Як підвищити метаболізм і худнути легко

Як підвищити метаболізм і худнути легко
Як підвищити метаболізм і худнути легко

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Метаболізм є серією хімічних реакцій, які перетворюють їжу, яку ми їмо, на енергію, що стає свого роду паливом для нормальної роботи клітин і органів в організмі. Якщо ви збільшите метаболізм, ви будете втрачати вагу, оскільки цей процес ефективно спалює калорії, які ви споживаєте.


Люди, які не їдять багато, ведуть пасивний спосіб життя, їдять нездорову їжу або страждають від захворювань, таких як проблеми з щитовидною залозою, як правило, мають більш повільний обмін речовин.

Як наслідок, не мають належної обробки цукру, жирів і калорій, що, в свою чергу, дозволяє нарощувати жир, целюліт і вагу. Доброю новиною є те, що, змінюючи тільки кілька щоденних звичок і дотримуючись рекомендацій, ви можете активувати обмін речовин.

Вага,яка накопичилась через повільний метаболізм, спаде. Тож чи хочете ви збільшити метаболізм?

Здорове харчування

корисний сніданок

Більшість людей набирають вагу через повільний метаболізм і погані звички у харчуванні. Це правда, що продукти з високим вмістом жиру і цукру змушують нас швидко набирати вагу. Проте є й інші звички в їжі, які впливають на вагу і роботу обміну речовин.

Якщо ви хочете збільшити метаболізм, ви повинні почати з розуміння, що сніданок відіграє важливу роль у роботі організму. Багато людей роблять помилку, пропускаючи сніданок, чи то тому, що вони не мають часу, чи то тому, що помилково вважають, що це допоможе їм схуднути.

Правда в тому, що сніданок є одним з найбільш важливих прийомів їжі. Він активізує обмін речовин і налаштовує його на належну роботу протягом усього дня.

Важливість хорошого сніданку

Сніданок є однією з найкращих звичок, яку слід набути, якщо ви хочете збільшити метаболізм і схуднути. Постійно говорять, що це найважливіший прийом їжі, і це дійсно так. Коли ви їсте сніданок, метаболізм активізується і одразу починає спалювати калорії, а також сприяє відчуттю ситості протягом дня і запобігає виникненню відчуття занепокоєння.

Тож дуже важливо мати на увазі, що ви повинні з’їсти сніданок не більше ніж через годину після пробудження, оскільки в подальшому зазвичай втрачається цей ефект підвищення метаболізму.

Хороший сніданок містить білок, наприклад, яйце, антиоксиданти в продуктах харчування, наприклад, фрукти, і велику кількість клітковини, яка є в таких продуктах, як цілісні зерна, фрукти, овочі та інші.

Їжте кілька разів на день

фруктовий салат

Інший ключ до підвищення метаболізму через раціон – це здорове харчування принаймні 5 разів на день. Було доведено, що це підвищує метаболізм, оскільки, коли ви не їсте достатньо, ваше тіло активує захисний механізм. Тоді організм намагається зберегти більшу кількість калорій за відсутності їжі.

Споживання невеликих порцій протягом дня дозволяє метаболізму постійно працювати, оскільки він надалі обробляє поживні речовини.

Регулярно робіть фізичні вправи

Хороше тренування є ключем для збереження здоров’я, підвищення метаболізму і втрати ваги. Якщо ваша мета полягає в тому, щоб збільшити метаболізм, важливо об’єднати серцево-судинні вправи із силовими вправами, такими як підняття ваги на тренажерах в залі.

Дослідження показали, що відведення щонайменше 40 хвилин щодня на тренування має вирішальне значення, якщо ви хочете збільшити метаболізм.

Пийте більше води щоб підвищити метаболізм

питна вода збільшує метаболізм

Підтримка рівня вологи є ще одним секретом для підвищення обміну речовин. Питна вода ідеально підходить для очищення й усунення токсинів з організму, що потім запобігає накопиченню жиру. За даними досліджень, питна вода може збільшити метаболізм на 30% протягом години, спалюючи 24 калорії.

Їжте гостру їжу

Гостра їжа виробляє більше енергії завдяки ефекту нагріву, що прискорює процес “спалювання жиру” в процесі травлення. Тож почніть додавати в свій раціон спеції. Зокрема, такі як карі, кайєнський перець, чорний перець, кмин, куркума та інші.  • Tim Morris. (2003). Breakfast. Gastronomica3(3), 67–71. https://doi.org/10.1525/gfc.2003.3.3.67
  • Zarrinpar, A., Chaix, A., & Panda, S. (2016, February 1). Daily Eating Patterns and Their Impact on Health and Disease. Trends in Endocrinology and Metabolism. Elsevier Inc. https://doi.org/10.1016/j.tem.2015.11.007
  • Egan, B., & Zierath, J. R. (2013, February 5). Exercise metabolism and the molecular regulation of skeletal muscle adaptation. Cell Metabolism. https://doi.org/10.1016/j.cmet.2012.12.012
  • Stookey, J. D., Constant, F., Popkin, B. M., & Gardner, C. D. (2008). Drinking water is associated with weight loss in overweight dieting women independent of diet and activity. Obesity16(11), 2481–2488. https://doi.org/10.1038/oby.2008.409
  • Xue, Y., He, T., Yu, K., Zhao, A., Zheng, W., Zhang, Y., & Zhu, B. (2017). Association between spicy food consumption and lipid profiles in adults: A nationwide population-based study. British Journal of Nutrition118(2), 144–153. https://doi.org/10.1017/S000711451700157X

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.