Як реагувати на гомосексуальність доньки або сина

Вірте чи ні, але гомосексуальність проявляється ще у досить ранньому віці. Дуже важливо, щоб кожна людина вміла приймати та любити себе за те, ким вона насправді є. Проте не менш важливо, щоб і всі близькі та друзі також вміли цінувати та поважати людину з усіма її особливостями та вадами. У цій статті ми поговоримо про те, як правильно реагувати на гомосексуальність вашої дитини.
Як реагувати на гомосексуальність доньки або сина

Останнє оновлення: 08 листопада, 2018

Спеціалісти визначають гомосексуальність як сексуальну симпатію між двома людьми однієї статі. Ще у 1970-х роках, цю особливість перестали вважати формою психічного відхилення. Однак навіть нині для традиційної консервативної родини сприйняти гомосексуальність сина або доньки неймовірно складно.

Звісно, важко передбачити, якою саме буде важка реакція на таку новину. Утім, найгірша частина цієї ситуації – це намагання сприймати нову інформацію без розуміння того факту, як пов’язати гомосексуальність вашої дитини із сімейними цінностями родини.

Ніхто не сперечається, що спроба визнати гомосексуальність вашої дитини – це неймовірно складне та незвичне явище.

Навіть якщо вам дуже важко змиритися з реальністю, спробуйте поставити себе на місце власної дитини. Якщо ви намагатиметесь краще зрозуміти поведінку власного сина або доньки, вам вдасться зменшити травматичність ситуації як для себе, так і для своєї дитини. Дуже важливо зробити все для того, щоб ваші діти не стали жертвами відсутності толерантності з боку найближчих людей.

Попри те, що суспільство вже досягло значного прогресу у визнанні та захисті прав гомосексуалістів, досі не всі люди вміють толерантно ставитися до людей з нетрадиційною орієнтацією. Взявши на озброєння рекомендації психологів та інших кваліфікованих спеціалістів, ми зібрали у цій статті найефективніші поради, які допоможуть вам адекватно сприйняти гомосексуальність сина або доньки.

Як навчитися правильно сприймати гомосексуальність своєї дитини

1. У жодному разі не дозволяйте негативним емоціям взяти над вами контроль

ставлення батьків до гомосексуальності дітей

Перш за все, необхідно змиритися з тим фактом, що гомосексуальність не є добровільним рішенням вашої дитини. Передусім це її сутність, яку необхідно просто прийняти.

Погодьтеся, що сексуальна орієнтація сина або доньки жодним чином не має впливати на ваші стосунки з дітьми. Вірте чи ні, але більшість батьків, навіть маючи гомосексуальних друзів, дуже упереджено ставиться до орієнтації своєї дитини. У жодному разі не повторюйте їхніх помилок.

2. Детальніше вивчіть питання сексуальної орієнтації

Спробуйте попросити поради у тих батьків, які також зіткнулися з такою ж ситуацією. Саме спілкування з ними допоможе вам зрозуміти, як правильно миритися з орієнтацією дитини, та як попри все зберегти гарні стосунки з сином або донькою. Не варто ігнорувати питання сексуальної орієнтації, адже будь-які недомовки у родині викликають цілу низку непорозумінь.

Якщо вам не вдається самотужки владнати цю ситуацію, зверніться за допомогою до кваліфікованого спеціаліста. Психолог зможе підібрати спеціальні техніки для боротьби зі стресом та підвищення здатності сприйняття особливостей вашої дитини.

3. Надайте дитині емоційну підтримку

Не забувайте, що складно змиритися з новою реальністю не тільки вам. Визнати свою гомосексуальність та розповісти про неї батькам – це неймовірно болісний та стресовий досвід для кожної дитини.

Саме тому дуже важливо, щоб цієї миті ви були поруч із сином або донькою і пропонували дитині свою любов та підтримку. Уявіть, що ваш син або донька довго страждали, тримаючи свою таємницю у собі та ховаючись від оточення. Не забувайте, що страх та нерішучість дитини часто викликані саме суворою поведінкою батьків. Повірте, що дитині буде неймовірно складно жити з цією особливістю у суспільстві, тож принаймні вдома їй просто необхідний надійний тил та опора.

