3 натуральні засоби для лікування анальних тріщин

Хоча це не можна назвати повноцінним лікування, але один зі способів полегшення дискомфорту від анальної тріщини – це споживання достатньої кількості клітковини та води для покращення роботи кишківника та уникнення закрепів.
3 натуральні засоби для лікування анальних тріщин

Останнє оновлення: 18 жовтня, 2018

Анальні тріщини – це важка та болісна проблема, з якою багато людей зіштовхуються, але про яку не говорять. Цей розлад може бути гострим чи хронічним, його варто лікувати якомога швидше, щоб уникнути надмірної крововтрати та нормалізувати функцію кишківника.

У цій статті ви можете дізнатися про найкращі натуральні засоби для лікування анальних тріщин. Ці засоби допоможуть також запобігти появі тріщин. Якщо тріщини вже є, їх можна лікувати за допомогою  холодної води, алое вера, кокосової олії та календули.

Що таке анальна тріщина?

Анальна тріщина – це невеличкий розрив слизової біля входу у пряму кишку. Основна причина – це закреп та проходження твердих калових мас. Це дуже болісно, нерідко супроводжується кровотечею. Процес загоєння тривалий та важкий.

Лікування анальної тріщини повинно передбачати подвійний підхід:

 • Нормалізація роботи кишківника завдяки споживанню достатньої кількості рідини та клітковини.
 • Застосування місцевих засобів для усунення болю та сприяння процесу загоєння рани.
Що таке анальна тріщина?

Як нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту?

Якщо маєте проблеми з кишківником, самі ліки не допоможуть розв’язати проблему. Навіть натуральні засоби не завжди дають довготривалий результат, але швидко позбавляють від проблеми. Щоб отримати тривалий ефект одужання, варто змінити харчові звички та стиль життя:

 • У раціоні харчування повинні бути фрукти та овочі, як сирі так і варені (соки, смузі, салати, тушковані овочі, тощо). Кожна страва має містити овочі.
 • Якщо можливо, потрібно додати у раціон продукти з цільного зерна (крупи, борошно, макаронні вироби).
 • Якщо споживати клітковину, організму потрібна вода для її перетравлення. Пийте принаймні два літри води в день.
 • Не забудьте про бобові, горіхи, насіння.
 • Займайтеся фізкультурою тричі чи двічі на тиждень, не ведіть сидячий спосіб життя, намагайтеся більше ходити.
 • Боріться зі стресом та нервовими розладами.

Натуральні засоби

1. Холодна вода

При анальній тріщині відчуття болю може з’являтися у будь-який момент. Хоча це не лікування, але холодна вода вгамує біль миттєво. Варто застосувати інші лікарські засоби для лікування недуги.

Холодну воду треба спрямувати безпосередньо в зону болю. Легко зробити це в душі чи на біде. Якщо нема можливості прийняти душ, можна використати невеличкий рушничок, змочений у холодній воді та прикласти до тріщини на декілька хвилин.

Люди, які страждають на анальні тріщини, не повинні використовувати звичайний туалетний папір , який загострить проблему. Вони повинні користуватися вологими серветками або відразу ж підмиватися.

Читайте статтю :   Цілющі переваги водної терапії

2. Корисні рослинні олії

Холодна вода миттєво вгамовує біль та позбавляє від відчуття дискомфорту. Щоб вилікувати та попередити появу анальної тріщини, варто не пересушувати цю чутливу зону. Натуральні засоби стануть у пригоді, не варто користуватися хімічною продукцією, що має негативний ефект .

Найпростіший та найефективніший засіб – це рослинні олії. Вони глибоко зволожують шкіру, роблять її  еластичною та запобігають утворенню тріщин.

 • Найкращі олії – мигдалева, з паростків пшениці, оливкова.
 • Можна також додати кипарисову ефірну олію для гарного кровопостачання.

Також читайте статтю Оливкова олія і лимон для бадьорого ранку

Корисні рослинні олії проти тріщин

3. Загоєння

Окрім зволоження шкіри, можна також приготувати засіб, що прискорить процес загоєння рани. Він матиме регенеративні властивості, що сприятимуть якомога швидкому загоєнню тріщини. Цей засіб також матиме протизапальні та заспокійливі властивості.

Інгредієнти

 • 2 столові ложки гелю алое вера (30 г)
 • 1 столова ложка рожевої олії (15 мл)
 • Можна використовувати тільки чистий алое вера, добутий з листка рослини алое вера або ж придбати гель алое вера в магазині.

Спосіб приготування та застосування

 • Змішайте алое вера з рожевою олією.
 • Наносьте на уражену ділянку кілька разів на день після купання.


 • Jahnny, B., & Ashurst, J. V. Anal fissures. In StatPearls [Internet]. StatPearls Publishing. 2020.
 • Nelson, R. (2017). Anal fissure. In Complications of Anorectal Surgery: Prevention and Management.
 • Nelson, R. L., Thomas, K., Morgan, J., & Jones, A. (2012). Non surgical therapy for anal fissure. In Cochrane Database of Systematic Reviews.
 • Rajaratnam, S., & Lindsey, I. (2014). Chronic anal fissure. In Anus: Surgical Treatment and Pathology.
 • Schlichtemeier S, Engel A. Anal fissure. Aust Prescr. 2016 Feb;39(1):14-7.
 • Stachowska E, Maciejewska D, Palma J, Jamioł-Milc D, Szczuko M, Marlicz W, Wunsch E, Skonieczna-Żydecka K. Improvement of bowel movements among people with a sedentary lifestyle after prebiotic snack supply – preliminary study. Prz Gastroenterol. 2022;17(1):73-80.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.