Натуральні засоби для боротьби з депресією

Депресія – це тяжкий період для кожної людини. Якщо її вчасно не зупинити, то вона може викликати більш серйозні проблеми.
Натуральні засоби для боротьби з депресією

Останнє оновлення: 05 січня, 2019

Депресія – це дуже серйозний стан, ось чому так важливо визначити його ознаки, причини та способи запобігання. Існує ціла низка факторів, які впливають на настрій: сім’я, подружжя, друзі, робота, економіка, наше самоусвідомлення, наші здібності. У будь-який момент ми можемо зірватися і відчути себе пригніченими. Тоді здається, що все йде не так, і ми відчуваємо себе самотніми і втомленими.

Деякі люди впадають в депресію швидше, ніж інші, і приймають ліки, які дещо полегшують цей стан. У деяких випадках професійне медичне лікування дійсно необхідно, втім важливо знати, що деякі препарати можуть викликати залежність, натомість існують інші способи боротьби з цією недугою.

Читайте далі цю статтю, щоб дізнатися про найкращі природні засоби для боротьби з депресією.

Депресія: чому ми її відкуваємо?

Депресія – емоційний розлад і захворювання, яке характеризується відсутністю енергії, глибоким сумом і нещастям. У нього можуть бути різні причини. Одні залежать від удачі, а інших можна уникнути. Зверніть увагу!

Деякі фактори, що визначають депресію:

 • Генетична схильність
 • Травма від нещасного випадку, смерті чи трагедії
 • Смерть коханої людини
 • Стрес
 • Емоційна зрада
 • Проблеми через погану новину
 • Зловживання алкоголем
 • Вживання наркотиків та інших токсичних речовин
 • Психологічне насильство

Як бачите, багато факторів можуть призвести до депресії, але важливо те, як ви долаєте цей стан. Якщо ви припините звертати увагу і шукати негайні рішення, негативний вплив може супроводжувати вас постійно.

Соціальні та особисті наслідки різняться від низької самооцінки, відсутності мотивації і апетиту до неможливості працювати і самогубства.

Насправді, негативні психологічні аспекти, як-от високий рівень стресу і глибока депресія, як правило, пригнічують імунну систему, роблячи вас сприйнятливими до інфекцій і навіть раку.

Але не хвилюйтеся, є багато способів лікування депресії: психотерапія, ліки, гіпноз. Ось 7 натуральних засобів, які вам допоможуть.

Натуральні засоби для лікування депресії

Засіб №1: Їжте банани

Ви в депресії? Безсумнівно, вам потрібно часто їсти банани. Банани – це корисні для нервової системи плоди, які містять вітаміни А, С, Е, комплекс вітамінів B (В1, В2, В12), а також калій, кальцій і фосфор.

Вам не слід їх переїдати, тому що вони містять багато сахарози (цукру). Але якщо ви включите їх у сніданок або перекус, споживання одного банану щодня допоможе поліпшити настрій і контролювати стрес.

Засіб №2: Маринований часник

Вірте чи ні, але токсичні речовини, які накопичуються у вашому організмі впливають на емоційний стан. Цей засіб очищає і тонізує, допомагає запобігти і позбутися депресії. Якщо ви хочете це зробити, візьміть:

 • 150 грамів свіжого часнику
 • Яблучний оцет
 • Мінеральну воду
 • 2 столові ложки вичавок
 • 150 грамів меду

Почистіть часник і наріжте його шматочками. Покладіть їх у широку місткість, яку можна закрити. Покрийте оцтом і водою, доданими в рівних частинах.

Додайте вичавки і мед і герметично закрийте місткість. Поставте її в прохолодне темне місце на 9 днів, помішуючи щодня. Після того, як спливе час, профільтруйте маринад за допомогою марлі або лляної тканини і зберігайте його в герметичній місткості.

Щоб наповнити себе життєвою енергією, випивайте столову ложку засобу перед обідом і вечерею. Ви побачите зміни!

Засіб №3: Побалуйте себе темним шоколадом

Ви в це вірите? Різні наукові дослідження показують, що споживання темного шоколаду щодня протягом двох тижнів знижує концентрацію гормонів, які викликають стрес і депресію. Побалуйте себе шоколадом і насолоджуйтеся позитивною енергією.

Засіб №4: Сироп з алое і медом

Коли вас пригнічують туга і відсутність мотивації, коли ви відчуваєте, що у вас зовсім немає енергії, цей сироп може виправити ситуацію. Це засіб для омолодження, який активує імунну систему, а також тонізує клітини організму. Для його приготування вам знадобляться:

 • 5 листків алое вера
 • 250 грамів меду
 • 2 столові ложки віскі або коньяку

Спочатку усуньте шипи алое, промийте його і дістаньте м’якуш. Покладіть мед, лікер і алое в блендер і змішайте, поки не отримаєте кремовий напій.

Налийте його в стерилізовану ємність і зберігайте в прохолодному місці. Ви маєте пити сироп три рази на день (1 столову ложку після кожного прийому їжі). Після одного тижня лікування вас здивують результати.

