Найкращі вправи для пам'яті

Ці вправи для пам'яті допоможуть краще оперувати поняттями та підвищити рівень концентрації. У такий спосіб мозок довше залишатиметься молодшим.
Найкращі вправи для пам'яті

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Хоча ми часто думаємо про тренування тіла, ми часто забуваємо, що також потрібно тренувати пам’ять. Якщо ви хочете поліпшити рівень концентрації та краще вибудовувати концепції, вам необхідно дізнатися про ефективні вправи для пам’яті. Вони допомагають мати активний розум. Можливо, з часом ви перестаєте щось вивчати, читати, отримувати нові знання, тобто змушувати свою пам’ять розв’язувати нові задачі.

З цієї причини ми розповімо вам про 5 найкращих вправ для пам’яті, щоб допомогти вам довше мати набагато більш молодий і спритний розум. Спробуйте!

1. Повторюйте щодня

Ви пам’ятаєте ті дні, коли ви зубрили щось перед сном напередодні іспиту? Це була насправді чудова вправа для пам’яті. Проте з часом, коли ми закінчуємо навчання, ми припиняємо повторювати інформацію.

Для виконання цієї вправи вам не потрібно вчити щось нове. Ввечері, просто повторіть все, що зробили протягом дня, що з вами сталося, що ви їли. Цього буде достатньо.

Ведення щоденника – це хороший спосіб переконатися, що ви робите це щодня. Як не дивно, проведення огляду вашого дня – це чудова вправа для пам’яті.

вправи для пам'яті з щоденником

2. Створіть карти пам’яті

Наскільки добре розвинена ваша просторова пам’ять? Багатьом людям важко пам’ятати, де щось знаходиться або як туди дістатися. Якщо у вас виникла ця проблема, створення карт пам’яті може бути прекрасною вправою для поліпшення просторової пам’яті.

Ось як це зробити. Щоразу, коли ви відвідуєте нове місце, після повернення додому створіть карту, намалюйте її. Це покращить не лише вашу просторову пам’ять, але й вашу візуальну пам’ять. Звучить фантастично?

3. Вправи для пам’яті: використовуйте іншу руку

Ви правша чи шульга? Одна з найцікавіших вправ – це робити все, що ви зазвичай робите, але іншою рукою. Наприклад, якщо ви правша, спробуйте писати або чистити зуби лівою рукою.

Звісно, спочатку це здаватиметься дуже складно. Але це абсолютно нормально. Це вимагатиме зусиль для використання руки, яку ви зазвичай не використовуєте. Однак це дійсно корисно. Ваш розум буде працювати і тренуватися.

4. Змініть свій розпорядок дня

Хоча це може здатися безглуздим, зміна звичного розпорядку дня тренуватиме вашу пам’ять. Замість того, щоб використовувати ліфт, спробуйте сходи. Замість того, щоб іти на роботу звичайним маршрутом, спробуйте інший.

Це покращить вашу увагу і концентрацію. Це матиме позитивний вплив, оскільки ви будете стикатися з чимось новим. Коли ви робите щось звичайне, ви забуваєте помічати речі навколо.

ефективні вправи для пам'яті
Якщо, наприклад, ви обираєте новий шлях на роботу, вам доведеться докладати зусиль, щоб подумати про те, чи йдете ви в правильному напрямку, чи вам треба змінити маршрут, якщо ви загубитеся. Потім, щойно ви повернетеся додому, ви можете поєднати це зі створенням карти пам’яті, яка також допоможе вашому розуму.

5. Вчіться чомусь новому кожного дня

Остання з цих вправ для пам’яті не означає, що вам потрібно піти на курси, щоб дізнатися щось нове. У вашому повсякденному житті багато речей, які можна використати для того, щоб щодня вчити щось нове.

Наприклад, ви можете спробувати вивчити новий номер телефону або адресу друга, яку ви завжди перепитуєте і ніколи не пам’ятаєте. Це все навчання, і це дійсно корисно.

Ви колись пробували будь-яку з цих вправ для пам’яті? Яку з них ви виявили найбільш корисною? Крім того, є безліч інших, таких як “судоку” або додатки на смартфоні для збереження вашої пам’яті.

Пам’ятайте, що виконуючи вправи для пам’яті, ви можете відчути велику різницю. Вправи, будь то фізичні чи розумові, завжди корисні для вас. Чому б їх не спробувати?  • Aguado-Aguilar, L. (2001). Aprendizaje y memoria. In Revista de Neurologia (Vol. 32, pp. 373–381).
  • Morgado, I. (2005, March). Psicobiología del aprendizaje y la memoria: Fundamentos y avances recientes. Revista de Neurologia.
  • Wycoff, J. (1994). Trucos de la mente creativa: para resolver problemas, tomar decisiones, perfeccionar la memoria, mejorar la concentración y agilizar el pensamiento. Martínez Roca.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.