Альтернативне лікування варикозу: 5 методів

Одна з найпоширеніших проблем із кровообігом - варикозне розширення вен, і вона може мати різні причини. Відкрийте для себе природне альтернативне лікування варикозу.
Альтернативне лікування варикозу: 5 методів

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Для лікування варикозного розширення вен, не завжди потрібно приймати ліки. Насправді, є альтернативне лікування варикозу, яким ми можемо скористатися.

Варикозне розширення вен – це не тільки естетична проблема, але й проблема зі здоров’ям. Воно викликає загальне нездужання та дискомфорт. Через незручні симптоми “важкі ноги” часто є симптомом, який називають пацієнти з цим розладом.

Запам’ятайте, що варикозне розширення вен є розширенням кровоносних судин, що заважає нормальному кровотоку в нижній частині тіла. У результаті воно також ускладнює кровообіг, коли кров повертається до серця. Це дуже поширена проблема у всьому світі.

Причини варикозу

причини варикозу
Як правило, поганий кровообіг викликає варикозне розширення вен. Однак воно також може бути результатом, опосередкованим чи безпосереднім, таких чинників:
 • генетична спадковість
 • високий рівень холестерину
 • малорухливий спосіб життя
 • гіпертонія
 • ожиріння

Інший впливовий чинник, який потрібно мати на увазі, – недостатня увага до серцево-судинної системи. Ми рекомендуємо вам щорічно проходити медичний огляд. Особливо це варто робити, якщо є сімейна історія або ви страждаєте на будь-яку серцево-судинну проблему.

Хоча лікування варикозного розширення вен можливе, доцільніше вживати запобіжні заходи, щоб зберегти вашу зовнішність. Є різні альтернативні методи лікування, і жоден з них не такий уже і складний.

Для лікування варикозу підходять не лише ліки. Насправді хірургічне втручання часто використовується лише в найсерйозніших випадках.

Запобігання варикозу

Найкраще, що ми можемо зробити, щоб подбати про себе, – це дотримуватися здорових звичок та вести збалансований спосіб життя. Для цього потрібно:

 • Правильно харчуватися.
 • Зволожувати організм.
 • Регулярно тренуватися.
 • Не стояти та не сидіти довго.

Окрім того, вам потрібно виконати такі дії:

 • Розтягуватися кожні 2 години (принаймні в офісі).
 • Змінювати температуру води під час душу. Так ви можете поліпшити кровообіг. Коли ви використовуєте гарячу воду, температура не повинна бути вищою, ніж 38 ° С.
 • Піднімати ноги час від часу, щоб кров легше поверталася.
 • За бажанням, ви можете масажувати ноги будь-якою ефірною олією 15-20 хвилин на день.
 • Уникати занадто тісного одягу.
 • Носити зручну спідню білизну.
 • Уникати надмірного тепла. Якщо ви на пляжі або на вулиці, використовуйте захисний крем від сонця.

Ми рекомендуємо прочитати: Засіб з алое вера проти варикозу

Природне альтернативне лікування варикозу

природне альтернативне лікування варикозу
Попри наявність широкого спектра венотонічних і вазопротекторних препаратів, є також природні альтернативи проти варикозного розширення вен. Їх ефективність залежить від того, як часто ви їх використовуєте.

Ці альтернативи наявні в багатьох противарикозних препаратах, оскільки доведено, що всі вони стимулюють кровообіг. Крім того, багато з них мають протизапальні ефекти (наприклад, часник).

Серед природних варіантів лікування варикозного розширення вен, відома рослина алое вера. Вона пропонує найбільше переваг. Нанесення холодного гелю безпосередньо на ноги активізує кровообіг.

Якщо ми подивимося на інші варіанти, м’ята, лавровий лист і евкаліпт – рослини, які дуже сильно освіжають, що дуже корисно для лікування варикозного розширення вен. Вони можуть бути використані як тоніки або лосьйони для тіла, нанесені безпосередньо на шкіру. Ви можете використовувати харчову соду для тоніків.

Лавровий лист і пелюстки нагідок дуже корисні для приготування пасти для лікування варикозного розширення вен. Ви можете нанести пасту ввечері й залишити до ранку. Ви також можете скористатися рослинним стеблом і зробити свіжий тонік.

Соляні ванни надзвичайно розслабляють, що значно покращує кровообіг. Ви можете додати трохи яблучного оцту в ванну, щоб максимально скористатися перевагами.

Великою перевагою використання цих натуральних інгредієнтів є те, що вони набагато дешевші, ніж їхні фармацевтичні аналоги. Однак ми хочемо підкреслити, що альтернативне лікування варикозу не має бути єдиним методом, який ви використовуєте. Ви повинні прагнути використовувати його як допоміжні заходи поряд із рекомендаціями вашого лікаря. • Arora M. Management of varicose veins. JK Science 2017. Available at: https://doi.org/10.9738/INTSURG-D-14-00084.1. Accessed 01/29, 2019.
 • Bootun R, Onida S, Lane TRA, Davies AH. Varicose veins and their management. Surgery (United Kingdom) 2016. Available at: https://doi.org/10.1016/j.mpsur.2016.02.002. Accessed 01/29, 2019.
 • Mandavia R, Anwar MA, Davies AH. Varicose veins. Metabolism of Human Diseases: Organ Physiology and Pathophysiology 2014. Available at: https://doi.org/10.1007/978-3-7091-0715-7_40. Accessed 01/29, 2019.
 • Muley, B. P., Khadabadi, S. S., & Banarase, N. B. (2009). Phytochemical constituents and pharmacological activities of Calendula officinalis Linn (Asteraceae): A review. Tropical Journal of Pharmaceutical Research. Pharmacotherapy

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.