Як шоколад впливає на організм

На додачу до багатьох корисних властивостей, шоколад ще й здатен покращувати настрій та зменшувати депресію. Він стимулює вироблення серотоніну, діє як натуральний заспокійливий засіб, який допомагає розслабитись.

Чорний шоколад – це один із найпопулярніших продуктів у світі, не лише завдяки приємному аромату та смаку, а й тому, що він вже давно визнаний дуже корисним для фізичного та емоційного здоров’яІноді люди, які не знають про корисні властивості шоколаду, звинувачують себе у надмірному його споживанні, адже вони досі вірять у міф, що він робить їх товстими.

Втім, ніхто не повинен картати себе за невеличкі порції чорного шоколаду на день, тому що замість того, щоб додавати людям зайвих кілограмів, шоколад фактично має дуже багато переваг для їхнього здоров’я.

Що відбувається в організмі, коли ви їсте чорний шоколад?

Завдяки високому вмісту антиоксидантів, чорний шоколад – це продукт, який чи не найкраще запобігає накопиченню вільних радикалів та передчасному старінню клітин. Це дуже важливо, адже так токсичні сполуки, які можуть по-різному шкодити вашому здоров’ю, не накопичуються в організмі.

Також шоколад сприяє утворенню нових клітин,тому його часто використовують, як засіб для догляду за шкірою. За деякий час після споживання шоколаду у вас побільшає енергії, а це дасть вам змогу краще зосередитись на ваших щоденних справах.

Якщо їсти невелику кількість шоколаду щодня, завдяки високому вмісту антиоксидантів, зменшується ризик серцевого нападу або інших серцево-судинних захворювань.

2-zdorovia

З’їжте чорний шоколад, і незабаром ви помітите, що ваш настрій покращився, а думки вже не такі депресивні. Причина в тому, що у цьому продукті міститься хімічна речовина, відома як анандамід, а вона сприяє виникненню відчуття радості та задоволеності власним життям.

У часи, коли вас переслідують стрес, хвилювання, негаразди, або ви просто у поганому настрої, шоколад може допомогти вам як натуральний заспокійливий засіб, адже він стимулює вироблення серотоніну.
Чорний шоколад містить багато флавоноїдів, антиоксидантів, які захищають шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів (хоча він і не може захистити від сонця зовнішній шар шкіри, як це робить крем, шоколад зменшує вплив променів та внутрішні тканини).

Інші важливі причини їсти шоколад

Крім всіх корисних властивостей, які ми вже згадали, чорний шоколад у розумних порціях має ще й такі позитивні характеристики:

 • Допомагає зменшити або зовсім знімає втому
 • Дарує вам відчуття ситості, тому ви не захочете їсти ще, якщо ваш організм цього насправді не потребує
 • Високий вміст магнію допомагає відновлювати ДНК, будувати нову клітковину та розслабляє м’язи
 • Стимулює хороший притік крові, запобігає виникненню захворювань серця та утворенню варикозу
 • У шоколаді міститься кальцій, який не лише корисний для нігтів та зубів, а й запобігає остеопорозу
 • Завдяки вмісту цинку запобігає виникненню або сприяє при лікуванні анемії
 • Допомагає підтримувати здоров’я суглобів та сухожиль, адже має високий вміст фосфору, кальцію та натуральних антибіотиків
 • Чорний шоколад багатий на флавоноїди
 • Може допомогти запобігти виникненню раку товстої кишки, проблем через підвищений рівень холестерину та інших хронічних розладів
 • Забезпечує організм корисними жирами, а це в цілому покращує діяльність нервової системи та запобігає виникненню проблем зі здоров’ям через високий рівень тригліцеридів
 • Теобромін, складник чорного шоколаду, може притупити діяльність нервів горла, які викликають кашель.

Як споживати чорний шоколад, щоб він приносив користь?

3-chornyi-shokolad

Для того, аби по максимуму скористатися поживними властивостями чорного шоколаду, важливо правильно його вибрати та їсти шоколад з найвищим вмістом какао. Хоча він і може бути дещо гіркішим та смакувати не так добре, як молочний, та чорний шоколад набагато корисніший.

Втім, можете зробити вибір на користь золотої середини: шоколаду середньої солодкості, не такого гіркого, але й з не настільки високим вмістом цукру, як і молочному шоколаді.

Споживайте шоклад з розумом і мірою, завжди купуйте чорний. Сьогодні у магазині можна знайти безліч різновидів шоколаду, які хоч і добре смакують, не мають таких переваг, як чорний  шоколад, крім того, можуть ще й містити шкідливі для  організму інгредієнти.

Ті, хто хизується добрим здоров’ям, можуть дозволити собі до двох порцій чорного шоколаду на день, залежно від раціону харчування та фізичної активності.

У особливих випадках, як-от для людей з діабетом чи надмірною вагою, краще обговорити це з лікарем і вже з врахуванням його рекомендацій вирішувати, чи варто їсти шоколад і в яких кількостях.

Категорії: Натуральні засоби Теги:
Вас також можуть зацікавити