Переваги утримання домашньої тварини

Погодьтеся, якщо у дитинстві у вашій родині була домашня тварина, ви запам'ятаєте це на все життя. Вірте чи ні, але тварини можуть навчити дитину важливим життєвим цінностям. До того ж домашні улюбленці діляться з дитиною тією беззастережною любов'ю, яку нині так важко знайти. Саме тому утримання домашньої тварини так важливо для сім'ї.
Переваги утримання домашньої тварини

Останнє оновлення: 17 березня, 2019

Утримання домашньої тварини – це чудовий метод додаткового розвитку маленьких дітей. Сильний зв’язок, який зазвичай встановлюється між молодшими членами родини та домашнім улюбленцем, стимулює розвиток таких чудових почуттів, як любов та відповідальність.

До того ж домашні тварини створюють відчуття захищеності та стають чудовими компаньйонами всієї родини.

Які переваги має утримання домашньої тварини?

1. Тварина навчить вашу дитину бути відповідальною

Не забувайте, що догляд за домашнім улюбленцем потребує чимало вільного часу та відповідальності, адже тварина стає практично повноправним членом сім’ї. Звісно, піклуватися про домашню тварину та дбати про її харчування мають не тільки батьки чи діти, а всі члени родини порівну.

Саме тому батькам необхідно змалечку привчати дітей до догляду за домашніми тваринами. Для прикладу, купати тварину повинні батьки, проте дітям необхідно спостерігати за цим процесом та навіть долучатися до нього. Таким чином діти зможуть зрозуміти, що утримання домашніх тварин передбачає турботу, піклування та обережне ставлення.

Головна мета такого навчання дітей догляду за улюбленцями полягає у тому, щоб у майбутньому діти могли піклуватися про своїх домашніх тварин без допомоги дорослих.

Для прикладу, на початкових етапах дітям можна довіряти такі прості завдання, як годування тварин. Утім, батьки повинні контролювати цей процес та нагадувати дітям, щоб вони вчасно погодували домашніх улюбленців.

Пам’ятайте, що батькам варто стежити за тим, чи виконують діти свої обов’язки сумлінно, допоки молодше покоління не навчиться самостійно годувати домашніх улюбленців у визначений час.

2. Вони допомагають дітям здобути нові знання та досвід

коти та собаки як домашні тварини

Від того, яку саме домашню тварину матимуть діти у дитинстві, залежить і те, який досвід вони здобудуть. Для прикладу, якщо у вас вдома живе маленька черепашка, ви неодмінно будете знати все про те, які види черепах бувають, чим їх потрібно годувати, яким є їхнє природне середовище та як відбувається процес їхнього розмноження.

До того ж щоденно піклуючись про тварину, діти дізнаються про те, що домашні улюбленці також можуть хворіти, відчувати голод та холод. Дитина зрозуміє, що людей та тварин пов’язує чимало спільних рис та звичок. Ба більше, за допомогою тварин діти зможуть вивчити всі стадії еволюції живих істот (народження, розмноження та смерть).

3. Утримання домашніх тварин позитивно впливає на здоров’я дітей

Якщо вдома є собаки або коти, які мають шерстяний покрив, у дітей поступово виробляється сильний імунітет від патогенних мікроорганізмів. Ці шкідливі бактерії часто стають причиною розвитку астми або алергії.

За умови присутності у помешканні домашніх улюбленців у дитини не тільки знижується кров’яний тиск, але й покращується загальне самопочуття.

Тварини роблять наше життя якіснішим та більш повноцінним. Причиною цього є те, що утримання домашньої тварини передбачає регулярний догляд. Коли ми присвячуємо комусь свій час та піклуємося не тільки про себе, але й про інших живих істот, наш організм починає виділяти ендорфіни та нейротрансмітери, які зменшують рівень стресу, усувають ознаки надмірної нервозності та допомагають перестати сумувати.

4. Домашні тварини стимулюють емоційний розвиток дітей

переваги утримання домашньої тварини

Постійне перебування у компанії домашньої тварини допомагає дитині підвищити самооцінку та впевненість у собі, покращує її ставлення до оточення та допомагає завжди почуватися у безпеці. Піклування про іншу живу особу робить дітей більш співчутливими та чуйними. З часом вони вчаться розрізняти емоції своїх домашніх улюбленців та розуміти, коли їхня тваринка почувається щасливою, втомленою, сумною або спокійною.

