Як запобігти врослому волоссю

Найкращий спосіб запобігти врослому волоссю - просто не голитися та не користуватися воском. Волосся на тілі є не просто з естетичних причин: воно служить захистом для шкіри.
Як запобігти врослому волоссю

Останнє оновлення: 15 липня, 2020

Вросле волосся – це волосся, яке видалили, а воно відросло під шкірою. Коли це відбувається, це зазвичай викликає незначний біль і запалення. Шишки також виникають на місці волосяного фолікула. Дізнайтеся, чи можна запобігти врослому волоссю.

Врослі волоски можуть виникнути у будь-якої людини, яка видаляє волосся на тілі. Не має значення, чи видаляєте ви волосся бритвою, пінцетом або воском. Вони трапляються частіше, коли видаляють більш грубе волосся, як у випадку з чоловічою бородою. Зважаючи на це, кожен може мати вросле волосся в будь-якому місці тіла, де було видалено волосся. Воно може виникати на обличчі, шкірі голови, пахвах, руках, лобковій ділянці та ногах.

Хоча ці волоски зазвичай не становлять ризику, вони можуть завдавати дискомфорту.

Чому відбувається вростання волосся?

чому вростає волосся
Чинник, що визначає врослі волоски, – це структура самого волосся і напрямок, в якому воно росте. Наприклад, вигнуті фолікули волосся полегшують повторне потрапляння волосся в шкіру після видалення.

Коли деякі волоски починають знову відростати, вони ростуть під шкірою. Деякі з цих волосків після гоління дуже гострі. Особливо це відбувається, коли волосся під час гоління сухе.

Видаляючи волоски пінцетом, ви більше схильні до появи врослого волосся, адже невеликі фрагменти волосся зазвичай залишаються позаду, а потім починають рости під шкірою. Крім того, є більша ймовірність розвитку врослого волосся, коли шкіру підтягують до та під час епіляції.

Найкращий спосіб запобігти врослому волоссю

Найкращий спосіб запобігти вростанню волосся – це не видаляти його. У людини є волосся на кожній поверхні тіла, за винятком підошви стоп, долонь рук і слизових оболонок. Воно там для захисту шкіри, а не в естетичних цілях.

Волосся захищає організм від пилу, бруду, сонця та вітру. Воно також відіграє важливу роль у захисті від бактерій та інших мікроорганізмів. Крім того, воно допомагає утеплювати організм і регулювати температуру тіла.

як запобігти вростанню волосся
Волосся на нашому тілі також поглинає піт, щоб він не викликав шкірних подразнень і висипань. Воно також перенаправляє піт на інші ділянки тіла, які потребують його більше, або для висихання інших ділянок.

Як згадувалося раніше, видалення волосся впливає на природний ріст, а уникнення видалення – найкращий спосіб уникнути вростання волосся.

Як запобігти врослому волоссю

Багато людей не хочуть просто припинити видаляти волосся, тому є деякі профілактичні заходи для запобігання вростанню волосся навіть при видаленні.

Найбільш рекомендовані методи зниження ймовірності розвитку врослого волосся:

  • Регулярно робіть пілінг. Це дає порам залишатися чистими і зволожує шкіру. Це також полегшує видалення волосся і дає більш плавні результати.
  • Добре зволожуйте шкіру. Коли ви не п’єте достатню кількість води, ваша шкіра стає жорсткішою і сухішою. Це ускладнює пробиття волосся через шкіру та правильний ріст.
  • Підготуйте шкіру теплою водою перед видаленням волосся. Перед видаленням волосся треба змочити шкіру теплою водою. Це допомагає відкрити пори та знижує ймовірність розвитку врослого волосся.
  • Зволожуйте. Перед голінням корисно нанести гель або зволожувальний крем. Це зволожує шкіру і пом’якшує волосся.
  • Використовуйте правильне лезо. Краще не використовувати одну і ту ж бритву понад трьох разів. Бритва стає тупою і може пошкодити шкіру. Немає конкретних доказів того, що чим більше лез у бритви, тим краще. Людина має спробувати кілька різних типів бритв і вирішити, який з них найкраще підходить саме їй.
  • Пам’ятайте про частоту. Рекомендуємо голитися щодня, щоб уникнути вростання волосся. Якщо це неможливо, варто голитися якомога частіше.
  • Голіться правильно. Ви повинні голитися в напрямку росту волосся. Це не змінює природний ріст волосся настільки, як гоління проти росту волосся.
  • Не підтягуйте шкіру. Ви повинні уникати підтягування шкіри під час видалення волосся. Це змушує волосся втягуватися і вростати, коли шкіру відпускають.
  • Чистьте належним чином. Після гоління бритву треба промити. Також варто дуже добре промити ділянку, яку ви поголили, після чого нанесіть на неї лосьйон.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.