Засіб №5: Масаж тенісними м’ячами

Ми представляємо вам ліки, які з часів єгипетських фараонів полегшували депресію і будь-які інші розлади нервової системи, хоча вони явно не використовувати тенісні м’ячі. Ідея полягає в тому, щоб активізувати важливі енергетичні точки, які знаходяться на підошвах ніг і впливають на настрій.

Для досягнення цієї мети, ви маєте сісти на зручний стілець. Натисніть підошвою босої ноги на тенісний м’яч ніг і перекочуйте його. Якщо ви щодня робитимете такий самомасаж, дуже скоро ви почуватимете себе активними і сповненими оптимізму. Ось побачите!

Засіб №6: Зменшіть споживання цукру

Іноді за допомогою найпростішої поправки, ми можемо знайти ліки від наших проблем. З цієї причини ми пропонуємо вам зменшити кількість солодких продуктів, які ви споживаєте, тому що було доведено, що вони сприяють усуненню комплексу вітамінів В.

Вітаміни B9 і B12 безпосередньо впливають на розвиток і стабілізацію нервової системи. Якщо ви їстимете більше яєць, шпинату, моркви, крес-салату, фруктів і молочних продуктів, у вас зникне відчуття пригнічення.

Засіб №7: Робіть фізичні вправи

Пасивний спосіб життя є причиною багатьох наших проблем: ожиріння, серцевих нападів і депресії. Щоденне виконання фізичних вправ допоможе вивільнити адреналін та інші гормони, які впливають на життєдіяльність. Ви почуватимете себе жвавими, натхненними і живими.

Висновок

Пам’ятайте, що дуже часто причиною, яка викликає це захворювання, є ви самі: наповніть себе любов’ю, цінуйте красу навколо вас, насолоджуйтеся родиною, прогуляйтеся, повечеряйте з друзями, вчіться на своїх помилках, продовжуйте рухатися вперед і оточуйте себе яскравими кольорами і музикою.

Створіть хороше оточення, яке допоможе вам відновитися, використовуйте ці лікувальні засоби і не соромтеся звернутися за допомогою, якщо вона знадобиться. Не сумуйте, адже вихід є завжди! • Ferrer-Cascales, R., Albaladejo-Blázquez, N., Ruiz-Robledillo, N., Clement-Carbonell, V., Sánchez-SanSegundo, M., & Zaragoza-Martí, A. (2019). Higher Adherence to the Mediterranean Diet is Related to More Subjective Happiness in Adolescents: The Role of Health-Related Quality of Life. Nutrients, 11(3), 698. https://doi.org/10.3390/nu11030698
 • Gómez-Juanes, R., Roca, M., Gili, M., Garcia-Campayo, J. y García-Toro, M. (2017). Estilo de vida saludable: un factor de protección minusvalorado frente a la depresión, Psiquiatría Biológica,24(3), 97-105. https://doi.org/10.1016/j.psiq.2017.10.004
 • Gradari, S., Pallé, A., McGreevy, K. R., Fontán-Lozano, Á., & Trejo, J. L. (2016). Can Exercise Make You Smarter, Happier, and Have More Neurons? A Hormetic Perspective. Frontiers in Neuroscience, 10, 93. https://doi.org/10.3389/fnins.2016.00093
 • Hogarth, L., Hardy, L., Mathew, A. R., & Hitsman, B. (2018). Negative mood-induced alcohol-seeking is greater in young adults who report depression symptoms, drinking to cope, and subjective reactivity. Experimental and Clinical Psychopharmacology, 26(2), 138–146. https://doi.org/10.1037/pha0000177
 • Ju, S., & Park, Y. K. (2019). Low fruit and vegetable intake is associated with depression among Korean adults in data from the 2014 Korea National Health and Nutrition Examination Survey. Journal of Health, Population and Nutrition, 38(1), 39. https://doi.org/10.1186/s41043-019-0204-2
 • Knüppel, A., Shipley, M. J., Llewellyn, C. H., & Brunner, E. J. (2017). Sugar intake from sweet food and beverages, common mental disorder and depression: prospective findings from the Whitehall II study. Scientific Reports, 7(1), 6287. https://doi.org/10.1038/s41598-017-05649-7
 • Mammen, G. and Faulkner, G. (2013). Physical activity and the prevention of depression: a systematic review of prospective studies. American Journal of Preventive Medicine, 45(5), 649-57. https://doi.org/10.1016/j.amepre.2013.08.001
 • Rogerson, M., Gladwell, V., Gallagher, D., & Barton, J. (2016). Influences of Green Outdoors versus Indoors Environmental Settings on Psychological and Social Outcomes of Controlled Exercise. International Journal of Environmental Research and Public Health, 13(4), 363. https://doi.org/10.3390/ijerph13040363
 • Zawadzki, M. J., Sliwinski, M. J., & Smyth, J. M. (2018). Perseverative Cognitions and Stress Exposure: Comparing Relationships With Psychological Health Across a Diverse Adult Sample. Annals of Behavioral Medicine, 52(12), 1060–1072. https://doi.org/10.1093/abm/kay009

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.