Як вирощувати чорницю вдома

16 квітня, 2019
Чорниця не тільки чудово підходить для пирогів, але й дуже корисна для вашого здоров'я. У цій статті ми розповімо, як вирощувати чорницю вдома.
 

Синьо-блакитний колір майже так само привабливий, як і характерний смак. Ця дуже смачна ягода росте на кущах середнього розміру. Якщо ви бажаєте вирощувати чорницю вдома, читайте далі! Ми розповімо, як легко це зробити.

Ця ягода росте на кущі роду Vaccinium. Чорниця є однією з найпопулярніших ягід завдяки своєму смаку, тому вона є бажаним інгредієнтом для багатьох страв.

Крім того, вона має низку переваг для здоров’я.

Властивості чорниці

навіщо вирощувати чорницю вдома
Чорниця – дуже поживна ягода. Перш за все вона відома завдяки вмісту вітаміну С, клітковини, калію, заліза і кальцію. Крім того, ці ягоди особливо корисні завдяки природним антиоксидантним пігментам, які вони містять.

Чорниця має такі переваги для здоров’я:

 • Її антиоксиданти, антоціани та каротиноїди сприяють формуванню кісток і зубів, а також секреції еритроцитів і засвоєнню заліза. Вони також нейтралізують шкідливих збудників.
 • Крім того, калій покращує роботу м’язової та нервової систем.
 • Тим часом клітковина допомагає регулювати кишкову флору.
 • Вітаміни в чорниці зміцнюють імунну систему, що означає зниження ризику захворювань. Крім того, її антисептична дія допомагає боротися з інфекціями, викликаними мікробами.
 
 • Оскільки вагітним жінкам потрібно вживати вітаміни, то чорниця рекомендована під час вагітності.

Ви повинні також прочитати: Ягоди годжі та їхня користь для здоров’я

Як вирощувати чорницю вдома

Як бачите, вирощування чорниці дуже корисне. Тепер, які кроки і міркування варто мати на увазі, щоб це зробити?

Ось деякі рекомендації, які вам допоможуть.

Вазон

Тип і розмір буде залежати від того, як ви почнете процес вирощування. Якщо ви починаєте з насіння, вам знадобиться невеликий контейнер, але якщо ви починаєте з розсади, ви повинні взяти невеликий вазон.

Коли ваш кущ виросте, вам знадобиться більший вазон або посадити його в ґрунт. Після 3-4 років ваш кущ займатиме 60-70-літровий вазон.

Ґрунт

Чорниця віддає перевагу кислому ґрунту, переважно з рН 4,5.

Щоб зробити ґрунт кислішим, можна використовувати такі добавки, як компост, сірка або торф. Компост з бавовняного насіння та соснових голок також робить ґрунт кислішим.

Кроки, які необхідно виконати, щоб вирощувати чорницю вдома

 • По-перше, помістіть товсту серветку в маленький контейнер і додайте трохи води. Потім помістіть туди насіння.
 • Візьміть насіння і посадіть їх у ґрунт одне за одним. Потім накрийте його.
 • Поливайте рослину щодня і переконайтеся, що вона завжди волога.
 • Ви повинні розмістити вазон на добре освітленому місці, де він буде захищений від вітру.
 • Ґрунт необхідно рихлити, щоб забезпечити належну оксигенацію та дренаж рослин.
 
 • Після посадки насіння можна зробити мульчу з гілками або дубовим або сосновим листям. Це допоможе запобігти бур’янам, зберегти вологу і кислоту.

Спеціальний догляд

як вирощувати чорницю вдома
Намагайтеся не класти занадто багато насіння в один горщик, оскільки чорниця потребує простору для правильного вирощування. Крім того, ґрунт має бути досить вологим, коли ви садите насіння.

Коли рослина виросте, потрібно перемістити її в більший горщик або безпосередньо в землю. Коли ви це робитимете, ви повинні повністю зволожити коріння, щоб воно не постраждало в процесі. Ми рекомендуємо замочити його у відро з водою близько 10 хвилин, перш ніж пересаджувати. Після того як ви закінчите пересадження, змочіть ґрунт.

Нарешті, пам’ятайте, що чорниця краще росте в холодну погоду. Це рослина, яка добре пристосовується до холоду, навіть в екстремальних температурах. Однак ця рослина страждає від спеки. Обов’язково доглядайте за нею в спекотну погоду і не залишайте її на сонці.

Ця стаття також може вас зацікавити: Як створити власний ароматичний сад

Як бачите, цю рослину досить легко виростити. Оскільки чорниця має багато переваг для здоров’я, вирощувати чорницю вдома – чудова ідея і справді захопливе хобі!

 
 • WebMD. Blueberries: nutritious things come in small packages. https://www.webmd.com/food-recipes/features/blueberries-nutritious-things-come-in-small-packages_
 • Garrido, M. V. (2014). Arándano rojo I ( Vaccinium macrocarpon Ait .). Reduca (Biología).
 • Rebolledo, C. (2013). Manual del arándano. Manual de Arándano.
 • Gordó, M. Guía práctica para el cultivo de Arándanos en la zona norte de la provincia de Buenos Aires. Instituto Nacional de Tecnología Agraria. http://age.rus.uy/Gu%C3%ADa%20pr%C3%A1ctica%20para%20el%20cultivo%20de%20Ar%C3%A1ndanos.pdf
 • Pervin, M., Hasnat, M. A., & Lim, B. O. (2013). Antibacterial and antioxidant activities of Vaccinium corymbosum L. leaf extract. Asian Pacific Journal of Tropical Disease, 3(6), 444–453. https://doi.org/10.1016/S2222-1808(13)60099-7
 • E. Nova, A. Montero, S. Gómez y A. Marcos. La estrecha relación entre la nutrición
  y el sistema inmunitario. Sociedad Española de Oncología Médica. http://www.seom.org/seomcms/images/stories/recursos/infopublico/publicaciones/soporteNutricional/pdf/cap_01.pdf
 • Makki K, Deehan EC, Walter J, Bäckhed F. The Impact of Dietary Fiber on Gut Microbiota in Host Health and Disease. Cell Host Microbe. 2018;23(6):705‐715. doi:10.1016/j.chom.2018.05.012
 • James L. Lewis. Overview of Potassium’s Role in the Body. Merck Manual. https://www.merckmanuals.com/home/hormonal-and-metabolic-disorders/electrolyte-balance/overview-of-potassium-s-role-in-the-body
 • Kalt, W., McDonald, J. and Donner, H. (2000), Anthocyanins, Phenolics, and Antioxidant Capacity of Processed Lowbush Blueberry Products. Journal of Food Science, 65: 390-393. doi:10.1111/j.1365-2621.2000.tb16013.x