Як вчасно виявити хворобу Альцгеймера

Які ознаки та симптоми можуть допомогти виявити хворобу Альцгеймера та можливість вберегти себе від цього захворювання
Як вчасно виявити хворобу Альцгеймера

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Втрата пам’яті та розумових здібностей можуть стати для людини великою проблемою. Тому що коли ми забуваємо важливі питання або втрачаємо концентрацію у повсякденній діяльності, все це починає нам заважати жити повноцінним життям. Хвороба Альцгеймера як раз і відноситься до таких недугів.

Ми всі знаємо, що проблеми з пам’яттю характерні для людей, що страждають від такого захвовювання, як хвороба Альцгеймера. Але є ще багато інших ознак, пов’язаних зі здоров’ям, котрі можуть допомогти виявити хворобу Альцгеймера. Поодинці вони не дуже суттєві, але потрібно приділити їм увагу, щоб бути в змозі відрізнити їх від простого стресу та від тимчасової відсутності концентрації.

Що таке хвороба Альцгеймера?

Хвороба Альцгеймера  – це нейродегенеративне захворювання, яке характеризується погіршенням когнітивних та поведінкових розладів. Страждають на цей недуг в основному люди старше 65-ти років, частіше за все вони втрачають пам’ять, у них погіршуються інші розумові здібності. Щоб діагностувати на ранній стадії та запобігти цій хворобі, потрібно вміти розрізняти й інші симптоми, адже ураженими можуть бути люди навіть молодші від 60-ти років.

Наприклад, багато пацієнтів з цим захворюванням припускають, що вони страждали на нього і раніше. Така інформація є одним із застережливих знаків, що варто простежити за симптомами, якими ми збираємось поділитись з вами.

Втрата пам’яті

Втрата пам’яті є однією з найпоширеніших ранніх ознак хвороби Альцгеймера. Але ви не повинні лякатись, якщо іноді деякі речі забуваються, але при нагоді згадуються. Однак, показовим є той факт, що ви забуваєте речі про які щойно дізнались, чи це є важливі питання про які було б слід пам’ятати. Також ви можете відзначити, що комусь потрібно постійно нагадувати вам не забувати про різні речі.

Втрата розумових здібностей

Ви можете помітити, що коли ви намагаєтесь відповісти на чиєсь запитання, це стає для вас проблемою. Ви починаєте мислити повільніше, думки у голові плутаються і в результаті ви втрачаєте концентрацію. Це можуть бути різні запитання, наприклад загальні: оплата рахунків, заповнення форм чи вирішення термінових проблем.

Дезорієнтація в часі та просторі

Ця ознака є більш серйозною, особливо якщо ви часто забуваєте певні місця та події, що стались за день. Ви не можете пригадати чому саме ви пришли у це місце і незважаючи на численні спроби зрозуміти, що ви тут робите, вам це не вдається.

хвороба Альцгеймера

Проблеми з розумінням та реагуванням на зображення

Щодо цієї ознаки, ми повинні розрізняти проблеми чисто візуального походження такі, як короткозорість, катаракта  та інші. Тут ми посилаємось на труднощі при читанні, оцінки відстані та складнощі при розрізненні кольорів.

Проблеми з підтримкою розмов

Люди, що страждають на хворобу Альцгеймера дуже важко переносять розмови, особливо, коли діалог швидко розвивається або до нього включається одразу кілька співрозмовників. Іноді буває складно дібрати необхідні слова чи вони сильно плутаються у голові.

Речі легко губляться

Люди з хворобою Альцгеймера часто переміщують свої речі та забувають, куди вони їх поклали. У деяких випадках, вони починають думати, що це інші люди ховають їхнє майно.

Відсутність здорового глузду

Насправді, члени сім’ї хворих на Альцгеймер, страждають не менше за них самих. Хворі часто приймають безглузді рішення. Усі ми, час від часу, можемо діяти трохи бездумно. Але людина, що страждає на цей недуг, приймає рішення у яких повністю відсутня логіка. Одним з прикладів може бути, коли хворий на Альцгеймера просто віддає свої гроші, без видимої на те причини.

Відсутність гігієни

Відсутність особистої гігієни ще один застережливий знак цього захворювання на ранній стадії. Людині стає важко купатись, одягатись, тому що це призводить до фізичного або розумового навантаження.

Ізоляція та відсутність ініціативи

Це є важливим аспектом, адже впливає на наше ставлення до життя. Ви можете втратити ініціативу до виконання тих справ, які ви робили раніше: вправи для пам’яті, соціальні чи сімейні заходи, тренування та ін. Все це може змусити вас відчути втрату здатності завершувати свої справи, особливо, коли ви знаходитесь в оточенні інших людей.

хвороба Альцгеймера та її вплив на людину

Зміни в настрої або в особистості

Усі вище згадані симптоми та ознаки можуть призвести до змін в настрої, в результаті чого до депресії, розчарування та дратівливості. Вони можуть викликати зміни особистості через страждання. Людина стає більш знервованою та починає боятись усього довкола.

Зображення люб’язно надане imsamoff та MTSOfan.  • Donoso S., A., y Behrens P., M. I. (2005). “Variabilidad y variantes de la enfermedad de Alzheimer”, Rev. Méd. Chile, 133 (4): 477-482.
  • Muñoz Chacón, Y. (2003). “Demencia, el reto del presente siglo”, Acta Méd. Costarric., 45 (2): 41-42.
  • Waldemar, G.; Dubois, B.; Emre, M., et al. (2007). “Recommendations for the diagnosis and management of Alzheimer’s disease and other disorders associated with dementia: EFNS guideline”, Eur J. Neurol., 14 (1): e1-26.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.