Як виготовити нетоксичний пом'якшувач для білизни

Після прочитання цієї статті ви навчитеся власноруч виготовляти не просто безпечний для довкілля та натуральний пом'якшувач для білизни, але й неймовірно ефективну та доступну альтернативу магазинним засобам для прання.
Як виготовити нетоксичний пом'якшувач для білизни

Останнє оновлення: 30 вересня, 2018

Нині дедалі більшої популярності здобувають натуральні засоби для прання, які є абсолютно безпечними для довкілля. Вірте чи ні, але насправді більшість засобів для догляду за білизною можна власноруч виготовити у домашніх умовах з натуральних та доступних компонентів, які є на кожній кухні.

Сподіваємося, що прочитавши наші рекомендації, ви з легкістю зможете приготувати пом’якшувач для білизни, який буде безпечним та екологічно чистим. Цей засіб стане чудовою альтернативою тим пом’якшувачам, які ми часто бачимо на полицях супермаркетів.

На противагу до інших засобів, натуральний пом’якшувач для білизни не містить жодних хімічних компонентів, які шкодять довкіллю. До того ж до складу магазинних засобів для прання входять агресивні сполуки, що можуть спричинити алергічну реакцію або інші серйозні дерматологічні проблеми.

З метою уникнення таких негативних наслідків ми рекомендуємо власноруч виготовити натуральний пом’якшувач для білизни, який за своєю якістю та ефективністю нічим не поступатиметься магазинним засобам для прання.

Неодмінно візьміть на озброєння наші поради та приготуйте безпечний та дієвий засіб для догляду за білизною з простих продуктів у домашніх умовах.

Перш за все радимо звернути увагу, що до складу цього засобу входять звичайні доступні та недорогі продукти. Ба більше, натуральний пом’якшувач для білизни є неймовірно універсальним, адже він підходить для будь-яких типів тканин та режимів на пральній машині, навіть для ручного прання.

Як самотужки приготувати нетоксичний пом’якшувач для білизни

Існує кілька методів виготовлення засобу для пом’якшення білизни у домашніх умовах. До того ж, більшість інгредієнтів, мабуть, вже є у вашому холодильнику або кухонних шафках.

Для того, щоб кожна людина змогла обрати той рецепт засобу, який підійде саме їй, ми пропонуємо кілька різних рецептів пом’якшувача з різних інгредієнтів. Найкраще спробувати виготовити всі ці засоби, і лише після цього обрати саме той, який видасться вам найбільш ефективним та доступним.

Перш ніж ви візьметеся за виготовлення пом’якшувача для білизни, радимо знайти герметичний пластиковий контейнер, у якому ви будете зберігати готовий засіб. Ви можете повторно використати пляшку від рідкого засобу для прання або ополіскувача.

Якщо ж спеціальної тари у вас немає, можете налити готовий пом’якшувач для білизни у порожні пластикові пляшки від мінеральної води.

Зверніть увагу, що для отримання бажаного результату необхідно додавати засіб у пральну машинку безпосередньо перед ополіскуванням, а не на початку прання.

1. Домашній пом’якшувач для білизни на основі білого столового оцту

Для приготування цього засобу вам знадобляться такі інгредієнти:

 • 1/2 літри столового оцту
 • 1 літр мінеральної води
 • 2 столові ложки харчової соди

Спосіб приготування:

 • Перш за все змішайте мінеральну воду зі столовим оцтом.
 • Поступово додавайте до цієї рідини харчову соду. Зверніть увагу, що засіб почне активно реагувати, тож зачекайте доки піна повністю розчиниться.
 • Щойно всі три компоненти засобу об’єднаються, пом’якшувач для білизни можна вважати готовим до використання.

За допомогою столового оцту можна не тільки вивести з одягу застарілі плями, але й позбутися неприємних запахів. Якщо ви хочете відіпрати білизну від кави, червоного вина або слідів від поту, налийте на пляму невелику кількість оцту та зачекайте 10 хвилин, щоб засіб почав діяти. Опісля покладіть одяг у пральну машинку та виперіть його як зазвичай.

2. Пом’якшувач для білизни на основі білого столового оцту та ефірної олії

Для цього рецепту вам знадобляться такі доступні продукти:

 • 1 літр столового оцту
 • 10 крапель будь-якої ефірної олії з вашим улюбленим ароматом

Цей засіб є неймовірно простим у приготуванні. Просто змішайте обидва компоненти і перевірте ефективність пом’якшувача на власному досвіді.

пом'якшувач для білизни на основі оцту

3. Домашній пом’якшувач для білизни на основі харчової соди, морської солі та ефірної олії

Для приготування цього натурального засобу вам знадобляться всього три прості та доступні інгредієнти:

Спосіб приготування:

 • Перш за все налийте ефірну олію на морську сіль.
 • Ретельно перемішайте засіб для того, щоб олія всоталася у сіль.
 • Поступово додайте харчову соду та знову перемішайте пом’якшувач до отримання однорідної консистенції.

Щойно ви отримаєте однорідну суміш без грудочок, засіб можна використовувати. Додавайте по 2-3 столові ложки пом’якшувача для білизни під час кожного прання безпосередньо перед ополіскуванням.

Зверніть увагу, що ці три засоби для прання чудово підходять навіть для дитячого одягу, оскільки до їхнього складу входять виключно натуральні та безпечні інгредієнти.

Також ці засоби підійдуть тим, хто страждає через алергічні реакції та не може використовувати магазинні пом’якшувачі для білизни. До того ж, компоненти цих засобів є доступними та дешевими, тож для виготовлення натурального пом’якшувача вам не доведеться спустошувати гаманець та витрачати багато часу чи зусиль.

Пом’якшувачі для білизни володіють ще однією неймовірною перевагою – вони чудово усувають бактерії, які осідають на барабані пральної машинки. Тож за допомогою цього засобу ви не лише покращите стан та зовнішній вигляд білизни, але й подовжите термін експлуатації пральної машинки.

Приготуйте всі три засоби для пом’якшення білизни та оберіть той, який вам найбільше до вподоби. Незалежно від того, якому саме пом’якшувачу ви віддасте перевагу, не забувайте, що всі ці засоби є неймовірно ефективними, а також простими та швидкими у приготуванні. 

Переконайтеся у перевагах натуральних засобів для догляду за білизною на власному досвіді!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.