10 продуктів, щоб природно заспокоїти тривогу

Окрім того, що ви зможете заспокоїти тривогу, якщо регулярно їстимете ці продукти, ви також зможете запобігти їй і поліпшити свій настрій.
10 продуктів, щоб природно заспокоїти тривогу

Останнє оновлення: 10 лютого, 2019

Чи знали ви, що є продукти, які допомагають заспокоїти тривогу?

Ті, хто страждає від занепокоєння, як правило, відчувають великий дискомфорт і часто залишаються сам на сам із цим захворюванням. На жаль, від цього немає лікування, що не супроводжувалося б побічними ефектами або ризиком залежності.

Крім того, якщо тривога не така серйозна, вам не призначать жоден лікарський засіб, попри те, що стан може викликати сильний розлад.

У цій статті ми розповімо про 10 продуктів, які позитивно впливають на нервову систему. Вони збалансують її та допоможуть боротися з тривогою, що характерна для багатьох людей.

Чи можна запобігти занепокоєнню?

Залежно від тяжкості ситуації, тривога може спричинити такі симптоми:

 • тахікардія
 • потіння
 • тремтіння
 • відчуття важкості в грудях
 • проблеми з диханням
 • розлад травлення
 • м’язова напруга

Ці симптоми можуть посилюватися, якщо ви не в змозі контролювати цей важкий розлад.

Якщо ви не дотримуєтеся певного плану лікування, найкращим варіантом є коригування раціону. Обирайте продукти, що мають властивості, які регулюють нервову систему.

Продукти, щоб заспокоїти тривогу

1. Какао

як заспокоїти тривогу
Чистий какао (не плутайте із шоколадом), багатий на триптофан – амінокислоту, яка допомагає виробляти серотонін. Цей нейронний трансмітер здатен покращувати настрій.

Ви можете з’їсти 30-60 г шоколаду або порошку какао, приготувавши коктейль або використавши його у випічці.

Однак ви також не повинні забувати, що це потужний стимулятор.

2. Овес

Овес є дуже поживним продуктом з подвійною здатністю розслабляти нервову систему та заспокоювати нервові або тривожні стани, водночас надаючи енергію та життєву силу.

Тому що це дуже корисне зерно потрібно додати до щоденно раціону у формі граноли, напою, борошна тощо.

3. Пивні дріжджі

пивні дріжджі проти тривоги
Пивні або харчові дріжджі – це добавка, багата на вітаміни, мінерали та амінокислоти, які стабілізують нервові дисбаланси та покращують шкіру, волосся та нігті.

Ви можете приймати їх час від часу, особливо під час зміни сезонів або нападів тривоги.

4. Салат

Салат не дуже відомий своїми лікувальними властивостями. Однак цей зелений овоч ідеально підходить для запобігання та лікування тривоги та інших нервових розладів, таких як безсоння.

 • Ви можете їсти його сирим регулярно або в складі чаїв.
 • Ми рекомендуємо завжди їсти органічний салат, оскільки він може містити багато пестицидів.

5. Авокадо

авокадо може заспокоїти тривогу
Велика кількість вітамінів групи В у складі авокадо допомагає поліпшити настрій завдяки тому, що він випускає серотонін і дофамін.

Крім того, цей фрукт є має багато переваг для вашого здоров’я, тому він повинен бути включений у ваш щоденний раціон.

 • Ви завжди повинні їсти авокадо сирим, у салатах, кремах, соусах або коктейлях.

6. Цибуля

Цибуля допомагає заспокоїти тривогу завдяки своїм фенологічним компонентам.

Тож її варто додавати до салатів та соусів, а також до всіх супів і тушкованих страв.

7. Горіхи

горіхи від занепокоєння
Волоський горіх – смачний горіх, який містить магній і омега 3 жирні кислоти. Вони безпосередньо діють на центральну нервову систему.

Щоб скористатися їх компонентами, потрібно замочити волоські горіхи на 8 годин, перш ніж їх їсти. Так вони будуть легше перетравлюватися і отримають ще більше лікувальних властивостей.

Ви можете їсти їх окремо, додати до салату або сендвіча, або навіть приготувати з них смузі чи крем.

8. Мигдаль

Мигдаль – це горіх, який допомагає боротися з тривогою.

Він містить магній і жирні кислоти, як і волоські горіхи, але варто також зазначити, що він також містить цинк – мінерал, який дуже сильно впливає на настрій.

9. Зелені листові овочі

зелень може заспокоїти тривогу
Зелені листові овочі містять багато вітамінів, зокрема фолієву кислоту – дуже корисну поживну речовину для лікування тривоги, депресії та інших нервових порушень.

Ви можете пити зелені коктейлі, щоб зміцнити організм, отримати додаткову енергію, покращити настрій і заспокоїти тривогу.

10. Банани

Банани – це смачні та корисні фрукти. Вони багаті на калій – мінерал, який допомагає боротися з нервами та стресом, а також корисний для м’язів.

Щоденне споживання бананів є ідеальним доповненням для природної профілактики та лікування тривоги. • Sunni AA., Latif R., Effects of chocolate intake on perceived stress; a controlled clinical study. Int J Health Sci, 2014. 8 (4): 393-401.
 • Dreher ML., Davenport AJ., Hass avocado composition and potential health effects. Crit Rev Food Sci Nutr, 2013. 53 (7): 738-750.
 • Larrieu T., Laye S., Food for mood: relevance of nutritional omega 3 fatty acids for depression and anxiety. Front Physiol, 2018.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.