10 способів повторного використання старих джинсів

Оскільки джинсова тканина є досить міцною та витривалою, є чимало цікавих способів повторного використання старих джинсів для оздоблення помешкання. Дізнайтеся більше про них з цієї статті!
10 способів повторного використання старих джинсів

Останнє оновлення: 18 квітня, 2019

Чи здогадувалися ви раніше про безліч способів використання старих джинсів у стилі “Зроби це сам”?

Вірте чи ні, але є багато цікавих методів переробки старих джинсів, які допоможуть вам дати нове життя штанам, котрі вийшли з моди або перестали вам подобатися. Якщо ви не наважуєтеся позбутися старих джинсів, радимо використати джинсову тканину для втілення нових цікавих проектів.

Мабуть, вам вже відомо, що цей популярний предмет одягу виготовляють з міцного та зносостійкого матеріалу, який залишається у гарному стані, незалежно від його терміну експлуатації. Перш ніж ви вирішите позбутися старого гардеробу, рекомендуємо дізнатися про незвичні способи повторного використання старих джинсів.

Чи готові ви дати своїм джинсам нове життя?

Тоді неодмінно візьміть на озброєння наші цікаві ідеї!

Неймовірні способи використання старих джинсів

Джинсова тканина є досить міцною, а тому вона може чудово зберігатися впродовж не одного десятка років. Утім, більшість людей змінює джинси в гардеробі кожні 5 років через те, що штани втратили яскравий колір або просто “вийшли з моди”.

Замість того, щоб складати старі джинси в шафі, рекомендуємо дати їм нове життя за допомогою кількох простих проектів, які ви з легкістю зможете втілити в домашніх умовах.

У цій статті ми зібрали 10 найцікавіших способів повторного використання старих джинсів. Приготуйтеся занотовувати!

1. Фартухи

фартухи зі старих джинсів

Якщо ви хочете виготовити неймовірно красиві домашні фартухи зі старих джинсів, вам потрібно відрізати нижню частину штанів. Опісля розріжте тканину за допомогою ножиць таким чином, щоб створити той неповторний дизайн, який вам сподобається найбільше.

Коли основа фартуха буде готовою, пришийте до нього три тасьми – дві для зав’язування на поясі й одну на шию. На бажання ви також можете прикрасити фартух за допомогою аксесуарів: ґудзиків, кишень, вишитих нашивок тощо.

2. Сумки

сумки зі старих джинсів

Є чимало креативних способів повторного використання старих джинсів, зокрема для виготовлення тканинних сумок. Вірте чи ні, але подібні сумки стануть чудовим доповненням до будь-яких ваших образів.

Усе, що вам потрібно буде зробити – розрізати старі джинси довільним чином та зшити їх у формі сумки за допомогою швацької машинки. Кількість деталей, якими ви прикрасите сумку, залежить виключно від вашої креативності.

3. Органайзери для олівців

використання старих джинсів для виготовлення органайзерів

Пришивши кишені зі старих джинсів до шматка іншої матерії, ви отримаєте чудові органайзери для олівців.

Цей простий проект не займе у вас багато часу та допоможе впорядкувати дрібні канцелярські предмети, які зазвичай губляться у помешканні.

4. Ліжка для тварин

ліжка для тварин із джинсів

Чи спадало вам раніше на думку, що старі джинси можна набити м’яким наповнювачем та перетворити на затишне ліжко для домашніх улюбленців?

На перший погляд ця ідея може здатися вам дивною, проте насправді це досить цікавий спосіб повторного використання старих джинсів. Оскільки джинсова тканина є досить міцною та зносостійкою, вона стане чудовою основою для облаштування комфортного ліжка, в якому ваш котик або песик гарно відпочиватиме.

5. Подушки

подушки із джинсової тканини

Одним з найпростіших способів повторного використання старих джинсів є перетворення їх на декоративні подушки для ліжка чи інших меблів.

Тканину для подушок можна розрізати асиметрично або навіть поєднати в одній подушці кілька різних відтінків джинсів, щоб зробити унікальні предмети декору.

6. Гаманці

гаманці своїми руками

Цей проект є неймовірно цікавим та водночас напрочуд простим, тож ви зможете зробити такий цікавий предмет вжитку неповторним та унікальним. Для того, щоб зробити гаманець зі старих джинсів, ви можете використати обидві кишені штанів та зшити їх за допомогою інших шматків джинсової тканини.

7. Серветки для столу

джинсові серветки для столу

Погодьтеся, що серветки для столу та скатертини є просто незамінною річчю на кухні, адже саме вони допомагають захищати меблі від плям та царапин. Ми радимо використати кілька джинсів різних кольорів, щоб власноруч виготовити унікальні серветки для столу.

8. Горщики для вазонів

горщики із джинсів

Замість того, щоб витрачати багато коштів на купівлю садових горщиків, рекомендуємо використати старі джинси, які досі чекали свого зіркового часу у вашій шафі. Ви можете не змінювати форму штанів або ж розрізати їх довільно, щоб отримати горщики різних форм та розмірів.

9. Килимки

килимки зі штанів

Для того, щоб дати нове життя старим джинсам та перетворити їх на цікавий килимок, ви можете використати кілька методів.

  • Найпростіший метод – розрізати обидві штанини та зшити їх між собою, щоб вийшов килимок великого розміру.
  • Інший метод – зшити кілька пар джинсів різного кольору разом та прикрасити готовий килим тасьмою або різнокольоровими стрічками.

10. Блокноти

блокноти своїми руками

Джинси є своєрідним символом молодості та сучасності, саме тому їх можна легко перетворити на красиві персоналізовані обкладинки для різних блокнотів та записників. Усе, що для цього потрібно – розрізати джинсову тканину на шматки потрібних розмірів та скріпити їх між собою за допомогою хорошого клею.

А у вашій шафі також припадають пилом старі джинси? Припиніть накопичувати їх на полицях! Оскільки тепер ви знаєте про цікаві способи повторного використання старих джинсів, спробуйте дати їм нове життя!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.