Як запобігти ожирінню за допомогою певних типів продуктів

Щоб запобігти ожирінню, потрібно дотримуватися збалансованого харчування та регулярного плану фізичних тренувань. Усе це має проходити під наглядом фахівця. Ви повинні пам’ятати, що вкрай обмежувальні дієти рідко бувають здоровими.
Як запобігти ожирінню за допомогою певних типів продуктів

Останнє оновлення: 18 листопада, 2020

Важливо зрозуміти, як виникає ожиріння, перш ніж обрати підхід для профілактики або лікування. Недавні дослідження показують, що поширеність ожиріння у всьому світі дедалі зростає. З огляду на таку ситуацію, попри інституційні заходи охорони здоров’я, як ніколи важливо впроваджувати заходи, щоб запобігти ожирінню та лікувати людей, які вже мають надмірну вагу.

За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), основними причинами ожиріння є малорухливий спосіб життя та раціон з високим вмістом жирів. І те, і інше є результатом змін, що відбуваються сьогодні у суспільстві, та моделей поведінки громад.

Як запобігти ожирінню

як запобігти ожирінню
Дієта відіграє вкрай важливу роль у терапевтичному підході до ожиріння.

Різні ліки, такі як орлістат, сибутрамін та римонабант, за останні роки також довели свою ефективність у зниженні ваги. Загалом, вчені підтвердили позитивні результати в клінічних випробуваннях у пацієнтів з гіпокалорійною дієтою. Однак варто пам’ятати, що більшість з цих препаратів має анорексигенну дію. Отже, дотримання дієти є основою їхньої ефективності.

Важливо також згадати, що навіть хірургічне лікування ожиріння може в довгостроковій перспективі провалитися. Це особливо актуально, якщо не міняються харчові звички.

Однак, попри ключову роль, традиційні дієтичні методи лікування, навіть якщо їх правильно організувати, не призводять до цілком задовільних результатів. Це пов’язано з тим, що більшість людей з ожирінням, які починають лікування дієтою, кидають її. Крім того, багато хто з тих, хто продовжує, не худнуть. Плюс, коли вони скидають вагу, багато хто обов’язково її знову набере. Безперечно, найбільшою проблемою дієтичного лікування є брак подальших заходів.

Можливо, вам буде цікаво прочитати: 6 видів ожиріння та причини його появи

Види їжі, які допомагають запобігти ожирінню

яка їжа допомагає запобігти ожирінню
обмежувальні дієти ніколи не бувають здоровими.

Окрім того, є низка продуктів, які допомагають запобігти ожирінню:

Ситна їжа

Дуже важливим чинником профілактики ожиріння є знання, як вибирати ситну їжу. Як правило, вона багата на клітковину. Це явище пов’язано з тим, що клітковина поглинає воду. Отже, в шлунку об’єм подвоюється. Це дає відчуття ситості. Коли ви відчуваєте ситість, тоді ваше бажання неконтрольовано і постійно їсти зменшується.

Ось деякі продукти з цими властивостями:

 • більшість овочів і бобових
 • більшість фруктів
 • водорості

Низькокалорійна їжа

низькокалорійна їжа допомагає запобігти ожирінню
Низькокалорійні продукти можуть допомогти запобігти ожирінню, якщо ви споживаєте їх у складі збалансованої дієти.

Деякі приклади:

 • спаржа
 • шпинат
 • огірки
 • артишоки

Висновок

Дуже важливо дотримуватися дієтичного плану, схваленого фахівцем зі схуднення. Ви будете почуватися ситими й не кинете дієту. Також дуже важливо залишатися активними та робити вправи. Загалом, найголовніше у профілактиці та лікуванні ожиріння – це дисципліна та мотивація для досягнення своїх цілей. Не здавайтеся!

Це може вас зацікавити ...
Чи можуть штучні підсолоджувачі боротися з ожирінням?
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Чи можуть штучні підсолоджувачі боротися з ожирінням?

Традиційно штучні підсолоджувачі вважають хорошим варіантом у боротьбі з ожирінням. Однак чи справді це так? Дізнайтеся відповідь у цій статті. • Tarban, A. (2010). La Obesidad Infantil : una epidemia mundial. Ministerio de Sanidad y Consumo.
 • OMS. (2015). Alimentación sana. https://doi.org/Nota descriptiva No. 394
 • Barrientos-Perez, M., & Flores-Huerta, S. (2008). ¿Es la obesidad un problema médico individual y social? Políticas públicas que se requieren para su prevención. Medigraphic Artemisa En Linea.
 • Ciangura, C., Carette, C., Faucher, P., Czernichow, S., & Oppert, J.-M. (2017). Obesidad del adulto. EMC – Tratado de Medicina. https://doi.org/10.1016/S1636-5410(17)84245-8