Корисні спеції для прискорення метаболізму

Включивши до свого щоденного раціону спеціальні спеції для прискорення метаболізму, ви зможете  активувати процес спалення жирів та стимулювати процес схуднення. У цій статті ми розповімо про найбільш корисні для фігури спеції та прянощі.
Корисні спеції для прискорення метаболізму

Останнє оновлення: 30 жовтня, 2018

Для того, щоб прожити у гарному самопочутті та здоров’ї багато років, необхідно завжди підтримувати вагу на стабільному рівні. Утім, не всім та не завжди вдається швидко позбутися зайвих кілограмів, особливо якщо врахувати велику кількість негативних звичок, якими ми часто зловживаємо.

На щастя, є ціла низка спеціальних прянощів для прискорення метаболізму, які ми рекомендуємо неодмінно зробити частиною свого щоденного здорового раціону.

Якщо ви хочете скинути зайві кілограми та покращити фізичну форму, радимо зосередити свою увагу на трьох важливих аспектах:

 • Прискорення метаболізму
 • Зменшення кількості жирів у раціоні
 • Регулювання апетиту.

Спеції для прискорення метаболізму, про які ми детальніше розповімо у цій статті, містять велику кількість поживних речовин. За умови регулярного вживання цих корисних спецій можна не тільки покращити якість життя у цілому, але й значно знизити ризик розвитку таких небезпечних захворювань:

Хочете дізнатися, які саме спеції необхідно вживати кожного дня? Тоді уважно читайте далі!

Корисні спеції для прискорення метаболізму

асорті спецій для прискорення метаболізму

1. Гірчиця

Рослина, з якої роблять гірчицю, належить до родини хрестоцвітих (капустяних). Іншими представниками цієї родини є звичайна білокачанна капуста, брюссельська капуста та броколі.

Гірчиця є однією з найефективніших приправ для прискорення метаболізму. Вона має здатність підвищувати температуру тіла та прискорювати процес спалення калорій.

Як правильно застосовувати гірчицю для прискорення метаболізму?

 • Одним зі способів активувати процес схуднення є споживання трьох столових ложок насіння гірчиці безпосередньо перед тренуванням. Це допоможе швидше та ефективніше спалити калорії під час фізичного навантаження.
 • Зверніть увагу, що якщо у вас є можливість вживати не готову гірчицю, а зерна цієї рослини, ми рекомендуємо обирати саме їх. Звісно, ви можете додати у щоденний раціон і магазинну гірчицю, проте зазвичай на виробництві до цього продукту додають велику кількість солі та консервантів.

На жаль, такий виріб не тільки не допоможе схуднути, але й навпаки, може спровокувати погіршення самопочуття та набір зайвих кілограмів. Натомість ми рекомендуємо вживати лише натуральні та органічні продукти, якщо ви хочете покращити свою фізичну форму.

2. Куркума

Усім відомо, що куркума – це жовтогаряча спеція, яку дуже часто використовують у кулінарії.

Згідно з результатами нещодавніх досліджень, куркума може сповільнити процес утворення жирової тканини в організмі людини.

Це означає, що за умови регулярного вживання цієї спеції та засобів на її основі можна не тільки зменшити кількість підшкірного жиру, але й значно знизити ризик набору зайвих кілограмів.

До того ж куркуму рекомендують вживати при діабеті, адже ця яскрава спеція стимулює інсулінорезистентність та допомагає регулювати гіперглікемію (високий рівень цукру у крові).

3. Імбир

спеції для прискорення метаболізму: імбир та куркума

Чи хотіли б ви швидко позбутися зайвого жиру, при цьому не виснажуючи свій організм тренуваннями? Однією з головних проблем багатьох людей є те, що вони не займаються фізичною активністю у такій кількості, якої б вистачило для схуднення.

На щастя, імбир є своєрідним природним пальним для організму, за допомогою якого можна прискорити процес спалення жирових відкладень.

До того ж завдяки своїм потужним протизапальним властивостям натуральні засоби на основі імбиру допомагають прискорити роботу органів шлунково-кишкового тракту та полегшують процес травлення.

Якщо ви хочете отримати максимальну користь від імбиру та його похідних, то можете обрати кілька простих способів вживання цих продуктів. Найпростіший спосіб – це щодня випивати щонайменше по одній склянці імбирного чаю. Ви можете вживати його на сніданок як самостійний напій або впродовж дня як основу корисних зелених смузі.

4. Кардамон

Ця спеція з неймовірним ароматом широко використовується у кухнях східних країн. До того ж, на основі кардамону готують неймовірно ефективні натуральні засоби для лікування розладів травлення.

Важливо пам’ятати, що кардамон характеризується специфічним солодкуватим і водночас пряним смаком. Насправді деяким людям ця спеція може кардинально не сподобатися після першої ж спроби.

Втім, якщо ви хочете швидко скинути зайві кілограми та спалити жир, рекомендуємо таки включити кардамон та засоби на його основі до свого щоденного раціону.

5. Кориця

Корицю добувають з кори гілок спеціальних кущів, на яких вона росте. Коли корицю висушують, вона перетворюється на всім знайомі ароматні палички, які можна знайти на полицях кожного магазину.

Кориця володіє незліченною кількістю переваг, серед яких варто виділити такі:

 • Зменшує рівень кислоти в організмі
 • Регулює процес перетравлення харчових продуктів
 • Допомагає боротися з грипом
 • Зменшує рівень цукру у крові
 • Регулює рівень тригліцеридів у крові
 • Допомагає відновити баланс хорошого та поганого холестерину.

