Зумба: чому це так популярно?

Ви колись чули про зумбу? Ви пробували? Дізнайтеся більше про ці вправи й чому вони стали настільки популярними!
Зумба: чому це так популярно?

Останнє оновлення: 04 січня, 2019

Напевно, ви бачили ці вправи на плакатах в тренажерному залі або чули, як хтось каже, що ходить на зумбу. У цій статті ми розповімо вам, що таке зумба – популярні вправи, які спалюють до 800 калорій за годину.

Що таке зумба?

Зумба танець
Нею захоплюються люди різного віку. Зумба – це тренування, яке поєднує різні типи танців, такі як сальса, меренге, мамбо, реггітон та ін.

Заняття засновані на аеробних танцях, які не тільки дозволяють схуднути, але й також знижують стрес і покращують рівновагу та координацію.

 • Ця сучасна форма вправ з’явилася в Колумбії – одній з країн Латинської Америки, де вона зараз найпопулярніша. На заняттях зумби ви можете почути різноманітні ритми в поєднанні з відповідними танцями.
 • Крім того, ці вправи тонізують м’язи й дозволяють спалювати від 500 до 800 калорій за тренування (близько однієї години).

Слово “зумба” походить від іншого широко використовуваного серед колумбійців слова “румба”, що означає в цій країні “фієста” або “вечірка”.

 • Творцем цих вправ є тренер Альберто “Бето” Перес.
 • Зумба нещодавно досягла й інших країн, хоча Бето створив її наприкінці 90-х років, коли вирішив пожвавити свої тренування і додати до них латиноамериканську музику.

Спочатку зумба перейшла до Сполучених Штатів на початку 2001 року, і багато знаменитостей, зокрема Шакіра, Дженніфер Лопес та Ріанна, її популяризували. Звідти вона поширилася на Європу та решту Латинської Америки.

На що схожа зумба?

Вправи та зумба
Вам не потрібно попередньо готуватися до зумби та брати уроки танців.

Однак ви повинні мати на увазі, що ризики травм є серйозними, і прогрес тренування залежить від пісень, які вибирає інструктор.

Переважно швидкий темп поєднується з повільнішим.

Зумба популярніша серед жінок. Крім того, хоча може здатися, що йдеться лише про “танці”, тренування досить інтенсивні та динамічні.

Кожне заняття триває від 50 до 60 хвилин (але ви можете зробити півгодинний експрес-режим). Сесія починається з розминки та продовжується комбінацією вправ, в основному під латиноамериканську музику.

Такі тренування забезпечують переваги в довгостроковій перспективі.

 • Під час сальси, меренге або бачата ви спалюєте калорії, усуваєте стрес і залишаєте позаду проблеми.
 • Музика є особливим “інгредієнтом” на тренуваннях, оскільки кожна пісня має хореографію, яка робить заняття менш нудними.
 • Ритми дуже швидко розвиваються, а кроки – “хитрі”. На кожному тренуванні ви можете зміцнити м’язи, покращити серцево-судинний ритм, попотіти і повеселитися.

Які типи зумби бувають?

Є різні способи зробити ці найпопулярніші вправи. Кожен призначений для певної групи учасників та цілей:

Зумбатомік

Ці заняття для дітей передбачають особливі танці та музику (за віком).

Процедури легко дотримуватися, а маленькі діти не тільки веселяться, але й також:

 • краще сосереджуються
 • збільшують впевненість у собі
 • покращують координацію

Зумба Голд

Вправи для літніх людей
Різниця між цими заняттями та “звичайними” в тому, що темп та ритм змінюються.

Крім того, рухи адаптуються до потреб учасників (як правило, це люди похилого віку).

Пісні ті самі (сальса, реггітон і меренге), але повільніші.

Аква Зумба

Ці заняття – справжня басейна вечірка. Крім того, що вони дають фізичні переваги традиційних тренувань, цей тип зумби ускладнюється рухами у воді.

Мета – досягти більших результатів або скористатися терапевтичними перевагами води.

Зумба Тонус

Це найскладніша альтернатива традиційним тренуванням. Вправи на кожному занятті призначені для підвищення серцево-судинної спроможності та м’язової витривалості.

Учасники використовують спеціальні маракаси, щоб відзначити час і рухи. Ця програма також має спеціальні вправи, спрямовані на спалювання жиру.

Зумба Голд Тонус

Ця програма поєднує веселі та антистресові рухи зумби із силовими тренуваннями.

 • Вона починається з низької інтенсивності та жвавих ритмів і поступово збільшує інтенсивність і швидкість.
 • Крім того, вона підвищує м’язову витривалість і щільність кісткової тканини, поліпшує поставу та координацію, а також зміцнює суглоби.

Зумба-коло

Танок
 • Це тренування триває 30 хвилин і поєднує високоінтенсивні танцювальні вправи з перервами.
 • Воно ідеально підходить для спалювання калорій, підвищення витривалості та поліпшення обміну речовин.

Зумба на стільці

Це одна з найсучасніших програм. Учасники практикують вправи та танці, сидячи на стільці. Такі вправи покращують центр тяжіння , стабілізують організм і зміцнюють серцево-судинне здоров’я.

Зумба та кросфіт – два модні тренування

Хоча вони різні, обидва практикують у тренажерних залах.

Обидва тренування можуть:

 • зменшити рівень стресу та тривоги
 • збільшити відчуття щастя, вивільняючи ендорфіни
 • допомогти учасникам схуднути
 • привести в тонус тіло

Багато людей роблять тренування, які поєднують в собі обидва різновиди вправ (наприклад, кожне тренування двічі на тиждень). Зумба є більш аеробною та рекреаційною, тоді як кросфіт збільшує м’язи та підвищує витривалість. • Krishnan, S., Tokar, T. N., Boylan, M. M., Griffin, K., Feng, D., Mcmurry, L., … Cooper, J. A. (2015). Zumba® dance improves health in overweight/obese or type 2 diabetic women. American Journal of Health Behavior. https://doi.org/10.5993/AJHB.39.1.12
 • Luettgen, M., Foster, C., Doberstein, S., Mikat, R., & Porcari, J. (2012). Zumba ??: Is the “fitness-party” a good workout? Journal of Sports Science and Medicine. https://doi.org/10.1016/j.elecom.2006.11.006
 • Delextrat, A., & Neupert, E. (2016). Physiological load associated with a Zumba® fitness workout: A comparison pilot study between classes and a DVD. Journal of Sports Sciences. https://doi.org/10.1080/02640414.2015.1031162
 • Barene, S., Holtermann, A., Oseland, H., Brekke, O. L., & Krustrup, P. (2016). Effects on muscle strength, maximal jump height, flexibility and postural sway after soccer and Zumba exercise among female hospital employees: a 9-month randomised controlled trial. Journal of Sports Sciences. https://doi.org/10.1080/02640414.2016.1140906

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.