Корисна ходьба босоніж

12 Січня, 2019
Багато людей вважають вживання людством взуття символом цивілізації, а ходьбу босоніж - символом бідності.

Ходьба босоніж, що б багато людей не думали про неї, дуже корисна для вашого здоров’я. Таким чином, завдяки цій не надто складній дії, ви можете тренувати всі м’язи стоп. Отож, чим частіше ви повторюватимете ці тренування, тим міцнішими будуть ваші м’язи.

Що необхідно знати

Дослідження, які проводили про ходьбу босоніж показали, що коли ваші стопи знаходяться в безпосередньому контакті із землею, це неабияк сприяє здоров’ю вашого організму, а також вашому духовному здоров’ю. Що нам усім необхідно знати, це те, що є багато нервових закінчень в стопах та коли вони вступають в контакт із землею, це допомагає справлятися з такими шкідливими станами організму як стрес і неспокій.

Читайте також: 5 порад, як позбутися зведення м’язів

Ходьба босоніж найбільш рекомендована, коли ходити саме по ґрунті, по траві та й просто на свіжому повітрі, але коли у вас немає такої можливості, ви також можете робити це у вашому будинку на підлозі, і не має значення, чи у вас дерев’яні чи цементні підлоги.

Користь від ходьби босоніж

shchastya

  • Допомагає вашому тілу легко виводити велику кількість жирів та токсинів
  • Знижує стрес, депресію, невроз, що в свою чергу зміцнює нервову систему
  • Запобігає варикозному розширенню вен, тому що така ходьба зміцнює венозну систему і сприяє кращому розподілу поживних речовин у всьому вашому тілі
  • Коли ви прогулюєтесь босоніж, ви натискаєте на всі ваші нервові закінчення, які пов’язані з різними органами в тілі, що допомагає справитися з деякими захворюваннями, які викликані тим, що перекриваються ті енергетичні канали, які отримали назву меридіанів.

Зараз існує так звана рефлексотерапія – процедура, яка полягає у звільненні від накопиченої енергії, що не протікає природно, в результаті чого виникає багато видів захворювань, в основному пов’язаних зі змінами нервової системи. Таке вивільнення енергії здійснюється натисканням на стратегічні точки, які знаходяться на підошвах стоп. Коли ви ходите без взуття, ви природно натискаєте на ці точки, що дозволяє вам розслабитися і поліпшити своє здоров’я.

Варто зазначити, що ходьба босоніж має набагато ефективніший вплив на ваше здоров’я, коли ви ходите по траві.

Дізнатись більше: Найкращі поради, щоб мати гнучкі м’язи

Пам’ятайте…

Хоча ходьба босоніж видається дуже легким видом терапії, що розслабляє, щоб практикувати її, вам слід мати деякі речі на увазі. На землі можуть знаходитись предмети, які можуть пошкодити ваші стопи чи викликати інфекцію шкіри. Будьте обережні та пильні. Крім того, важливо, щоб ви починали ходити босоніж потроху, недовгий час на перших порах. Як тільки ваші м’язи стануть звикати та ставатимуть сильнішими, ви можете збільшувати тривалість таких здорових прогулянок.

Чи виникло у вас бажання часто гуляти босоніж?

  • S.S., T., M.S., V., & L., P. (2017). Living barefoot: An experimental study on effect of barefoot contact with earth in reducing stress. Indian Journal of Physiology and Pharmacology.
  • Chevalier, G., Sinatra, S. T., Oschman, J. L., Sokal, K., & Sokal, P. (2012). Earthing: Health implications of reconnecting the human body to the Earth’s surface electrons. Journal of Environmental and Public Health. https://doi.org/10.1155/2012/291541
  • Sokal, K., & Sokal, P. (2011). Earthing the Human Body Influences Physiologic Processes. The Journal of Alternative and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1089/acm.2010.0687
  • Carbó, A. Podóloga de Podoactiva. (2018) Caminar descalzos en casa ¿Es bueno para nuestra salud podológica?. Blog de Podoactiva. https://www.podoactiva.com/es/blog/caminar-descalzos-en-casa-es-bueno-para-nuestra-salud-podologica