10 дивовижних фактів про тіло

31 Грудня, 2018
10 дивовижних фактів про тіло

Мета цього блогу – забезпечити простір для обговорення того, як слід піклуватися про здоров’я, досягти загального добробуту, а також отримати прості домашні засоби, які поліпшать ваш зовнішній вигляд. Ми любимо давати нові поради та прийоми і сьогодні хочемо повідомити декілька цікавих фактів про тіло.


Ваше тіло – тонко налаштований механізм, сповнений таємниць. Воно, без сумніву, унікальне та особливе, і сьогодні ми хочемо розкрити деякі з його найбільш цікавих секретів. Ви готові?

1. Ваше травлення

ділянка живота

У середньому, їжа, яку ви споживаєте, перебуває у шлунку від трьох до шести годин. Шлунок може вмістити до двох літрів їжі, тому деяким людям важко втамувати відчуття голоду.

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що їжа може перебувати в товстій кишці протягом 8-20 годин. Чому? У деяких людей сповільнена прохідність кишківника, тому процес травлення, синтезу і випорожнення може зайняти тривалий час.

2. Як довго можна прожити без їжі і води?

Можливо, ви ставили це питання раніше. Що може бути гірше? Що сталося б, якщо довелося б виживати без їжі і води? Але пам’ятайте, що організм стійкіший до нестачі їжі, ніж до відсутності води. Завжди треба підтримувати рівень зволоження, тому що відсутність води може мати серйозні наслідки.

Насправді, людське тіло може вижити близько семи днів без їжі, залежно від попереднього стану здоров’я. Але без води або рідини ви навряд чи витримаєте більше двох-трьох днів. Коли тіло стає зневодненим, одразу починають виникати проблеми зі здоров’ям.

3. Таємниці шкіри

Шкіра – це дуже цікава частина тіла. Ви знаєте, скільки мертвої шкіри ви потенційно можете втратити протягом життя? Більше 13 кг! Це не лише гидко, але й корисно, тому що завдяки відмиранню старої шкіри і регенерації нових клітин ви виглядаєте здоровими і молодими.

4. Чому пальці вкриваються “зморшками”, коли ви перебуваєте в воді протягом тривалого часу?

Це класичне запитання, яке часто ставлять діти. Коли ви проводите багато часу в ванній або в басейні, ви помічаєте, що пальці (і навіть підошви ніг) починають виглядати зморщеними. Це явище є ознакою, яку ми успадкували від предків.

Зморщені кінчики пальців раніше дозволяли людям хапати дрібне насіння або рослини у вологому середовищі. Це поліпшувало їхню хватку. Якщо ви хочете перевірити це, спробуйте зловити маленькі кульки, сидячи у ванній, до і після того, як пальці вкрилися зморшками. Звісно, ця характеристика не є такою ж корисною сьогодні, як раніше.

5. Дивні факти про язик

язик

Ваш язик є унікальним, адже немає двох однакових язиків. В середньому він близько 10 см завдовжки, але форма, канавки і лінії абсолютно унікальні, як і відбитки пальців. Хочете дізнатися щось дивне?

При народжені ми маємо мільйони смакових рецепторів, але з плином часу їх втрачаємо. Таким чином, смаки, які ви відчували в дитинстві, можуть бути втрачені назавжди.

6. Світ немовлят

Чи знаєте ви, що новонароджені діти мають приблизно 300 кісток? Це багато! Але з плином часу, деякі з цих кісток з’єднуються, внаслідок чого їх стає всього 206 у зрілому віці.

І ще одна цікавинка про дітей: вони завжди заспокоюються, коли чують серцебиття. Протягом дев’яти місяців в утробі матері цей звук супроводжує їх на всіх етапах росту. Тож, якщо ви помітили, що ваша дитина погано спить, покладіть її голову на груди, щоб вона почула звук вашого серця.

7. Ріст волосся

чорне кучеряве волосся у дівчини

Ми багато говоримо про те, як важливо достатньо спати вночі. Саме тоді лімфатична система виводить токсини, а у дітей виділяються гормони росту. Авжеж, якщо ви вже дорослі, ваш зріст не зміниться, але триватиме ріст волосся: від двох до трьох нанометрів на тиждень.

8. Щодня ваше тіло виробляє близько трьох грамів антитіл

Це дійсно цікавий факт про тіло! Імунна система здатна виробляти близько трьох грамів антитіл на день, щоб допомогти захистити вас від мікроорганізмів, вірусів і бактерій. Якби не це, ви б хворіли майже весь час.

9. Ви часто червонієте?

коли ви червонієте, ваше тіло віддзеркалює емоції і на шлунок

Якщо ви з тих людей, хто легко червоніє і має рожевий рум’янець на щоках, ви маєте знати, що в ці моменти слизова оболонка шлунку також набуває рожевого кольору. Як говорить відоме прислів’я: “Шлунок – другий мозок”, – і емоції часто віддзеркалюються на ньому.

10. Пупок є джерелом бактерій!

Чи знаєте ви, що пупок приховує в собі справжню екосистему бактерій? Не забувайте тримати в чистоті цю привабливу частину вашої талії!

  • Lee, S. Y., & Gallagher, D. (2008). Assessment methods in human body composition. Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care. https://doi.org/10.1097/MCO.0b013e32830b5f23
  • Steger, K., Brady, J., Wang, W., Duskin, M., Donato, K., & Peshwa, M. (2015). CHO-S antibody titers >1 gram/liter using flow electroporation-mediated transient gene expression followed by rapid migration to high-yield stable cell lines. Journal of biomolecular screening20(4), 545-51.