Для того, щоб сповна насолодитися всіма неймовірними перевагами цієї спеції, просто додавайте по дрібці меленої кориці під час приготування десертів. Є ще один простий спосіб регулярно вживати корицю – щодня випивайте щонайменше по одній склянці чаю з додаванням кориці.

Якщо такий чай видасться вам надто простим та нецікавим на смак, ви можете долити до нього трохи молока або використати воду з корицею як основу для приготування різноманітних напоїв.

6. Тмин

кмин для прискорення метаболізму

Ця спеція та засоби на її основі є незамінними для прискорення метаболізму. До того ж, за допомогою тмину можна надати звичним стравам неймовірного аромату та смаку.

Тмин володіє незліченною кількістю корисних переваг, завдяки яким можна прискорити процес схуднення:

 • Оскільки до складу цієї спеції входить велика кількість незамінних поживних речовин, тмин та засоби на його основі здатні покращити травлення.
 • Тмин усуває ознаки запального процесу, а це є особливо актуальним, якщо ви схильні до регулярного здуття живота.
 • За допомогою тмину можна перебороти надмірне газоутворення, яке часто стає причиною закрепів.
 • Оскільки тмин та засоби на його основі діють як природні антиоксиданти, вони не лише прискорюють метаболізм, але й розщеплюють жирову тканину, опісля перетворюючи її на додаткову енергію.

7. Чорний перець

За допомогою чорного перцю можна не тільки надати стравам неймовірного пікантного смаку, але й отримати такі позитивні переваги для організму:

 • Чорний перець стимулює процес виділення шлункових соків, які прискорюють процес перетравлення їжі
 • Він усуває ознаки надмірного газоутворення
 • Перець діє як натуральний сечогінний засіб
 • За допомогою перцю можна відрегулювати кров’яний тиск.

Однією з найбільших переваг чорного перцю є те, що цей продукт є неймовірно доступним, адже його можна знайти у кожному магазині за низькою ціною.

Оскільки перець належить до найпопулярніших спецій, ми впевнені, що він уже давно є на вашій кухні та у вашому щоденному меню. Якщо ж ви досі не вживали чорного перцю, настав час почати приправляти ним свої звичні страви.

Якщо ви хочете втратити зайву вагу за короткий період часу, ми рекомендуємо не тільки регулярно вживати спеції для прискорення метаболізму, але й правильно харчуватися та займатися спортом. • Costello RB, Dwyer JT, Saldanha L, Bailey RL, Merkel J, Wambogo E. Do Cinnamon Supplements Have a Role in Glycemic Control in Type 2 Diabetes? A Narrative Review. J Acad Nutr Diet. 2016 Nov;116(11):1794-1802. doi: 10.1016/j.jand.2016.07.015. Epub 2016 Sep 8. PMID: 27618575; PMCID: PMC5085873.
 • Di Pierro F, Bressan A, Ranaldi D, Rapacioli G, Giacomelli L, Bertuccioli A. Potential role of bioavailable curcumin in weight loss and omental adipose tissue decrease: preliminary data of a randomized, controlled trial in overweight people with metabolic syndrome. Preliminary study. Eur Rev Med Pharmacol Sci. 2015 Nov;19(21):4195-202. PMID: 26592847.
 • Gregersen N. T, Belza A, et al. Acute effects of mustard, horseradish, black pepper and ginger on energy expenditure, appetite, ad libitum energy intake and energy balance in human subjects. British Journal of Nutrition. Febrero 2013. 109 (3): 556-63.
 • Jarvill-Taylor K. J, Anderson R. A, et al. A hydrocychalcone derived from cinnamon functions as a mimetic for insulin in 3T3-L1 adipocytes. Journal of the American College of Nutrition. Agosto 2001. 20 (4): 327-36.
 • Koithan M, Niemeyer K. Using herbal remedies to maintain optimal weight. J. Nurse Pract. Febrero 2010. 6 (2): 153-154.
 • Maharlouei N, Tabrizi R, Lankarani KB, Rezaianzadeh A, Akbari M, Kolahdooz F, Rahimi M, Keneshlou F, Asemi Z. The effects of ginger intake on weight loss and metabolic profiles among overweight and obese subjects: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials. Crit Rev Food Sci Nutr. 2019;59(11):1753-1766. doi: 10.1080/10408398.2018.1427044. Epub 2018 Feb 2. PMID: 29393665.
 • Park U-H, Jeong H-S, et al. Piperine, a component of black pepper, inhibits adipogenesis by antagonizing PPARy activity in 3T3-L1 cells. Journal of Agriculture and Food Chemistry. Abril 2012 60 (15): 3853-60.
 • Rahman M, Nazmul Alam M, et al. Cardamom powder supplementation prevents obesity, improves glucose intolerance, inflammation and oxidative stress in liver og hihi carbohydrate high fat diet induced obese rats. Lipids in Health and Disease. Agosto 2017. 16:151.
 • Zare R, Heshmati F, et al. Effect of cumin powder on body composition and lipid profile in overweight and obese women. Complementary Therapies in Clinical Practice. Noviembre 2014. 20 (4): 297-31.
 • Zheng J, Zheng Sh, et al. Dietary capsaicin and its anti-obesity potency: from mechanism to clinical implications. Bioscience Reports. Junio 2017. 37 (3): BSR20170286.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.