Як усунути ґулі на ступнях без хірургічного втручання

Як усунути ґулі на ступнях без хірургічного втручання
Як усунути ґулі на ступнях без хірургічного втручання

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

У медицині ґулі на ступнях більше відомі як бурсит. Це явище не тільки має неприємний вигляд, але й викликає сильний біль та дискомфорт. Таких наростів на ступнях можна позбутися за допомогою хірургічного втручання, проте дуже часто після операції біль стає ще сильнішим та більш нестерпним.

Саме тому чимало людей перебувають у пошуках натуральних засобів для боротьби з ґулями на ступнях, які допоможуть позбутися проблеми без ризику для здоров’я та можливих негативних наслідків.

На жаль, нарости на ступнях та кісткові мозолі – це значно більше ніж просто естетичний недолік. Насправді люди, які мають ґулі на ступнях, відчувають сильний біль при ходьбі або дискомфорт при тривалому носінні певних моделей взуття.

Намагаючись усунути проблему, чимало людей прагнуть знайти натуральні засоби для боротьби з кістковими мозолями. Такі ефективні та безпечні засоби справді існують!

Повірте, якщо ви візьмете на озброєння наші корисні поради та регулярно використовуватимете запропоновані нами натуральні засоби, то вже зовсім скоро зможете позбутися наростів на ногах та повернути красу ніжок.

Як усунути ґулі на ступнях природним та безпечним шляхом

ґулі на ступнях виникають при тривалому носінні тісного взуття

Якщо ви прагнете позбутися наростів на ступнях без хірургічного втручання, перш за все вам потрібно переконатися, що вашим ніжкам комфортно та зручно. Для цього необхідно завжди носити легке та м’яке взуття, яке не натиратиме шкіру і не викликатиме дискомфорту.

За умови регулярного носіння зручного взуття ви не тільки уникнете подразнення та натирання шкіри, але й зможете зробити кісткові мозолі менш твердими та помітними. Спеціалісти не рекомендують носити взуття на високих підборах або із загостреним носом, адже саме такі моделі шкодять ногам та призводять до утворення наростів на ступнях.

За можливості краще носити відкрите взуття (наприклад, сандалі або босоніжки), адже воно дає більшу свободу ступням. До того ж елегантні відкриті босоніжки також чудово пасуватимуть до святкового одягу.

Ходіть босоніж

Ґулі на ногах є спадковим явищем, від якого зазвичай страждають жінки. Утім, цих наростів можна позбутися навіть без хірургічного втручання, а саме за допомогою регулярного дотримання кількох корисних звичок.

Наприклад, вдома краще ходити босоніж. Відмовившись від домашніх капців, ви зможете зміцнити суглоби пальців та зменшити болісні відчуття.

Під час відвідин пляжу також краще ходити босоніж, адже нерівномірна текстура піску та гальки – це чудове тренування для ніжної шкіри ступнів. За умови цієї простої хитрощі ви зможете не тільки зможете зміцнити суглоби, але й зробите ґулі на ногах менш помітними.

Вправи для ніг

вправи для зменшення ґуль на ногах

Є чимало простих та неймовірно ефективних вправ для боротьби з кістковими мозолями без хірургічного втручання. За допомогою таких профілактичних вправ ви зможете сповільнити ріст ґуль на ступнях та запобігти викривленню великого пальця, що часто трапляється при наростанні кісткових мозолів.

Однією з найефективніших вправ є максимальне випрямлення великого пальця. Під час виконання цієї вправи спробуйте витягнути вперед великий палець таким чином, щоб він опинився на одній лінії з іншими пальцями ступні. Після цього зігніть всі пальці та обіпріться ними об стіну або підлогу, намагаючись при цьому знову їх випрямити.

Виконуйте вправу впродовж 10 секунд поспіль. Для досягнення позитивного результату необхідно повторювати вправу щонайменше три рази кожного дня. 

Зафіксуйте ногу за допомогою спеціальної пов’язки

Якщо ви хочете усунути ґулі на ногах природним методом, найкраще постійно використовувати спеціальні бандажі для фіксації ноги у правильному положенні. Для цього чотири пальці необхідно з’єднати разом, а великий палець відокремити за допомогою бинта або спеціальної насадки-фіксатора.

Поступово пальці пристосуються до такого положення та вирівняються, а ґулі на ступнях стануть менш помітними.

За допомогою фіксації ви зможете призвичаїтися до правильного розташування пальців як під час відпочинку, так і під час ходьби. Дуже важливо регулярно використовувати спеціальні бандажі, адже таким чином ви зможете зменшити дискомфортні відчуття та пом’якшити кісткові мозолі.

Якщо ви не можете власноруч накласти на ступні бандаж, краще звернутися за допомогою до спеціаліста.

Лікар навчить вас фіксувати ногу у правильному положенні та поділиться іншими корисними порадами, завдяки яким ви зможете позбутися ґуль на ступнях природним шляхом.

Чого не варто робити, якщо у вас є ґулі на ступнях

балет є шкідливим для здоров'я ніг

Якщо ви є власником кісткових наростів на ступнях і мрієте позбутися їх природним шляхом без оперативного втручання, рекомендуємо утриматися від певних видів активності.

Одним з таких занять є балет. Попри те, що балет є неймовірно елегантним та вишуканим видом мистецтва, він також є неймовірно шкідливим для здоров’я ніг. Особливо руйнівний вплив заняття балетом мають на кістки ступнів.

До того ж при наростах на ногах необхідно відмовитися від усіх видів активності з підвищеним рівнем інтенсивності, адже вони можуть підсилити дискомфортні відчуття та підвищити ризик травм. Що ретельніше ви піклуватиметеся про свої ступні, то простіше буде позбутися ґуль на ногах.

Повірте, що всі вищезгадані методи боротьби з наростами на ногах є неймовірно простими та ефективними. Усе, що вам знадобиться – трохи наполегливості та терпіння. За умови дотримання наших рекомендацій ви зможете усунути ґулі на ногах значно швидше, аніж вам знадобиться хірургічне втручання для боротьби з ними.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.