Вправи для профілактики і лікування варикозного розширення вен

13 Січня, 2019
Варикоз має прогресуючий перебіг, що нерідко спричиняє незворотні зміни у підшкірних венах, шкірі, м'язах і кістках.

Варикозне розширення вен з’являється через запалення у венах. У них є клапани, які працюють тільки в одну сторону і сприяють циркуляції крові до серця.

Якщо вони ослаблені, кров скупчується у венах, утворюючи згустки, внаслідок чого з’являється варикозне розширення вен, яке зазвичай виглядає як маленькі сині або фіолетові нитки. У цій статті ми пояснимо певні вправи для профілактики і лікування варикозного розширення вен.


Воно зазвичай з’являється на ногах, однак може з’явитися і на інших частинах тіла. Воно здебільшого має незначні ознаки і симптоми і правда в тому, що кожен може мати його, особливо якщо людина у віці, має надмірну вагу або веде малорухливий спосіб життя.

Варикозне розширення вен можна лікувати медичними процедурами, однак перше, що ми рекомендуємо, це змінити спосіб життя за перших ознак.

По-перше, якщо ви страждаєте від варикозного розширення вен, необхідно зміцнити м’язи ніг, щоб забезпечити нормальну роботу вен. Для того, щоб це зробити, вам доведеться виконувати багато вправ, які досить легкі, практичні та не потребують жодного спеціального обладнання, отже ви можете робити їх в будь-якому місці або вдома в будь-який час.

Погляньте на вправи і спробуйте робити їх кілька разів день, даючи м’язам час, щоб відпочити і відновити сили.

Вправи, які виконують на спині

дівчина качає прес

Коли ви лягаєте відпочивати у вільний час, витратьте час, щоб зробити ці вправи:

 • Ляжте на спину і підніміть ноги. Ви можете опертися на стіну. Ця позиція сприятиме циркуляції крові і принесе вам відчуття полегшення.
 • Ви також можете підняти ноги, слідкуйте за тим, щоб вони були прямими. Розведіть їх і зведіть кілька разів.
 • Підніміть ноги вгору і крутіть педалі в повітрі в цьому положенні. Ви також можете робити ногами кола.
 • Зігніть одну ногу до грудей, підтримуючи її під коліном. Затримайтеся в цій позиції протягом декількох секунд, а потім поміняйте ноги. Ця вправа відпрацьовує м’язи литок.
 • Зігніть пальці на ногах 20 разів за підхід, при цьому ноги мають бути прямими.

Читайте також: Варикозне розширення вен та методи його лікування

Вправи, які виконують сидячи

сидячі вправи

Якщо ви проводите багато часу в сидячому положенні вдома або на роботі, виконуйте ці вправи:

 • Постійно витягуйте і згинайте ноги, щоб полегшити циркуляцію крові.
 • Розведіть і зведіть пальці ніг. Повторіть це принаймні в 30 разів. Пам’ятайте, що важливо робити ці вправи послідовно і щодня, щоб отримати найкращий ефект.
 • Зафіксуйте п’ятки на підлозі, підніміть кінчики пальців ніг, підніміть і опустіть п’ятки кілька разів.

Вправи, які виконують стоячи

вправи

 • Пройдіться на кінчиках пальців, а потім на п’ятках.
 • Балансуйте, стоячи на пальцях ніг і п’ятках.

Варикозне розширення вен та рекомендації щодо запобігання

масаж ніг

Масаж ніг

Підтримування зволоження шкіри допоможе зберегти її м’якою і здоровою. Регулярні масажі ураженої ділянки допоможуть уникнути дискомфорту і зменшити набряк.

 • Роботі нетривалі і кругові масажі з метою переміщення скупченої крові, щоб вона могла продовжувати свою подорож до серця.
 • Намастить тіло кремом від ніг до живота. Це допоможе вашим кровоносним судинам позбутися скупчення рідин, солей, жирів і токсинів.

Підтримуйте ідеальну вагу

вага жінки

Хоча часто буває важко утримувати рекомендовану вагу, це необхідно для здоров’я та красивого вигляду. Ожиріння є одним з факторів, який викликає порушення кровообігу, так само як і набирання та втрата ваги, тож намагайтеся утримувати стабільну вагу.

Дізнатись більше: 10 порад, щоб запобігти варикозному розширенню вен

Не витрачайте багато часу в одному положенні

чоловік дивиться телевізор

Існує багато видів діяльності, які вимагають від людини довго стояти або сидіти, але ваші ноги повинні час від часу рухатися. У цей час ви можете робити вправи, які були перераховані вище.

Варикозне розширення вен не обов’язково повинен лікувати лікар, але є ситуації, в яких це необхідно, особливо, коли воно супроводжується болем, коли його поява стає все більш і більш очевидною або коли на ногах з’являються виразки.

При виконанні вправ ми рекомендуємо регулярно щоденно ходити протягом принаймні 30 хвилин. Плавання – це також хороша вправа від варикозного розширення вен, тому що воно виправляє функцію кровообігу, а також зміцнює м’язи тіла.

Їзда на велосипеді також допомагає боротися з цією проблемою, тому що вона регулює тиск і збільшує приплив крові у венах.

Якщо ви послідовно виконуєте ці вправи і докладаєте зусиль, ви зможете запобігти появі варикозного розширення вен або зменшити його зовнішні прояви, якщо вони у вас вже з’явилися.