10 симптомів проблем зі щитоподібною залозою

7 Січня, 2019
10 симптомів проблем зі щитоподібною залозою

Щитоподібна залоза – орган, який регулює обмін речовин в організмі. Вона визначає швидкість, з якою тіло спалює калорії, наскільки швидко б’ється серце, і відповідає за підтримання гормонального балансу.

У дорослому віці люди часто починають страждати від проблем з щитоподібною залозою, що призводить до різних розладів, які впливають на фізичне та емоційне здоров’я.

Три найпоширеніші проблеми з щитоподібною залозою: гіпотиреоз, гіпертиреоз і вузли щитоподібної залози. Хоча вони впливають на організм по-різному, у них є деякі спільні симптоми, що можуть попередити нас, коли щось йде не так.

Розгляньмо 10 загальних симптомів захворювань щитоподібної залози, про які має знати кожен.

Втома і слабкість

Якщо після 8-10 годин сну на добу, ви все ще відчуваєте втому або потребу подрімати, цілком імовірно, що ви маєте проблеми з секрецією гормону в щитоподібній залозі (гіпотиреоз). Ця залоза відіграє важливу роль в підтримці енергетичних рівнів, і відчуття втоми може бути ознакою негараздів.

Щитоподібна залоза регулює обмін речовин, тому можлива зміна ваги

щитоподібна залоза регулює обмін речовин, тому можлива зміна ваги
Щитоподібна залоза відповідає за регулювання швидкості обміну речовин – процесу, за допомогою якого організм спалює калорії.

Якщо вага раптово збільшується, це може бути ознакою гіпотиреозу, який з’являється, коли щитоподібна залоза не виробляє достатню кількість гормонів. Але якщо ви навпаки помічаєте раптову безпричинну втрату ваги, щитоподібна залоза може виробляти занадто багато гормонів, тобто трапляється гіпертиреоз.

Зміни настрою

Гормональні розлади, викликані проблемами з щитоподібною залозою, також можуть вплинути на вас емоційно. Якщо ви раптом відчуваєте тривогу, депресію, незрозумілі перепади настрою чи сум, можливо, організм намагається сказати, що щось не так з щитоподібною залозою.

Біль у тілі

біль в тілі
Раптовий біль у м’язах, суглобах або сухожиллях може бути ознакою гормонального розладу щитоподібної залози.

Репродуктивні проблеми

Гормональні дисбаланс, викликаний проблемами з щитоподібною залозою, може спричинити ускладнення із зачаттям дітей, зміни в менструальному циклі і відсутність сексуального бажання.

Постійне відчуття холоду

Щитоподібна залоза регулює температуру тіла і відповідає за збереження тепла. Якщо у вас часто холодні руки і ноги, а також інші частини тіла, це може бути ознакою проблем з щитоподібною залозою й обміном речовин.

Зміни в шкірі, волоссі та нігтях

крихкі нігті
Суха шкіра, випадіння волосся і потріскані нігті – загальні ознаки гіпотиреозу. Ці симптоми поступово збільшуються і потребують лікування, доки вони не стали хронічними.

Закреп

Зниження гормональної активності в щитоподібній залозі впливає на процеси в усьому організмі, і органам складно виконувати свої функції.

У випадку з травною системою захворювання щитоподібної залози проявляється як проблеми з поглинанням поживних речовин з продуктів харчування, а також як труднощі з виведенням відходів через травний тракт. Результатом може бути важкий випадок закрепу.

Когнітивні проблеми

когнітивні проблеми
Часто люди, які мають проблеми щитоподібної залози, скаржаться на погану пам’ять і труднощі з концентрацією. Це відбувається через знижену секрецію гормонів щитоподібної залози, що уповільнює багато функцій в організмі.

Голос і горло

Якщо у вас розлад щитоподібної залози, цілком імовірно, що залоза буде запаленою або збільшиться в розмірі. Коли це станеться, це може призвести до болю в горлі, хрипоті в голосі, загального нездужання, набряку в шиї або хропіння.

Що ви можете зробити з цими попереджувальними сигналами?

лікар проводить УЗД щитоподібної залози
У більшості випадків проблеми з щитоподібною залозою виявляють, коли вони вже досить серйозні, тому що ранні симптоми часто плутають з іншими захворюваннями.

Дуже важливо вміти розпізнавати симптоми, які є ключовими для ранньої діагностики. Ігнорування можливих проблем з щитоподібною залозою може призвести до подальших негараздів зі здоров’ям, які буде важко тримати під контролем.

Якщо ви відчуваєте попереджувальні ознаки розладу щитоподібної залози, важливо проконсультуватися з лікарем для медичного обстеження та діагностики. Крім того, якщо у вас є сімейна історія проблем з щитоподібною залозою, ви повинні проходити регулярні медогляди частіше, щоб переконатися, що ваша залоза працює належним чином.