До того ж, завівши домашню тварину, ви зможете навчити своїх дітей поважати інших живих істот, турбуватися про них та ділитися з ними своїми речами. Тим паче, діти часто люблять фантазувати та вигадувати різні історії, а коли головними учасниками цих фантазій стають справжні живі істоти, ваші малюки почуватимуться неймовірно щасливими. Такі історії та фантазії допомагають  розвивати креативність дитини.

5. Домашні улюбленці допоможуть втішити дитину у скрутні часи

Іноді всім нам хочеться заховатися від інших людей та побути наодинці зі своїми проблемами. У такі миті домашні тварини зазвичай приходять на допомогу, адже вони не тільки готові розділити з нами тишу, але й подарувати свою беззаперечну любов.

Коли людині самотньо, ніхто не зможе так її підтримати, як домашні улюбленці. Їхнє товариство та підтримка дають людині наснагу для того, щоб швидше перебороти негативні емоції та самотність.

6. Утримання домашньої тварини – це чудовий спосіб завжди залишатися у чудовій формі

утримання домашньої тварини допомагає залишатися у формі

Якщо ви вирішили завести домашню тварину, вам більше ніколи не доведеться турбуватися про власну фігуру. Активні домашні улюбленці, особливо собаки, допомагають завжди залишатися у прекрасній формі.

Ви спитаєте, який взаємозв’язок може бути між домашніми тваринами та ідеальною фігурою? Все дуже просто. Якщо ви маєте вдома собаку, вам часто доведеться бігати, гуляти та ходити на довгі дистанції.

7. Тварина допоможе зміцнити зв’язок з іншими членами родини

Якщо родина залучає домашню тварину до свого дозвілля, це є чудовим способом весело та активно провести час разом. Повірте, таким чином вам вдасться створити незабутні спогади на все життя. Ви не лише чудово проведете час з домашнім улюбленцем, але й зблизитеся з усіма членами родини.

Які тварини найкраще підходять родинам з дітьми?

домашні улюбленці та їхні переваги

Рішення завести домашню тварину є неймовірно важливим, тож не варто приймати його легковажно чи без попередніх обговорень всіх переваг та недоліків.

Під час вибору домашнього улюбленця неодмінно врахуйте такі важливі аспекти: скільки часу ви зможете приділити догляду за цією твариною, яким характером володіє той чи інший улюбленець, чи гарно цей вид тварин вживається з дітьми, чи підходять їм умови у вашому помешканні та чи немає у когось із членів вашої родини алергії на шерсть.

Ось кілька популярних видів домашніх улюбленців, на які ми радимо звернути увагу:

  • Собака. Найбільш популярними породами є гончак, боксер, колі, сенбернар, пудель, шнауцер, тощо.
  • Коти
  • Декоративні пташки
  • Черепахи
  • Рибки
  • Домашні декоративні кролики
  • Хом’яки.

Позитивні емоції від утримання домашньої тварини

Якщо ви заведете собаку, вдома на вас завжди чекатиме любляче живе створіння, сповнене веселощами та позитивом. Втім, не варто думати, що інші домашні улюбленці приносять менше приємних емоцій.

Повірте, незалежно від того, яку саме тварину оберете, ваше життя однаково зміниться на краще. Будь-який домашній улюбленець обов’язково даруватиме вам свою любов, а ще він стане повноцінним членом вашої родини.  • Hall, G. B. C., Szechtman, H., & Nahmias, C. (2003). Enhanced salience and emotion recognition in autism: A PET Study. American Journal of Psychiatry. https://doi.org/10.1176/appi.ajp.160.8.1439
  • Adamle, K., Riley, T., & Carlson, T. (2009). Evaluating college student interest in pet therapy. Journal of American College Health. https://doi.org/10.3200/JACH.57.5.545-548
  • Parthasarathy, V., & Crowell-Davis, S. L. (2006). Relationship between attachment to owners and separation anxiety in pet dogs (Canis lupus familiaris). Journal of Veterinary Behavior: Clinical Applications and Research. https://doi.org/10.1016/j.jveb.2006.09.005

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.