Які переваги зволоження організму?

Пам'ятайте, що правильна робота всього тіла залежить від правильного зволоження. Коли ви звикнете регулярно пити воду та інші рідини, ваш організм буде вам вдячний.
Які переваги зволоження організму?

Останнє оновлення: 31 січня, 2020

“Я забуваю пити воду”, “Мені не подобається смак води”,”Ні, дякую, я віддаю перевагу газованій”. Якщо ви часто говорите вищезгадані фрази, то сьогоднішня стаття для вас. Ми розповімо вам про переваги зволоження.

Як ви, напевно, дізналися ще в початковій школі, наше тіло на 60% складається з води. Тому зволоження настільки важливе, щоб зберегти здоров’я в хорошому стані.

Споживання води є життєво важливим для кожної живої істоти. Рідини, які ви втрачаєте, потрібно замінити, щоб забезпечити нормальне функціонування організму та запобігти проблемам зі здоров’ям.

Погляньмо ближче.

Чому переваги зволоження настільки важливі?

Ваше тіло втрачає рідини щодня через піт, сечу та інші функції організму. Якщо ви регулярно тренуєтеся або особливо в спекотну погоду, потрібно вжити спеціальних заходів.

Сьогодні ми хочемо розповісти про 7 переваг хорошого зволоження:

1. Покращує роботу мозку

переваги зволоження для мозку
Вживання великої кількості води дає вашому мозку змогу працювати швидше, покращує вашу пам’ять і настрій.

З іншого боку, зневоднення зменшує когнітивні здібності, увагу, пам’ять і здатність концентруватися.

Якщо ви хочете поліпшити свою загальну продуктивність, запобігти головному болю і збільшити свої можливості, вам потрібно тримати своє тіло зволоженим. Якщо ви питимете багато води, ви будете більш сконцентрованими.

2. Відновлює важливі хімічні речовини в організмі

Коли ви потієте, особливо під час тренування, ваше тіло втрачає магній, калій і натрій. Якщо ви не поповнюєте втрачені мінерали, ви можете відчути втому, м’язову слабкість, судоми та спазми.

Пам’ятайте, що вода транспортує поживні речовини та хімікати через ваші органи, тканини та інші системи. Якщо ви неправильно зволожені, як ви можете розподілити ті сполуки, які потрібні вашому тілу?

3. Переваги зволоження для артерій

Якщо ви питимете достатню кількість рідини, ви зможете підтримувати здоровий кров’яний тиск і покращити виведення відходів з клітин.

З іншого боку, зневоднення викликає зниження артеріального тиску і збільшення частоти серцевих скорочень. Якщо ви хочете запобігти цим захворюванням, пам’ятайте, що ви маєте бути правильно зволоженими.

4. Регулює температуру тіла

Організм дуже розумний. Коли він нагрівається, вода відіграє вкрай важливу роль, оскільки ви потієте, щоб саморегулювати температуру.

Щоб врівноважити підвищення температури, потові залози виділяють рідину, що потрапляє на поверхню шкіри. Коли ви не п’єте достатньо води, це може негативно вплинути на роботу організму.

5. Допомагає усунути токсини

Вживання достатньої кількості води допомагає усунути домішки та інші речовини, яких більше не потребує ваш організм. Достатнє зволоження також зберігає в хорошому стані вашу печінку і нирки, які відповідають за виведення токсинів.

Важливість цієї звички для детоксикації настільки велика, що в Японії водяне голодування є поширеним явищем і, як відомо, надає широкий спектр переваг.

6. Покращує роботу нирок

Вживання достатньої кількості води допомагає ниркам нормально працювати. Хороше зволоження дає змогу усунути відходи через сечу, що може запобігти таким хворобам, як камені в нирках.

Якщо ваші нирки не працюють належним чином, кальцій не буде правильно прикріплений до кісток. Деякі з можливих наслідків:

 • підвищений ризик анемії і серцевих нападів
 • підвищення рівня кислоти в крові
 • у жінок це може викликати нерегулярні менструації

7. Переваги зволоження для травлення і випорожнення

Якщо ви страждаєте на закрепи, пийте більше рідини! Погане зволоження уповільнює перетравлення. Як наслідок, для усунення твердих речовин через кишковий тракт потрібно більше часу.

Закрепи виникають, коли тверді відходи не рухаються досить швидко через товсту кишку. Стілець може стати густим і важким для видалення під час дефекації.

Запобігайте цій проблемі, випиваючи більше води.

Як дізнатися, що ви зневоднені?

Ви вже знаєте, чому зволоження настільки важливе. Тепер ми також хочемо, щоб ви навчилися розпізнавати ознаки зневоднення.

Якщо ви не отримуєте достатньої кількості води, ваше тіло дасть вам знати через різні симптоми. Деякі з них:

 • надзвичайна сухість у роті
 • рідке бажання мочитися або сеча темного кольору
 • головний біль і запаморочення
 • сухість і брак еластичності шкіри
 • сонливість або сильна втома
 • брак сльозотечі
 • перегрів
 • закреп

Важливі рекомендації

які переваги зволоження
Є кілька аспектів, які ви повинні пам’ятати, коли йдеться про щоденне споживання рідини:
 • Уникайте крайнощів: 6-8 склянок води на день достатньо для належного функціонування вашого тіла.
 • Більша кількість може викликати інші проблеми зі здоров’ям.
 • Дотримуйтесь графіку: якщо вам важко пам’ятати, що треба пити воду, поставте на телефоні будильник і запишіть, скільки ви споживаєте. Є також певні програми, які можуть нагадати вам про це.
 • Завжди майте воду під рукою: зробіть пляшку води вашим вірним супутником. Звикніть носити принаймні один літр води з собою, щоб ви могли пити протягом дня.
 • Використовуйте натуральні ароматизатори: якщо вам не подобається смак води, додайте скибочку лимона, трохи м’яти, огірка, яблука або базиліку.
 • Додайте воду до тренувань: якщо ви тренуєтеся регулярно, ви повинні пити воду до, під час і після кожного тренування. Звісно, не пийте забагато!Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.