Підтримувати гомосексуальність дитини – це означає не тільки визнати особливість свого сина або доньки, але й прийняти її та змиритися з цим фактом. У жодному разі не намагайтеся змінити свою дитину або переконати її у тому, що з нею щось не так.

Перш за все, це неможливо. Змиріться з тим фактом, що ваша дитина є такою, як вона є, і саме ця особливість була закладена у неї ще від народження. По-друге, відсутність підтримки з боку батьків у такій ситуації – це передусім неповага до власної дитини.

4. Не шукайте винних

Дозвольте нам повторити ще раз: гомосексуальність – це не хвороба. Вона ані з’являється через зараження від іншої людини, ані виникає у результаті впливу певних зовнішніх факторів.

Якщо ваш син або донька є гомосексуальними, зробіть все можливе для того, щоб визнати та прийняти особливість вашої дитини, а також навчіться поважати та любити свого нащадка за те, ким він чи вона є. Ніхто не обіцяє, що це буде дуже легко зробити.

Просто розслабтеся та дайте собі трохи часу на прийняття ситуації. З часом любов до сина або доньки відкине вбік будь-які упередження. Повірте, рано чи пізно ви навчитеся бути одним цілим зі своїми дітьми за будь-яких обставин.

5. Забудьте про те, що казатимуть інші люди

підтримка мама для дитини-гомосексуаліста

Не варто хвилюватися через те, що подумають або скажуть інші люди про гомосексуальність вашої дитини, навіть якщо мова йде про членів вашої родини або близьких друзів.

Сексуальна орієнтація вашої дитини не повинна стати підставою для присоромлення чи тиску з боку суспільства. Нині ми живемо у досить різнобарвному та різноманітному світі. Саме тому навіть негативне ставлення до гомосексуалістів з кожним роком стає менш помітним.

Якщо ваші друзі або родичі не можуть прийняти гомосексуальність вашої дитини, не варто їх за це засуджувати чи ненавидіти. Просто дайте їм на це трохи часу. Кожна людина має право приймати зміни у зручному для неї темпі та комфортним способом.

Інші рекомендації, які допоможуть сприйняти гомосексуальність вашої дитини

Не забувайте, що ви подарували своїй дитині життя, і просто зобов’язані любити її все життя без жодних умов та упереджень. Це і є найкращим подарунком, який ви можете зробити для своїх нащадків.

Не варто постійно ятрити собі душу запитанням, чи є сексуальна орієнтація дитини результатом ваших слів чи вчинків. Ні для кого не новина, що люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією мають такі ж самі навички, переваги та недоліки, як і гетеросексуальна людина.

Гомосексуалісти повинні мати такі самі права, як і решта людей. Ба більше, вони мають право на те, щоб прожити гідне життя. Якщо молода людина отримує необхідну підтримку з боку батьків, вона завжди перебуває у гармонії з собою. Ризик розвитку депресії при цьому зводиться до мінімуму. Те саме стосується і появи залежності від алкоголю або інших шкідливих речовин

Змиріться з тим фактом, що гомосексуальність не є чимось сороміцьким. Це така ж нормальна сексуальна орієнтація, як і пристрасть між різностатевими партнерами. Ворожа реакція на сексуальну орієнтацію сина або доньки може навіть спричинити серйозний конфлікт у родині, наприклад між вами та вашою другою половинкою.

Найкращим способом максимально безболісно владнати ситуацію є відверті розмови на цю тему. Саме вони допоможуть вам загоїти рани, які часто з’являються через нерозуміння, як правильно реагувати на цю ситуацію.

Покрокове прийняття особливостей вашої дитини – це чудовий спосіб встановити гарні відносини з сином або донькою. Неодмінно скажіть своїй дитині, що ви її приймаєте такою, як вона є. Повірте, це піде на користь всій родині.

Не варто зберігати мовчання або вперто удавати, що нічого особливого не трапилося. Така поведінка принесе і вам, і вашій дитині багато болю та страждань. Не забувайте повторювати, що любите свого сина або доньку без жодних умовностей. Саме такою і повинна бути щира любов матері та батька до своєї дитини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.