Як природно контролювати діабет другого типу

Щоб контролювати діабет другого типу, важливо стежити за дієтою. Крім того, вам потрібно проконсультуватися з фахівцем, щоб знайти найкращі продукти, які ви повинні додати до раціону.
Як природно контролювати діабет другого типу

Останнє оновлення: 22 квітня, 2019

У нашому суспільстві одним із найпоширеніших захворювань є діабет. Є дві форми цього поширеного захворювання: тип 1 і тип 2. Тип 1 треба контролювати за допомогою інсуліну. З іншого боку, ви можете контролювати діабет другого типу правильним харчуванням.

Сьогодні ми вирішили розповісти, як використовувати свій раціон для контролю цукрового діабету 2 типу. Отже, якщо ви страждаєте від цього розладу або якщо у вас є сімейна історія, зверніть увагу на наші рекомендації.

Різновиди діабету

Діабет 1 типу

Це розлад, унаслідок якого підшлункова залоза припиняє виробляти гормон під назвою інсулін.

Оскільки в організмі немає інсуліну, пацієнт потребує штучного постачання. Згідно з різними дослідженнями, цей тип діабету є генетичним, тому йому не можна запобігти.

Діабет 2 типу

Діабет 2 типу також передбачає інсулінову недостатність. Проте інсулін ще є. Тобто організм виробляє інсулін, але не в потрібній кількості.

Крім того, організм також може виробляти багато інсуліну, але він не працює належним чином.

Інсулін і глюкоза

інсулін і глюкоза
Можливо, ви помітили, що ми згадували інсулін кілька разів. Це можна пояснити тим, що цей гормон відіграє дуже важливу роль у вашому здоров’ї через те, що він робить з глюкозою.

Коли ви їсте, частина їжі перетворюється на глюкозу. Це дуже важливий процес для вашого організму, оскільки глюкоза є основним джерелом енергії.

Інсулін дає змогу глюкозі досягти клітин, які її потребують. Коли вам не вистачає інсуліну, уся глюкоза, що залишається в крові, викликає проблеми зі здоров’ям.

Тримайте діабет другого типу під контролем

Діабет першого і другого типу дуже різні, здебільшого тому, що в 1-му типі взагалі немає інсуліну. У другому типі є інсулін, але його недостатньо.

Отже, єдиним способом контролю діабету 1 типу є постачання інсуліну. Це не стосується другого типу, де ви можете регулювати його іншими способами.

Це не означає, що інсулінозалежним людям не потрібно стежити за своєю дієтою, і це не означає, що пацієнтам з другим типом не потрібно приймати ліки. Часто це необхідно.

Це просто означає, що правильне харчування може відігравати важливу роль у боротьбі з діабетом другого типу. Зверніть на це пильну увагу.

Як контролювати діабет другого типу

Остерігайтеся глюкози

Помилково вважати, що рівень цукру в крові зростає лише тоді, коли ви їсте солодощі. Глюкоза утворюється, оскільки деякі продукти, які ви їсте, перетворюються на цю речовину, навіть якщо вони не є солодкими.

Важливо пояснити це, оскільки багато людей, які живуть з діабетом другого типу, вважають, що якщо вони не їдять солодощі, вони більше не ризикують мати високий рівень цукру в крові. Однак це не так. Ви повинні знати, що вуглеводи також підвищують рівень глюкози.

Їжте складні вуглеводи

як контролювати діабет другого типу
Хоча вуглеводи перетворюються на цукор у крові, їх не можна припиняти їсти. Той факт, що ви страждаєте від діабету другого типу, не означає, що ви повинні усунути якусь групу харчових продуктів.

Насправді ви повинні знайти найкращі продукти з кожної групи, залежно від вашого стану. Коли йдеться про вуглеводи, то краще їсти складні, ніж прості.

Інакше кажучи, краще їсти коричневий рис, цілі зерна, овочі та зернові замість макаронних виробів, борошна, джемів та фасованих злаків.

Не використовуйте надто багато підсолоджувачів

Важливо уникати вживання занадто великої кількості цукру, оскільки це безпосередньо впливає на рівень глюкози в крові. Проте ми знаємо, як хочеться солодкого, тому можна використовувати підсолоджувачі.

Однак є дослідження, які свідчать, що підсолоджувачі можуть мати деякі негативні побічні ефекти. Отже, ви повинні використовувати їх помірно, щоб вони не завдали шкоди вашому здоров’ю.

Їжте білок, щоб контролювати діабет другого типу

білок для контролю діабету
Білки мають такий же ефект, як і вуглеводи. Тобто вони не перетворюються на глюкозу. Отже, ви можете їсти багато білка, не боячись змінити рівень цукру в крові.

Остерігайтеся жирів

Жири не перетворюються на глюкозу, однак вони збільшують рівень холестерину.

Це може погіршити ситуацію, якщо у вас діабет. Тому дуже важливо покращити свій раціон.

Абсорбенти інсуліну

Їжте продукти, які допоможуть вам краще поглинати інсулін. Ви не лише повинні усунути те, що перетворюється на глюкозу, але й намагатися краще виробляти інсулін. Для цього можна споживати кокосову олію, гриби та корицю.

Як бачите, є багато продуктів, які дають змогу контролювати діабет другого типу. Завжди консультуйтеся з лікарем щодо того, якої дієти дотримуватися.  • Steck A., Rewers MJ., Genetics of type 1 diabetes. Clinical Chemistry, 2011. 57 (2): 176-185.
  • Wstman EC., Tondt J., Maguire E., Yancy WS., Implementing a low carbohydrate, ketogenic diet to manage type 2 diabetes mellitus. Expert Rev Endocrinol Metab, 2018. 13 (5): 263-272.
  • Lobach AR., Roberts A., Rowland IR., Assessing the in vivo data on low/no calorie sweeteners and the gut microbiota. Food Chem Toxicol, 2019. 124: 385-399.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.