Заняття йогою від болю у спині

Усім відомо, що регулярні заняття йогою допомагають зняти напругу в тілі, розслабити м'язи спини та усунути больові відчуття в попереку. Якщо ви будете практикувати йогу постійно, то зможете зміцнити м'язи верхньої частини тіла та зменшити ризик травмування спини у майбутньому.
Заняття йогою від болю у спині

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

Заняття йогою є чудовим способом не тільки розслабити м’язи, але й усунути дискомфортні відчуття, спричинені стресом. Попри те, що є велика кількість факторів, які призводять до болю у спині, звичайна розтяжка та дихальні практики під час заняття йогою здатні швидко усунути цей дискомфорт.

Здебільшого люди надають перевагу пасивному відпочинку, коли відчувають сильну напругу у м’язах. Зверніть увагу, що у цьому випадку заняття йогою є більш корисними та ефективними, адже вони мають терапевтичну дію на організм людини. Якщо ви будете регулярно практикувати йогу, то зможете знизити ризик появи хронічного сильного болю в майбутньому.

Однак перш ніж розпочати займатися йогою, необхідно вивчити, які саме пози краще обрати. Особливо актуально це буде для тих, хто досі не практикував цей вид фізичного навантаження. Саме тому в цій статті ми детальніше розповімо, який саме вплив мають заняття йогою на організм, та які вправи краще використовувати для тренування тієї чи іншої частини тіла. А ви готові забути про біль та змінити життя на краще? Тоді приготуйтеся занотовувати!

Заняття йогою для зняття болю у спині

1. Поза дитини

поза дитини для усунення болю у спині

Баласана, або поза дитини, є чудовою позою з йоги для усунення больових відчуттів у спині. Під час виконання цієї вправи відбувається розтягнення м’язів спини. За умови регулярного практикування цієї пози можна зняти заніміння та напругу у м’язах, покращити кровообіг та розслабити тіло після напруженого робочого дня.

Як правильно виконувати цю вправу?

 • Влаштуйтеся на підлозі на спеціальному килимку для йоги. Сідниці потрібно опустити на п’ятки, як це показано на картинці. Витягніть тулуб вперед та опустіть голову на килимок. Чоло при цьому має торкатися підлоги.
 • Руки потрібно витягнути вздовж тулуба. Тіло при цьому напружувати не потрібно, спробуйте залишатися максимально розслабленими.
 • Затримайтеся у цьому положенні на 15-20 секунд, при цьому зробивши глибокий вдих.

Зверніть увагу: якщо вам не вдається дістати чолом до підлоги, або ж якщо ви при цьому відчуваєте сильний дискомфорт, можете покласти під голову подушку.

2. Поза корови та кішки

Бідаласана, або поєднання поз корови та кішки, є повноцінною вправою для зняття напруги у м’язах шиї та спини. Вона стимулює процес вироблення синовіальної рідини, що водночас позитивно впливає на стан спини, зберігаючи гнучкість м’язів та підтримуючи гарне самопочуття.

Як правильно виконувати цю вправу?

 • Сядьте у позу дитини та підніміть тулуб вгору. Вага при цьому має бути зміщена на коліна. Підтримуючи тулуб випрямленими руками, вигніть хребет дугою, наче кішка.
 • Голову при цьому потрібно опустити донизу, наче намагаєтеся торкнутися живота чолом. Зверніть увагу, що коліна та ступні мають залишатися у горизонтальному положенні на спортивному килимку.
 • Після цього випряміть спину та розслабтеся на кілька секунд, затримуючись таким чином у позі корови. Голову при цьому потрібно підняти вгору та дивитися прямо.
 • Необхідно чергувати ці дві пози, затримуючись у кожній з них на кілька секунд. Не забувайте при цьому використовувати й спеціальні дихальні техніки. Для прикладу, робіть вдих у позі кота, а видихайте у позі корови.

3. Поза трикутника

Ця поза з йоги, також відома як триконасана, допомагає знімати біль у спині та шиї. До того ж, саме ця вправа має здатність підвищувати гнучкість м’язів стегон та хребта, таким чином знижуючи ризик травмування.

Як правильно виконувати цю вправу?

 • Встаньте та розставте ноги на ширину плечей. Торкніться лівої ноги лівою рукою.
 • Праву руку витягніть вгору вздовж голови.
 • Намагайтеся виконувати цю вправу таким чином, щоб ліва нога залишалася прямою, при цьому праву ногу можна трохи зігнути у коліні.
 • Повторіть цю вправу на протилежний бік.

4. Поза коника-стрибунця

Шалабхасана, або поза коника-стрибунця, є чудовою вправою для розтягнення та розслаблення всіх груп м’язів у різних частинах тіла. Оскільки вона спрямована на інтенсивну роботу м’язів хребта, за допомогою подібного заняття йогою можна усунути неприємні больові відчуття в області спини.

До того ж під час виконання цієї вправи також активно працюють м’язи живота та плечей.

Як правильно виконувати цю вправу?

 • Ляжте на спортивний килимок обличчям донизу.
 • Відірвіть від підлоги обличчя та грудну клітку таким чином, щоб вони якийсь час перебували у повітрі.
 • Руки потрібно витягнути вздовж тулуба таким чином, щоб пальці на руках були спрямовані в бік пальців на ногах.
 • Затримайтеся у такому положенні на 20-30 секунд. Не забувайте при цьому правильно дихати.

5. Поза голуба

поза голуба для зняття болю у спині

Саламба капотасана, або ж поза голуба, є ще однією ефективною вправою з йоги для усунення больових відчуттів в області спини. Під час цього виду фізичного навантаження необхідно виконувати такі рухи, які зміцнюють м’язи в області спини та розвивають їхню гнучкість.

До того ж подібні вправи зміцнюють сідниці, підколінні сухожилля та чотириголові м’язи стегна.

Як правильно виконувати цю вправу?

 • Підтримуючи вагу тіла на колінах, виставте одну зігнуту у коліні ногу вперед. Іншу ногу виставіть назад та помістіть долоні на килимок по обидва боки від тулуба.
 • Максимально витягніть м’язи тіла. Для цього необхідно змінити положення лівої ноги та спрямувати коліно вгору. При цьому сідниці потрібно напружити, щоб не втратити рівновагу.
 • Напружте м’язи живота та вигніть спину дугою. Руки витягніть вздовж голови та стисніть долоні докупи.

Зверніть увагу: для того, щоб зменшити тиск на стегна, радимо сильно притискати долоні до спортивного килимка.

Як бачите, заняття йогою для зняття болю у спині є досить простими, тож для подібних вправ вам не знадобиться попередня фізична форма. Усе, що потрібно для такого тренування – це затишне тихе місце, в якому ви зможете зосередитися на виконанні згаданих вище поз із йоги.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.