Які побічні ефекти лікування раку?

29 Вересня, 2020
Є маса можливих методів лікування раку. Однак пацієнти часто запитують про те, які побічні ефекти лікування раку. Дізнайтеся більше в цій статті.

У багатьох пацієнтів часто виникають запитання щодо побічних ефектів різних методів лікування раку. Шукаючи професійну допомогу для лікування, деякі люди звертаються до Інтернету, щоб отримати відповіді. Після вивчення наявної інформації у них виникає ще більше запитань. Наприклад, вони запитують, які побічні ефекти лікування раку.

Однак, щоб відповісти на це запитання, спочатку потрібно згадати, що рак – це термін, який позначає групу захворювань. Хоча всі вони можуть відповідати загальним характеристикам, більшість із них має своє походження і поширюється по-різному. Ці відмінності означають, що певні методи лікування краще підходять для різних типів раку.

Є різні види лікування раку, але в цій статті ми згадаємо про такі:

  • хірургія
  • хімієтерапія
  • променева терапія

У цій статті ми коротко розглянемо всі три.

Лікування раку: побічні ефекти хірургії

які побічні ефекти лікування раку
Хоча більшість побічних ефектів від хірургічного втручання пов’язана з органом, який оперують, і тим, як була зроблена операція, ми можемо вказати на деякі побічні ефекти, пов’язані з усіма видами хірургічних втручань.

Біль

Часто пацієнти відчувають біль у тій частині тіла, де зробили операцію. Однак інтенсивність болю буде залежати від обсягу операції, частини тіла та чутливості людини до больових подразників. Окрім того, ви можете контролювати біль за допомогою знеболювальних препаратів, прописаних лікарем.

Інфекція рани

Операція передбачає розріз шкіри. Ці рани можуть служити воротами для мікроорганізмів, шкідливих для нашого здоров’я. Зазвичай інфекції трапляються протягом перших кількох днів після операції.

Під час інфекції ви можете відчути запалення, біль та почервоніння навколо рани. Крім того, у вас може бути лихоманка або гній. Важливо повідомити лікаря, якщо у вас є якісь із цих симптомів.

Вас може зацікавити: Дослідження ВООЗ про взаємозв’язок м’яса та раку

Лікування раку: побічні ефекти хімієтерапії

Хімієтерапія пов’язана з великим переліком побічних ефектів. Тут ми поговоримо про деякі найпоширеніші.

Анемія

Переважна більшість хімієтерапевтичних засобів негативно впливає на кістковий мозок. Потім це спричиняє зміни у виробництві клітин у пацієнта, що потенційно може призвести до анемії.

Нудота і блювота

Насправді це найпоширеніший побічний ефект хімієтерапії, який вражає 80% людей, які отримують таке лікування.

Зміни в дефекації

Хімієтерапія викликає зміни в організмі. Деякі з цих змін можуть відбуватися в кишківнику. Крім того, залежно від ліків, це може викликати діарею або закреп.

Втрата волосся

Всупереч поширеній думці, випадіння волосся під час хімієтерапії буде залежати від препарату. Цей побічний ефект у різних пацієнтів різний.

Ознайомтесь із цим:

Лікування раку: побічні ефекти променевої терапії

побічні ефекти променевої тепрапії
Променева терапія має побічні ефекти залежно від обсягу опромінення. Побічні ефекти виникають в зоні опромінення. Крім того, вони пов’язані з отриманою дозою, супутнім лікуванням та сприйнятливістю людини, яка її отримує.

Як ми вже згадували, побічні ефекти також залежать від того, де пацієнт отримує опромінення. Втомлюваність наявна майже у всіх випадках, а також подразнення шкіри в місці випромінювання. Якщо воно потрапляє на живіт, ви можете відчути зміни в роботі кишківника, а також нудоту та блювоту.

Заключні думки про побічні ефекти лікування раку

Побічні ефекти різняться залежно від лікування та людини, яка його отримує. Крім того, є безліч різних методів лікування раку. Однак найпоширенішими все ж є хірургічне втручання, хімієтерапія та променева терапія.

Залежно від локалізації, інтенсивності та типу раку, побічні ефекти будуть різними. Порадьтеся зі своїм лікарем, якщо у вас виникнуть запитання або сумніви щодо будь-яких симптомів, які ви відчуваєте.

  • Ferreiro, J., García, J. L., Barceló, R., & Rubio, I. (2003). Quimioterapia: efectos secundarios. Gaceta Médica de Bilbao100(2), 69-74.
  • Verdú Rotellar, J. M., Algara López, M., Foro Arnalot, P., Domínguez Tarragona, M., & Blanch Mon, A.. (2002). Atención a los efectos secundarios de la radioterapia. Medifam12(7), 16-33. Recuperado en 08 de marzo de 2020, de http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1131-57682002000700002&lng=es&tlng=pt.
  • American Cancer Society. (2017, 10 febrero). Efectos secundarios del tratamiento del cáncer. Recuperado 8 marzo, 2020, de https://www.cancer.gov/espanol/cancer/tratamiento/efectos-secundarios