Як легко очистити водостоки без хімічних засобів

22 Січня, 2019
Якщо виливати рештки рослинної олії або інші жири в раковину, то це може призвести до виникнення закупорювання водостічних труб, що заважатиме вільному потоку води. Ось чому, слід очистити водостоки, а для таких відходів знайти іншу посудину.

У побуті – не без проблем. Як би того не хотілося, а дрібні поломки час від часу трапляються. Однією з найбільш надокучливих побутових проблем, які можуть з’явитися у вас вдома, є засмічення зливної труби у ванній кімнаті або на кухні. Насправді це досить поширене явище і в багатьох часто виникає необхідність очистити водостоки, прибрати та видалити неприємні запахи.

Сьогодні у продажу можна знайти багато різноманітних доступних продуктів, які допомагають очистити водостоки швидко та ефективно.

Але якщо вас турбують проблеми екології, то такі продукти не рекомендують використовувати, тому що вони містять хімічні, токсичні речовини, які можуть вплинути не тільки на навколишнє середовище, потрапляючи у стічні води, але і на здоров’я людини, яка використовує ці засоби.

Отже, якщо ви визнаєте, що хімічні речовини – це не найкращий варіант, щоб використовувати їх для очищення стоків, то спробуйте забути про них і намагайтесь застосувати натуральні засоби, які будуть не менш ефективними, зате здоровими та абсолютно безпечними.

Практично кожен коли-небудь стикався з проблемою засмічення каналізаційної труби, коли при відкритому крані на кухні чи у ванні, вода дуже повільно знаходить дорогу до основної труби каналізації.

Мало хто звертає увагу на цю проблему до того моменту, поки корок, що утворився в трубі, не заблокує стік проточної води повністю.

У нашій сьогоднішній статті ми поділимося з вами деякими порадами та рецептами натуральних засобів, які можна використовувати, щоб усунути засмічення та прочистити каналізацію у вашому будинку в будь-який час, коли це вам потрібно.

Білий винний оцет, харчова сода і сіль, щоб очистити водостоки

оцет допоможе очистити водостоки

Регулярне очищення водостічних труб, безумовно, може запобігти засміченням і пошкодженням у майбутньому.

Чудовим природним способом тримати їх в чистоті, а також боротися з неприємним запахом, є суміш однієї склянки харчової соди зі склянкою кухонної солі та склянкою білого винного оцту.

Як слід використовувати такий засіб?

Спочатку переконайтеся, що в раковині немає води. Якщо все ж таки є, то приберіть її, а потім влийте названі вище інгредієнти в каналізацію, щоб очистити водостоки, в такому порядку:

  • 1 склянка харчової соди;
  • 1 склянка білого винного оцту, бажано попередньо нагрітого.

Не користуйтеся раковиною протягом 10 хвилин, потім змийте гарячою водою.

Цей засіб – ідеальне рішення для видалення залишків жиру і бруду, які накопичуються в каналізації.

Сіль, оцет, бура для очищення стоків

Це ще один простий засіб, який гарантує чистоту водостічних труб, без слідів жиру та залишків їжі, які спричиняють засмічення.

Як застосовувати цей засіб?

Змішайте 1/4 чашки солі з 1/2 склянки білого оцту і 1/4 чашки бури. Потім влийте цю суміш у трубу, а після цього залийте великою кількістю киплячої води. Якщо ви бажаєте підсилити ефект, то можете закип’ятити каструлю води з сіллю та вилити її після всіх інгредієнтів замість звичайного окропу.

Чисті стоки за допомогою соди, солі та лимонного соку

лимони допоможуть очистити водостоки

Цей натуральний засіб складається зі звичайної харчової соди, солі та лимонного соку. Він легко видаляє неприємні запахи і запобігає утворенню засмічень у водостоках.

Як застосовувати цей засіб?

Змішайте рівні частини харчової соди і солі. Засипте суміш у засмічену трубу і додайте туди ж багато лимонного соку. Наприкінці, як і в попередньому варіанті, залийте киплячою водою. Це сформує лужну суспензію, що розчинить засмічення. Повторіть процедуру кілька разів. Содовий розчин не лише очистить, але й освіжить труби і позбавить неприємного запаху.

Сіль для очищення стоків

Найпростіший спосіб прочистити труби та позбавитися засмічення – це використовувати звичайну сіль у поєднанні з гарячою водою.

Як застосувати цей засіб?

Нагрійте склянку води і додайте три столові ложки солі. Вилийте цю суміш в каналізаційну трубу і залиште на ніч, не змиваючи водою.

Як ви можете запобігти засміченню водостоків?

  • Найкращий спосіб зберегти каналізацію чистою та уникнути утворення засмічень – це запобігти попаданню в труби залишків їжі, волосся та інших речовин, які ви зазвичай використовуєте у ванні та на кухні. Використовуйте спеціальну металеву чи пластмасову сітку, яка буде затримувати залишки їжі та інші речовини, здатні викликати засмічення.
  • Ніколи не виливайте залишки рослинної олії або інших жирів у раковину, не робіть такої помилки. Незважаючи на те, що, коли ви миєте посуд, вони, як правило, в рідкому вигляді, згодом вони тверднуть і блокують стоки. Найкраще вилити ці залишки в стару банку і викинути її у сміття.
  • У будь-якому випадку потрібно слідкувати за станом труб, регулярно очищати стоки за допомогою одного із зазначених вище засобів, щоб не допустити засмічення та появи неприємних запахів.

Тепер ви знаєте, як прочистити каналізаційні труби. Справа ця, звичайно, марудна, але нескладна. Хоча, бувають і такі ситуації, коли самостійно впоратися не вдається. У таких випадках не зволікайте і викликайте фахівців для належного прочищення каналізації.