Згустки крові під час менструації

Це нормально і не є серйозним захворюванням, якщо ви маєте згустки крові під час менструації. Однак, якщо є інші симптоми, такі як біль, ви повинні проконсультуватися з лікарем
Згустки крові під час менструації

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Згустки крові є нормою протягом менструації у більшості жінок, але це також те, за чим ви повинні стежити, щоб побачити, чи це пов’язано з будь-якими іншими симптомами.

Ніколи не завадить відвідати гінеколога. Однак, як кажуть експерти, кожне тіло унікальне і кожна жінка буде проходити менструацію по-своєму, тож наявність згустків крові не обов’язково є тим, через що потрібно турбуватися.

Ми дамо вам всі деталі нижче.

Що це за згустки крові, які з’являються під час менструації?

Для того, щоб краще зрозуміти причину появи згустків крові, які ви можете бачити час від часу під час менструації, зверніть увагу на такі факти:

 • Стінки матки, як правило, поступово змінюються, щоб підготувати ваш організм до можливої вагітності. Вони стають товстішими та заповнюються новою тканиною, щоб якщо ви завагітнієте, вони змогли підтримувати плід.
Кров
 • Якщо вагітності немає, додаткові шари, які сформувалися вздовж вистилання матки поступово звільняються, викликаючи самі по собі менструацію.
 • Коли ви страждаєте від більшості ран, ваша кров має тенденцію до згортання. Це природний захист вашого тіла, щоб втримати вас від втрати занадто великої кількості крові. Проте під час менструації, кров повинна текти більш вільно, щоб вийти з організму.
 • Ось чому ваша матка виробляє антикоагулянт. Якщо ваша менструація дуже сильна, то “природний коагулянт” закінчується, і ви будете, як правило, помічати деякі згустки крові.
 • Як правило, ці згустки крові варіюються в розмірах від 5 мм до 2 сантиметрів, і вони частіше трапляються у жінок, які мають дуже сильну менструацію. Ті жінки, що мають більш легку менструацію, можуть ніколи не відчувати ці симптоми.
 • Ще один момент, який варто пам’ятати – це те, що згустки частіше утворюються під час сну, іноді викликаючи більш щільну та іноді страхітливу масу.

Що потрібно пам’ятати про згортання під час менструації

розмова з лікарем про згустки крові

1. Дефіцит заліза

Нестача заліза іноді може бути справжнім головним болем для жінок.

 • Характерним для сильної менструації є втрата великої кількості цього мінералу, але інший аспект цього – це те, що чим менше заліза ви маєте у своєму тілі, тим важче для вашої матки виробляти цей “природний антикоагулянт,” а це означає, що анемія може в свою чергу викликати сформування більше згустків крові.
 • Ось чому ви повинні періодично контролювати ваш рівень заліза і приймати добавки, якщо вони рекомендовані лікарем.

2. Невеликі гормональні дисбаланси

Це поширено серед дівчат-підлітків і жінок, які нещодавно народили – мати проблеми зі згустками крові.

Це відбувається через невеликий дисбаланс естрогену та прогестерону, який також може мати місце як раз перед менопаузою.

3. Викидень

Це те, що важливо враховувати. Якщо ви намагаєтеся завагітніти і помічаєте, що з’являється жовтуватий або сіруватий згусток – це, на жаль, може бути сигналом викидню.

Нізащо не вагайтеся і звертатися до лікаря або гінеколога.

4. Ендометріоз

згустки крові у період менструації

Ендометріоз – це тиха хвороба, на яку страждають мільйони жінок. Потрібно пам’ятати, що якщо ваша менструація вкрай болісна та виснажлива, цілком можливо, що ви теж страждаєте на цю недугу.

 • Ендометріоз впливає на жіночі репродуктивні органи і характеризується утворенням щільного ушкодження навколо матки та інших прилеглих органів. Усе це викликає біль, який є більш поширеним під час менструації, а також можна спостерігати рясні згустки крові.

5. Гінекологічні захворювання

Як ми вже відзначали на початку, наявність згустків крові часто трапляється у багатьох жінок. Проте якщо ваша менструація болісна, ви завжди повинні обговорити це з вашим гінекологом.

 • Запальні захворювання тазових органів, наприклад, зазвичай асоціюються з глибоким болем у животі в ділянці тазу і також пов’язані з наявністю згустків крові під час менструації.
 • Цей тип захворювання, викликаний типом бактерій, призводить до інфекції, яка поширюється від шийки матки в порожнину матки, маткові труби або яєчники.
 • Це болісне та одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань, тому дуже важливо, якщо у вас є сумніви або дискомфорт, аби ви проконсультувалися з професіоналом.

  Також дізнайтеся Що викликає біль з лівого боку?

Відомо також, що присутність фіброзних пухлин або кіст також пов’язано зі згортанням під час менструації. Тож навіть якщо згортання може бути нормальним, ніколи не завадить згадати про це під час щорічної перевірки.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.