Засоби для лікування розтягнення щиколотки

Безумовно, розтягнути зв'язки можна в будь-якій частині тіла, проте найбільш вразливою ділянкою є щиколотки. Якщо вчасно не використати ефективні засоби для лікування розтягнення щиколотки, травма буде загоюватися дуже повільно.
Засоби для лікування розтягнення щиколотки

Останнє оновлення: 12 січня, 2020

На жаль, розтягнення щиколотки може трапитися з кожним. Ця травма зазвичай відбувається тоді, коли людина раптово підвертає ногу під час бігу або ходьби. Дуже часто люди травмують щиколотки, якщо перед фізичним тренуванням не розминаються. Звісно, після травми потрібно одразу звернутися до лікаря. Утім, ми хочемо також запропонувати вашій увазі кілька натуральних засобів для лікування розтягнення щиколотки, які допоможуть прискорити процес відновлення.

Основні поради та рекомендації для лікування розтягнення щиколотки

розтягнення щиколотки та засоби для відновлення

За умови належного відпочинку та легких вправ ви зможете стимулювати приплив крові до нижніх кінцівок, а отже й процес загоєння відбуватиметься значно швидше.

Перший симптом розтягнення щиколотки – це гострий біль. Він виникає тоді, коли зв’язки розтягуються настільки, що відбувається пошкодження суглобів. Зверніть увагу: якщо вчасно не вилікувати розтягнену кінцівку, з часом це може призвести до серйозних ускладнень.

Після розтягнення зв’язок потрібно передусім позбавити кінцівку зайвого навантаження, особливо важливо бути обережними під час наступання ногою на тверду поверхню. Рекомендуємо одразу знерухомити розтягнену частину тіла, щоб уникнути ускладнень. Краще максимально розслабити кінцівку, а під час ходьби використовувати ціпок або милиці.

Не забувайте, що розтягнення щиколотки – це серйозна травма, тож і процес загоєння є довготривалим.

Перше, що потрібно зробити після пошкодження щиколотки – відпочити. Для того, щоб запобігти розвитку запального процесу та зменшити больові відчуття, рекомендуємо якомога частіше підіймати травмовану при лежачому положенні тіла так, щоб вона опинялася на рівні із серцем.

Ще одна проста хитрість, яка зможе полегшити ваш стан – це якомога частіше рухати пальцями травмованої кінцівки. Це не лише прискорить процес загоєння, але й допоможе зменшити ознаки запалення.

Лікарі рекомендують обережно виконувати легкі вправи для розтягнення ніг, щоб стимулювати приплив крові до щиколотки.

Допоміжні засоби для лікування розтягнення щиколотки

На щастя, є багато натуральних засобів, які допоможуть прискорити відновлення травмованої щиколотки та стануть чудовим доповненням до медикаментів, які призначить лікар.

Якщо травма є несерйозною, її можна спробувати лікувати в домашніх умовах з допомогою натуральних засобів, які є простими у приготуванні та застосуванні. Утім, якщо розтягнення щиколотки є сильним та спричиняє дискомфорт, потрібно одразу звернутися за допомогою до спеціаліста.

Компрес із льодом

компрес із льодом при розтягненні зв'язок

Ні для кого не таємниця, що компреси з льодом усувають ознаки запалення, яким зазвичай супроводжується розтягнення щиколотки, а також зменшують больові відчуття.

Саме лід є тим доступним домашнім засобом, який чудово допомагає при розтягненні зв’язок у кінцівках. Якщо ви підвернули ногу, потрібно якомога швидше прикласти до пошкодженого місця пакет із льодом або холодним гелем, щоб зменшити набряки.

Компреси з льодом можна прикладати до пошкодженої частини тіла на 15-20 хвилин через кожні 3-4 години. Повторювати процедуру потрібно впродовж одного тижня. Звісно, тривалість лікування буде безпосередньо залежати від швидкості відновлення організму та інтенсивності больових відчуттів.

Зауважте, що лід не можна прикладати безпосередньо до оголеної шкіри, адже це може призвести до травми.

Сульфат магнію (магнезія)

Вірте чи ні, але сульфат магнію чудово допомагає при розтягненні щиколотки.

  • Перш за все розчиніть магнезію в половині склянки теплої води.
  • Пошкоджену кінцівку потрібно занурювати в готовий розчин на 30 хвилин двічі на день. Повторювати процедуру краще 3-4 дні поспіль.

