайте туди ж багато лимонного соку. Наприкінці, як і в попередньому варіанті, залийте киплячою водою. Це сформує лужну суспензію, що розчинить засмічення. Повторіть процедуру кілька разів. Содовий розчин не лише очистить, але й освіжить труби і позбавить неприємного запаху.

Сіль для очищення стоків

Найпростіший спосіб прочистити труби та позбавитися засмічення – це використання звичайної солі у поєднанні з гарячою водою.

Як застосувати цей засіб?

Нагрійте склянку води і додайте три столові ложки солі. Вилийте цю суміш в каналізаційну трубу і залиште на ніч, не змиваючи водою.

Як ви можете запобігти засмічення водостічних стоків?

  • Найкращий спосіб зберегти каналізацію чистою та уникнути утворення засмічень – це запобігти попаданню в труби залишків їжі, волосся та інших речовин, які ви зазвичай використовуєте у ванні та на кухні. Використовуйте спеціальну металеву чи пластмасову сітку, яка буде затримувати залишки їжі та інші речовини, здатні викликати засмічення.
  • Ніколи не виливайте залишки рослинної олії або інших жирів у раковину, не робіть такої помилки. Незважаючи на те, що вони, як правило, в рідкому вигляді, коли ви миєте посуд, вони тверднуть згодом і блокують стоки. Найкраще вилити ці залишки в стару банку і викинути її у сміття.
  • У будь-якому випадку потрібно слідкувати за станом труб, регулярно очищати стоки за допомогою одного із зазначених вище засобів, щоб не допустити засмічення та появи неприємних запахів.

Тепер ви знаєте, як прочистити каналізаційні труби. Справа ця, звичайно, марудна, але нескладна. Хоча бувають і такі ситуації, коли самостійно впоратися не вдається. У таких випадках не зволікайте і викликайте фахівців для належного прочищення каналізації.