Як зменшити закладення носа за одну хвилину

Як зменшити закладення носа за одну хвилину
Як зменшити закладення носа за одну хвилину

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Закладення носа – проблема, яка виникає, коли слизові оболонки носа запалюються через дію на них мікробів та алергенів. Спричинена багатьма різними чинниками, вона здатна впливати на життя людини достатньо сильно, щоб та не змогла виконувати те, що звикла роботи кожного дня.

Досить часто закладення носа свідчить про те, що ви вже за один крок до грипу, застуди або якогось іншого респіраторного захворювання. Також причиною можуть бути алергії, зміна погоди чи забруднення навколишнього середовища.

Якою б не була причина закладення носа саме у вашому випадку, страждати від цієї проблеми дуже неприємно, адже вона не дає вам змоги нормально дихати і навіть може спричиняти головні болі.

Які основні причини закладеності носа та нежитю?

Як ми вже казали, закладення носа – це поширений симптом застуди, грипу та алергій. Важливо визначити що саме призводить до такої проблеми, аби ви могли обрати найкращий спосіб її лікування. 

закладення носа
 • Застуда: Застуда – це одна з найчастіших причин закладення носа. Коли ви застуджені, слизові оболонки вашого носа подразнені і досить часто ви починаєте чхати ледь не через кожні 5 хвилин.
 • Алергії: У людей може бути алергія на дуже різні подразники, вона і спричиняє закладення носа. Дехто має алергію на пил, пилок, бруд, або шерсть домашніх тварин, та ще багато чого іншого. У цьому випадку закладення носа виникає через те, що легені намагаються обмежити доступ алергенів і, таким чином, захистити організм. Зверніть увагу на те, чи чхаєте ви, чи ні, адже це дасть вам зрозуміти що з вами: алергія або хвороба.
 • Зміна погоди: Швидка зміна погоди може знизити захист організму та призвести до алергічної реакції. Закладення носа може виникати після перебування на сильному вітрі. 

Як тільки ви визначите, що саме стало причиною закладення носа у вашому випадку, можете починати підбирати найкращий спосіб її лікування. Якщо це можливо, постарайтеся вилікувати першопричину закладення, адже в результаті це позбавить вас і від її симптомів.

Втім, ми знаємо, як важко може бути повністю побороти цю проблему, тому пропонуємо вам альтернативний метод боротьби із закладенням носа всього лише за одну хвилину.

Після того, як ви дізнаєтеся чудовий альтернативний спосіб боротьби з закладенням носа, ви вже ніколи не захочете використовувати для вирішення цієї проблеми ліки. Це простий, здоровий та ефективний спосіб вирішення проблем, пов’язаних із закладенням носа.

Як можна зняти закладення носа за одну хвилину?

навколоносові пазухи

Хоча лікування закладення носа за одну хвилину і здається неймовірним, правда в тому, що це можливо. Можливо лише завдяки  масажній техніці, яка походить з традиційної китайської медицини.

За допомогою такого простого способу можна зняти багато різних видів болю, ну і звісно ж, полегшити роботу вашому носу.

Масаж біологічно активних точок шкіри – це ефективний спосіб, який базується на періодичному натисканні на певні частини тіла пучками пальців. Для ефективності його потрібно виконувати тричі на день.

 • Точка тиску 1. Мочка вуха: М’яко масажуйте мочку вуха 10 разів.
 • Точка тиску 2. За мочкою вуха, знизу неї і прямо під хрящем. Натисніть та відпустіть 10 разів, але безпосередньо на хрящ не натискайте.
 • Точка тиску 3. Над переніссям між бровами: Застосовуйте невеликий тиск на цю частину обличчя протягом однієї хвилини. Це особливо корисно для профілактики запалення або пересушення носової пазухи.
 • Точка тиску 4. Нижче щік, по прямій лінії від зіниць: натисніть на цю область вашого обличчя, а потім відпустіть. За допомогою цієї точки тиску, ви зможете відкрити носові пазухи та вирішити проблему закладення носа.
 • Точка тиску 5. У нижній частині ніздрів. Розмістіть ваші пальці під ніздрями, легенько натисніть колоподібними рухами та повторіть процедуру 10 разів.


 • Baraniuk JN. Subjective nasal fullness and objective congestion. Proc Am Thorac Soc. 2011 Mar;8(1):62-9.
 • Kjaergaard T, Cvancarova M, Steinsvåg SK. Nasal congestion index: A measure for nasal obstruction. Laryngoscope. 2009 Aug;119(8):1628-32.
 • Inoue A, Chiba S, Matsuura K, Osafune H et al. Nasal function and CPAP compliance. Auris Nasus Larynx. 2019 Aug;46(4):548-558.
 • İriz A, Düzlü M, Köktürk O, Kemaloğlu YK et al. Does nasal congestion have a role in decreased resistance to regular CPAP usage? Eur Arch Otorhinolaryngol. 2017 Nov;274(11):4031-4034.
 • Ren L, Zhang L, Duan S, Zhang W, Zhang Y. Nasal airflow resistance measured by rhinomanometry in a healthy population of China. Int Forum Allergy Rhinol. 2018 Nov;8(11):1308-1314.
 • Marple BF. Targeting congestion in allergic rhinitis: the importance of intranasal corticosteroids. Allergy Asthma Proc. 2008 May-Jun;29(3):232-40.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.