Симптоми серцевого нападу у жінок

Симптоми серцевого нападу у жінок
Симптоми серцевого нападу у жінок

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Симптоми серцевого нападу у жінок можуть відрізнятися від симптомів чоловіків, і вам слід знати, які ознаки нападів існують. Отож читайте далі!

Ви повинні знати, що симптоми серцевого нападу у жінок помітно відрізняються від симптомів у чоловіків. Смертність жінок, які страждають від серцевих нападів щороку підвищується.

Іноді цей стан ховається під виглядом втоми, що супроводжується болем, місця якого, ви не можете точно визначити… Отож, ми радимо вам дізнатися більше фактів по цій темі для збереження вашого ж здоров’я і безпеки.

Симптоми серцевого нападу у жінок

схематичне зображення серця

Забудьте стандартний образ людини, що тримає руку на грудях або хапається за груди під час серцевого нападу. Нові дослідження були опубліковані в журналі «Британська Колумбія», які демонструють нам, що серцеві напади відбуваються в 19% жінок, у порівнянні з 13,7% чоловіків. Це про щось говорить, чи не так?

Жінки можуть мати такі симптоми, які не привертають багато уваги, і тому жінки не сприймають їх серйозно. Ми досить часто більш стурбовані добробутом наших членів родини, ніж нашим власним. Проте будьте обережні і спробуйте запам’ятати ці симптоми, які необхідно пильнувати.

1. Тиск у грудях

Іноді ви можете відчувати печіння і характерний тиск у грудях, що, крім того, викликає втому. Ви можете сприйняти такий тиск як тривогу через якусь значну подію, що може статися в нашому повсякденному житті та призвести до стресового стану.

Проте, якщо ви відчуваєте цей симптом кожного дня, вам слід знайти час для перевірки вашого здоров’я у медичному закладі. У чоловіків серцевий напад майже завжди починається з відчуття тиску, який відчувається в грудях, а потім передається в руку і викликає відчуття поколювання. Але у жінок ці відчуття зосереджені в грудях.

2. Гострий біль у верхній частині тіла, шиї, спині, щелепі

біль в спині - один з симптомів серцевого нападу

Цей симптом може відчуватись як локальний біль в обох руках, спині, плечах, шиї, щелепі або у верхній частина живота (не нижче, ніж пупок). Складно, чи не так?

Ми, як правило, сприймаємо ці симптоми, як звичайні болі або навіть болі від остеохондрозу, які теж є типовими для жінок. Деякі жінки, однак, роблять помилку та стараються мінімізувати цей біль, приймаючи протизапальні засоби для лікування таких болів.

3. Сильна втома і задишка

втома

Слід мати на увазі той факт, що типовими симптомами серцевого нападу для чоловіків є відчування раптового незначного дискомфорту, який чітко проявляє себе при фізичному навантаженні. Вони можуть працювати, та раптом їхня рука німіє або стається раптове відчуття браку повітря і стає важко дихати.

Але у жінок все відрізняється: швидше за все, серцевий напад може трапитись навіть в той час, коли вони сидять, відпочивають або ж сплять. Тобто напад може відбутися швидше в періоди відпочинку, ніж під час роботи.

Не забувайте, якщо ви відчуваєте себе більш втомленою, ніж зазвичай, або якщо ви відчуваєте біль або ненормальний тиск у грудях, негайно відвідайте лікаря, щоб перевірити походження симптомів.

Також зверніть увагу, чи коли ви піднімаєтесь сходами, ви відчуваєте, що докладаєте набагато більше зусиль ніж зазвичай, маєте утруднене дихання, яке супроводжується тиском в грудях. Якщо так, негайно йдіть до лікаря.

Інша річ, яку необхідно пам’ятати: чоловіки можуть відчувати напади запаморочення, коли є проблеми із серцем. Жінки, в свою чергу, відчувають менше ознак такої недуги, і досить часто ми шоковані, з’ясовуючи, що ж насправді відбувається.

4. Болі в животі

біль в животі

Інший симптом, якого необхідно остерігатись – це відчуття важкості в шлунку. Що б ви не з’їли змушує вас почувати себе гірше, і ви навіть можете страждати від печії або відрижок шлункового соку, а згодом це може призвести і до блювоти.

Дуже легко сплутати ці симптоми з іншими, менш серйозними хворобами. Якщо цей біль в животі супроводжується холодним потом, ймовірно, у вас проблеми із серцем. Ви швидко втомлюєтесь, відчуваєте тремтіння та маєте сильні болі в животі. Негайно відвідайте лікаря!

Найбільша проблема у жінок – та, що вони часто пов’язують ці симптоми з чимось іншим, зазвичай зі стресом або з проблемою травлення. Будьте на сторожі, якщо ви відчуваєте більшу втому, ніж зазвичай, або вам бракує повітря, викликайте лікаря!  • Signos de alerta del ataque cardíaco. Texas Heart Institute. 2020.
  • Mendelson M, Hendel R. Myocardial infarction in women. Cardiology. 2020; 48(8):1165-1185.
  • Low L, Kavinsky C. Myocardial Infarction. Common Surgical Diseases. 2014; 2(1): 73-76.
  • Ibrahim A, Riddell T, Devireddy C. Acute Myocardial Infarction. Critical Care Clinics. 2014;30(3):341-364.
  • Mehta L, Beckie T, DeVon H, Grines C, et al. Acute Myocardial Infarction in Women. Circulation. 2016;133(9):916-947.
  • Sharman JE, La Gerche A, Coombes JS. Exercise and cardiovascular risk in patients with hypertension. Am J Hypertens. 2015 Feb;28(2):147-58.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.