Ефірні олії

властивості ефірних олій при травмах

Деякі натуральні олії володіють потужними протизапальними та знеболювальними властивостями.

Якщо ви не знаєте, чим краще лікувати розтягнення щиколотки, радимо взяти на озброєння натуральні рослинні олії, адже вони не лише прискорюють відновлення травмованих частин тіла, але й зменшують больові відчуття та усувають ознаки запального процесу, якими зазвичай супроводжуються травми. Ці засоби стануть чудовим доповненням до препаратів, призначених лікарем, адже вони не лише не дозволять запаленню розповсюдитися по всьому організму, але й зможуть розслабити спазмовані м’язи.

При травмованих кінцівках рекомендуємо використовувати такі натуральні олії: рицинову, кокосову, часникову, цибулеву, оливкову, а також олію куркуми або арніки.

  • Нанесіть трохи олії на уражену ділянку тіла та забинтуйте кінцівку. Для того, щоб засіб почав діяти, рекомендуємо потримати його на пошкодженому місці щонайменше впродовж 30 хвилин.
  • Повторюйте процедуру щоденно впродовж одного тижня. Тривалість лікування має безпосередньо залежати від складності травми та швидкості відновлення організму.

Дуже важливо знати, як правильно бинтувати ушкоджені частини тіла, адже вам потрібно максимально знерухомити ступні, пальці, щиколотки та ноги від ступнів до колін. Для забезпечення гарного кровообігу потрібно позбавити кінцівку від зайвого тиску та розслабити її.

Куркума та цибуля

Для приготування цього засобу рекомендуємо змішати мелену куркуму з лимонним соком до утворення однорідної густої пасти. Нанесіть готовий засіб безпосередньо на травмовану частину тіла. Якщо ви хочете позбутися больових відчуттів, рекомендуємо змішати засіб зі склянкою теплого молока та вживати двічі на день.

Ви також можете приготувати засіб на основі цибулі. Для цього цибулину потрібно розрізати на шматочки та змішати з сіллю до отримання м’якої пасти. Нанесіть засіб на уражену частину тіла та забинтуйте кінцівку. Зачекайте щонайменше дві години, щоб активні компоненти пасти почали діяти. Для того, щоб отримати максимально позитивний ефект від цибулевого засобу, рекомендуємо повторювати процедуру до повного зникнення неприємних симптомів.

Засіб для лікування розтягнення щиколотки з арнікою та оливковою олією

засіб з арнікою при травмах кінцівок

Оскільки арніка володіє потужним протизапальним ефектом, ця рослина чудово підходить для лікування розтягнених зв’язок та ушкоджених суглобів.

Поєднавши арніку з оливковою олією, ви отримаєте потужний натуральний засіб для зменшення синців та набряків, а також для усунення запального процесу.

  • Додайте кілька крапель засобу на уражену ділянку тіла. Обережно втирайте засіб масажними рухами. Для того, щоб суміш олії та арніки почала діяти, необхідно залишити її на тілі щонайменше на п’ять годин.

Замість арніки ви також можете змішати якісну оливкову олію з яєчним жовтком. Нанесіть готовий засіб безпосередньо на травмовану ділянку.

  • Зверху вкрийте місце травми чистою полотняною серветкою та забинтуйте. Залиште засіб на пошкодженій частині тіла на 2 дні.

Є й третій не менш ефективний засіб на основі оливкової олії. Все, що вам потрібно зробити – підігріти оливкову олію до теплого стану та нанести кілька крапель олії на травмовану ділянку.

  • Втирайте теплу олію у шкіру обережними масажними рухами. Процедуру потрібно повторювати щонайменше чотири рази на день, щоб отримати позитивний результат.

Якщо ви навчитеся правильно застосовувати натуральні засоби для лікування розтягнення щиколотки, процес відновлення організму неодмінно відбуватиметься значно швидше. Сподіваємося, нам вдалося переконати вас у тому, що ці лікувальні засоби є доступними та простими у приготуванні, і при цьому їхню ефективність важко переоцінити. Безумовно, якщо ви хочете прискорити процес загоєння травми, використовуйте засоби з цієї статті виключно як доповнення до препаратів, призначених лікарем.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.