Які частини дому ми часто забуваємо очищувати?

Якщо ви хочете, щоб ваша оселя завжди була чистою та комфортною для проживання, дуже важливо звернути увагу на ті частини дому, які ми часто забуваємо очищувати, адже саме в них може накопичуватися багато бруду.
Які частини дому ми часто забуваємо очищувати?

Останнє оновлення: 17 квітня, 2019

Чи здогадувалися ви раніше, що більшість людей дуже часто забуває очищувати деякі частини дому?

Якщо ви хочете, щоб у вашій оселі завжди було чисто та затишно, дуже важливо регулярно очищувати навіть важкодоступні частини дому. Не варто забувати про небезпечні речовини, які швидко ростуть та псують здоров’я всіх мешканців оселі. Зрештою, алергія є цілком поширеним явищем, яке виникає в результаті недотримання принципів гігієни.

Часто навіть попри численні намагання підтримувати чистоту в домі та постійну боротьбу зі шкідливими мікробами, ми залишаємо без уваги деякі частини дому, які насправді потребують ретельного очищення. Через недостатній догляд ці ділянки починають накопичувати бруд у великих кількостях та неприємно пахнути, тим самим призводячи до загального забруднення помешкання.

Важкодоступні частини дому, які ми часто забуваємо очищувати

В кожній частині оселі є такі ділянки, які необхідно регулярно ретельно очищувати з метою забезпечення здорового та чистого середовища в помешканні. Якщо хочете, щоб ваша квартира або дім були не тільки затишними, але й безпечними для здоров’я, радимо не забувати про необхідність очищувати кожен закапелок та закуток в оселі.

1. Поверхні холодильника та кухонних шафок

частини дому: холодильник та шафи

Ні для кого не таємниця, що поверхні кухонних шафок (якщо вони не торкаються стелі) накопичують величезну кількість пилу та бруду. Звісно, до цієї ділянки кухні дуже важко дістатися, саме тому ми часто про неї забуваємо під час прибирання. Дуже важливо завжди пам’ятати про поверхню кухонних шафок та ретельно очищувати їх щонайменше двічі на рік.

Те саме стосується й поверхні холодильника, адже саме на ній накопичується велика кількість жиру після приготування їжі.

Як правильно очищувати ці важкодоступні частини дому?

 • Візьміть відро
 • Налийте в нього чисту воду (приблизно 5 літрів)
 • Додайте 1/2 склянки амонію
 • Вмочіть в цьому розчині ганчірку
 • За допомогою зволоженої ганчірки очистіть всі важкодоступні поверхні в оселі.

2. Сміттєві відра та ділянки навколо них

Зазвичай відро для сміття розташовують всередині однієї з кухонних шафок. Дуже важливо ретельно очищувати цю частину дому щонайменше один раз на 15 днів, причому особливу увагу потрібно приділяти не тільки сміттєвому відру, але й ділянці навколо нього. Не забувайте, що дуже часто сміття випадає за межі відра та починає там розкладатися. В результаті цього виникає неприємний запах та відбувається ріст хвороботворних бактерій, які забруднюють приміщення.

Як правильно очищувати ці важкодоступні частини дому?

 • Вмочіть чисту ганчірку в розчин з води та білизни.
 • Очистіть всі поверхні шафи біля сміттєвого відра та саме відро за допомогою зволоженої в білизні ганчірки.
 • Змийте залишки засобу великою кількістю води.
 • Зачекайте, доки сміттєве відро та ділянка навколо нього повністю висохнуть.

3. Віник та мітли для прибирання

Мабуть, ви не звертали на це уваги раніше, проте між ворсинками мітли або віника накопичується багато пилу, волосся та бруду.

Дуже важливо пам’ятати не лише про прибирання оселі, але й про догляд за тими предметами, які ви використовуєте для очищення помешкання. Якщо ви не будете цього робити, то всі ваші зусилля під час прибирання домівки зійдуть практично нанівець.

Як правильно очищувати ці важкодоступні частини дому?

 • Влийте у відро близько 7 літрів води.
 • Додайте трохи очисного засобу.
 • Вмочіть у цей розчин віник або мітлу та порухайте ними для того, щоб позбутися часточок пилу та бруду.
 • Добре промийте віник або мітлу в чистій воді.
 • Зачекайте, доки віник повністю висохне.

4. Стельові вентилятори та лампи

Поверхня люстри та лопаті стельового вентилятора зазвичай накопичують величезну кількість пилу та бруду, які важко помітити неозброєним оком. Необхідно регулярно очищувати ці предмети, щоб не дозволити пилу розповсюджуватися по всій кімнаті та забруднювати повітря в помешканні.

Звісно, для того, щоб дістатися до верхівки люстри або стельового вентилятора, вам знадобиться господарська драбина.

Як правильно очищувати ці важкодоступні частини дому?

 • Перш за все потрібно позбутися пилу за допомогою спеціальної пір’яної щітки для прибирання.
 • Опісля вмочіть чисту ганчірку у воді та протріть нею люстру та лопаті вентилятора.
прибирання важкодоступних частин: люстри

5. Подушки та матраци

Навіть якщо ви користуєтеся чохлами для подушок та наматрацниками, подушки та матраци однаково необхідно час від часу очищувати від пилу та бруду.

Мертві часточки шкіри, залишки поту та бруд у великих кількостях накопичуються на подушках та матрацах. Оскільки людина проводить на цих предметах досить багато часу, поверхня ліжка стає досить вологим, тобто перетворюється на ідеальне середовище для розмноження деяких мікробів.

Насправді матраци та подушки дуже легко зберегти свіжими та чистими, якщо взяти на озброєння кілька корисних рекомендацій.

Як правильно очищувати ці важкодоступні частини дому?

 • Перш за все зніміть з ліжка всю постільну білизну.
 • Насипте повну склянку харчової соди (200 г).
 • За допомогою сита розсипте харчову соду по всьому матрацу.
 • Залиште засіб щонайменше на три години.
 • Опісля зніміть залишки соди за допомогою пилососа. Вірте чи ні, але харчова сода витягне весь бруд з подушок та матраців.

6. Екосумки для покупок

Зазвичай такі сумки виготовляють із тканини, адже полотняні сумки для покупок є безпечними для довкілля та можуть витримувати велику кількість товарів.

Основний недолік тканинних сумок полягає в тому, що іноді рідкі товари протікають та забруднюють сумки зсередини. Саме тому ми рекомендуємо регулярно очищувати екосумки, адже речовина, що протекла, почне розкладатися та псувати нові продукти, які ви помістите всередину сумки.

Як правильно очищувати ці важкодоступні частини дому?

 • Обов’язково очистіть сумки від будь-яких залишків продуктів.
 • Помістіть всі забруднені сумки для покупок у пральну машинку та додайте всередину невелику кількість мийного засобу з нейтральним запахом.
 • Після прання неодмінно висушіть сумки перед повторним використанням.

Мабуть, раніше ви навіть не здогадувалися, що ці непомітні на перший погляд частини дому накопичують багато бруду та можуть зашкодити вашому здоров’ю. Зрештою, дуже важливо завжди жити в чистому та здоровому середовищі.

Це може вас зацікавити ...
11 способів очищення оселі за допомогою харчової соди
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
11 способів очищення оселі за допомогою харчової соди

Ми зібрали найефективніші способи очищення оселі за допомогою харчової соди. Повірте, цей доступний продукт стане найкращим помічником під час приб...


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.