10 причин, через які виникає постійне відчуття голоду

14 Січня, 2019
Ми відчуваємо голод, коли у нас "порожній шлунок". Це може бути викликано багатьма чинниками. У цій статті ми пояснимо деякі можливі причини, через які виникає постійне відчуття голоду. Візьміть до відома!

Ви постійно їсте чи завжди думаєте про їжу? Зверніть увагу на можливі причини, через які виникає постійне відчуття голоду.

1. Спрага

Якщо ви щойно з’їли багато й досі голодні, то це, напевно, не голод.

Згадайте, коли ви востаннє пили воду. Випийте склянку і трохи почекайте. Голод зменшиться, і виявиться, що насправді у вас просто була спрага.

Ви можете позбутися постійного відчуття голоду, якщо будете просто регулярно пити воду. Найкращий спосіб збільшення споживання води – пити склянку води зранку, а потім за півгодини до кожного прийому їжі.

Не пропустіть: 4 причини, щоб пити теплу воду, а не холодну

2. Продукти з порожніми калоріями

постійне відчуття голоду через порожні калорії
Не вживайте продукти, які містять багато цукру, тому що ви просто споживаєте порожні калорії. Солодощі, навіть якщо ви їсте їх у невеликій кількості, тільки стимулюють апетит, не даючи організму здорову й поживну їжу.

Необхідно зменшити кількість швидких вуглеводів і цукрів і замінити їх на здорові продукти.

3. Поганий сон

Часткове недосипання часто змушує нас відчувати голод, щойно ми прокидаємось, що не відбувається у випадку із 7-9-годинним сном.

Вночі організм виробляє гормон мелатонін, який відіграє важливу роль у правильному функціонуванні. Він також впливає на ваш апетит.

4. Постійне відчуття голоду через стрес

постійне відчуття голоду через стрес
Усі ми демонструємо один із двох типів поведінки, коли стикаємося зі стресовими моментами. Є люди, які нічого не можуть їсти, а є ті, кому потрібно більше їсти, саме через стрес.

Якщо ви серед тих людей, які більше їдять під час стресу та тривоги, то вам потрібно нагадати собі, що стрес не є дійсною причиною споживання нездорових продуктів. Було б краще вибрати іншу активність.

Зателефонуйте своїм друзям, займіться спортом, почитайте книжку, робіть усе, що відволікатиме вас і зупинить думки про їжу.

5. Закуски та алкоголь

Алкоголь викликає збільшення ваги і стимулює апетит.

Не вживайте алкоголь або, принаймні, пийте його помірковано. Якщо ви йдете кудись із друзями, вибирайте легкі страви та здорові закуски.

6. Брак білків

постійне відчуття голоду через брак білків
Щоб уникнути переїдання, важливо додати до раціону достатню кількість білка.

Крім того, що він забезпечує нас енергією, він також дає відчуття ситості. Їжте зелень і фрукти, а також білки.

7. Брак здорових жирів

Не всі жири однакові. Наприклад, фаст-фуд, смажена їжа, жирна їжа, копчена їжа та тістечка містять нездорові жири. Ці насичені жири змушують вас набрати вагу.

Проте є здорові жири, які повинні бути у вашому раціоні. Цей тип жирів містить оливкова олія, лосось, горіхи, авокадо та насіння соняшнику.

Читайте також: Чому горіхи та насіння варто замочувати перед вживанням?

8. Нерегулярне харчування

постійне відчуття голоду через нерегулярне харчування
П’ять разів на день – сніданок, обід, вечеря та два перекуси між ними. Не пропускайте жодного прийому їжі, і, якщо можливо, завжди їжте в той самий час щодня.

Також не варто їсти надмірно великі порції.

9. Постійні думки про їжу

Дедалі більша кількість зображень продуктів у соціальних мережах змушує нас постійно думати про їжу.

Спробуйте не сидіти в Instagram, шукаючи, що ж приготувати на вечерю чи на наступну вечірку, адже, зрештою, ви просто захочете їсти ще більше.

10. Не їжте швидко

як подолати постійне відчуття голоду
Повільне споживання їжі є вкрай важливим для того, щоб почуватися задоволеними й ситими в потрібний час. Швидке харчування не дає тілу достатньо часу, щоб поглинути їжу, а потім викликає постійне відчуття голоду.

Один хороший спосіб виправити ситуацію – жувати їжу ретельно й повільно, їсти маленькі шматочки. Мозок потребує часу, щоб розпізнати сигнал про те, що ваш шлунок повний, тож спробуйте так робити.

Якщо ви їсте дуже швидко, ви будете споживати більше калорій і, ймовірно, з’їсте більше, ніж вам потрібно.