3 способи допоможуть позбутися варикозного розширення вен

Варикозне розширення вен створює безліч проблем, якщо його не лікувати. Незручність пов’язана з непривабливим зовнішнім виглядом, судомами, а також появою синців.
3 способи допоможуть позбутися варикозного розширення вен

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Люди помічають у себе страшне варикозне розширення вен раптово. 

Воно може проявитися і ззаду, і спереду ніг. Чи є у вас така проблема?

Більшість з нас не звертає увагу на зміни свого тіла, особливо коли люди дуже зайняті. Якщо ви помітили у себе прояви варикозного розширення вен, спробуйте позбутися цієї проблеми за допомогою цих натуральних лікувальних засобів.

Що таке варикозне розширення вен?

Що таке варикозне розширення вен?

Перш ніж говорити про природні способи лікування варикозу, важливо дізнатися, що варикозні вени – це розширені судини, що мають червоний або синій колір. Вони можуть виникати у невеличких ділянках, а також і на великій площі.

Через свій зовнішній вигляд вони нагадують павутинку. Частіше варикозні вени з’являються по боках ніг чи щиколотках, іноді навіть на обличчі.

Як правило, ви не відчуваєте проявів будь-яких симптомів, не відчуваєте погіршення стану здоров’я. Проте, якщо площа варикозного розширення вен велика, може з’явитися свербіж, відчуття печіння.

Читайте також статтю: Альтернативне лікування варикозу: 5 методів

Що є причиною варикозного розширення вен?

Поява варикозного розширення залежить від генетики але можна вжити певні заходи, щоб знизити шанси прояву цього захворювання.

Фактори, які потрібно контролювати:

Пам’ятаючи про це, впевнені, що ви вже володієте певною інформацією щодо натуральних засобів проти варикозного розширення. Але на випадок, якщо вам все ще не відомо про цю проблему, надамо деякі рекомендації:

1. Виконуйте легкі вправи, які покращують кровообіг в ногах

легкі вправи, які покращують кровообіг в ногах

Щоб забезпечити нормальний кровообіг ніг, варто робити фізичні вправи, що є найпершим та найпростішим способом лікування та профілактики варикозного розширення вен та випадкових синців. Вправи з середнім навантаженням підійдуть.

Якщо не знаєте, з чого почати, спробуйте наступне:

  • Прогулянки з собакою вранці та в обід.
  • Катання на велосипеді 25 хвилин на день.
  • Займайтеся рухливими домашніми справами.
  • Ходіть сходами вгору та вниз вранці та ввечері.

Для профілактики варикозного розширення вен, фізичні вправи допоможуть залишатися здоровими впродовж багатьох років

Рекомендовано прочитати Вправи для профілактики і лікуванн варикозного розширення вен

2. Носіть компресійні панчохи

компресійні колготки від варикозного розширення вен

Це другий спосіб, що допомагає позбутися варикозу, який вже став видимою проблемою.

Компресійні панчохи поліпшують кровопостачання, оскільки підтримують природну форму ніг. Ви можете знайти їх з сильним, слабким і середнім стисканням у будь-якому великому супермаркеті чи аптеці. Вибираючи розмір, врахуйте наступне:

  • Слабка компресійність. Підходить, коли пацієнт має варикозне розширення малого обсягу. Такі панчохи подібні до звичайних, що є у продажу. Можна надягати їх на декілька годин або на весь день, залежно від того, як вам зручно.
  • Середня компресійність. Можна використовувати ці панчохи, якщо варикозні вени не дуже великого розміру, але помітні з першого погляду. Одягайте їх, принаймні, на 6 годин, особливо, коли перебуваєте на ногах тривалий період часу або маєте тривалу фізичну активність.
  • Висока компресійність. Панчохи з високим рівнем компресійності показані тим пацієнтам, які мають сильно виражене варикозне розширення вен та навіть синці. Носіть їх якомога довше впродовж дня.

Перші дні, ймовірно, відчуватимете незручність, особливо при носінні панчох з сильним компресійним ефектом. З початку можна одягати панчохи на декілька годин, поступово збільшуючи час, щоб носити їх щотижня і не відчувати дискомфорту.

Не потрібен рецепт лікаря, щоб придбати такі панчохи, їх можна прати, як звичайні речі, але з використанням делікатного прального засобу. Такі панчохи коштують дорожче, ніж звичайні, але вони повинні носитися довше, тому вартість себе виправдовує.

Якщо не хочете купувати колготки та панчохи, спробуйте обмотувати ноги, ефект буде такий самий. Цей метод не такий практичний і зручний, але дешевший.

3. Лежіть з піднятими вгору ногами 

піднімайте ноги вгору для профілактики варикозу

Для поліпшення кровопостачання в ногах, треба піднімати ноги вгору на декілька хвилин:

  • Ляжте на ліжко, підніміть ноги, опираючись на стіну або ж покладіть їх на дві чи три подушки
  • Коли сидите на кріслі, помістіть ноги на пуфик
  • Сядьте на підлогу, ноги покладіть на сидіння стільця

Тримайте ноги у такому положенні максимально 20 хвилин, після цього повільно опустіть їх. Не варто спати у положенні з піднятими ногами усю ніч, оскільки при опущенні ніг потім відчуватимете біль, виникне сильне відчуття циркуляції крові в ногах.

Виконуйте ці вправи щодня, в ідеалі, тричі на день, якщо маєте сильно виражене варикозне розширення вен.

Що думаєте про природні лікувальні процедури? Застосовуйте їх на практиці та ваші ноги матимуть здоровий вигляд.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.