3 ситуації, коли не можна займатися спортом

Травень 1, 2018
Фізичні навантаження дуже корисні для організму й тому потрібно завжди бути активними та виконувати різні вправи. Утім є певні ситуації, коли не можна займатися спортом, адже це може спричинити різні негативні наслідки.

Заняття спортом – це не данина сучасним трендам. Фізична активність завжди відігравала важливу роль у суспільстві.

З древніх часів у стародавній Греції люди проводили різноманітні спортивні змагання й цінували хорошу фізичну форму. Спорт вважали пріоритетом для здоров’я, не кажучи вже про культ естетики як відображення сили.

Для чого потрібно займатися спортом?

Спорт покращує роботу серця та судин, а також активізує кровоносну та нервову системи, регулює баланс гормонів і метаболізм. Водночас це позитивно впливає на стан дихальної системи. Одним словом, фізична активність – це ключ до здоров’я.

Постійний рух запобігає остеопорозу, болю в спині та пошкодженням, спричиненим неправильною поставою. Утім бувають випадки, коли не можна займатися спортом. Усе залежить від того, які вправи ви виконуєте та які проблеми зі здоров’ям маєте.

Читайте статтю: Чи маєте ви час на заняття спортом? Звісно!

Коли не можна займатися спортом?

коли не можна займатися спортом

Надмірні навантаження чи неправильно виконані вправи і справді можуть бути контрпродуктивними. Наприклад, людям із гіпертензією не варто перенапружуватися, адже це може погіршити їхній стан здоров’я. Утім є ситуації, коли не можна займатися спортом узагалі.

Читайте далі, щоб дізнатися, які саме.

1. Якщо ви погано виспалися

Багато людей думають, що після безсонної ночі можна розрухатися та пробудитися за допомогою вправ.

Це не так!

Коли ви втомлені й займаєтеся спортом, це суттєво підвищує рівень стресу. Ба більше, у цьому випадку імунна система не готова захищати організм, тому вона гірша працює.

Не кажучи вже про те, що ви виснажуватимете свої м’язи через нестачу енергії, що збільшує ризик травм. М’язи швидше втомлюються, адже ви погано відпочили та не можете працювати так само ефективно, як у нормальному стані після якісного сну.

Утім якщо ви погано виспалися минулої ночі, але не хочете пропускати тренування, завжди можна піти на прогулянку, побігати або виконати лише половину звичних вправ.

2. Після споживання алкоголю

коли не можна займатися спортом

Загалом, споживання алкоголю не перешкоджає спортивним заняттям, окрім випадків, коли вони потребують хорошої реакції та чітких рухів. Тим не менш, спиртне погіршує ваші фізичні здібності, силу й особливо координацію. Через етанол в алкогольних напоях людина перебуває в стані ейфорії, а потім переходить у депресію, що в будь-якому випадку порушує її рефлекси.

Ба більше, важливо пам’ятати, що алкоголь має сечогінну дію, що під час фізичних навантажень може спричинити зневоднення. Організм втрачає рідину, вітаміни та мінерали.

Також етанол перешкоджає нормальному засвоєнню поживних речовин, а це може призвести до появи зайвої ваги.

3. Після травми

У спортсменів дуже часто бувають травми. Найчастіше вони виникають через:

 • неправильні рухи;
 • неправильну розминку;
 • надмірні тренування;
 • неправильне взуття;
 • відсутність захисного одягу.

Ось корисна стаття: 4 поради, щоб полегшити біль у попереку

Типи травм

коли не можна займатися спортом

До найпоширеніших травм спортсменів належать:

 • гострі травми, наприклад, переломи, розтягнення, порізи тощо. Вони можуть виникати через падіння або надмірне застосування сили;
 • травми, спричинені перенавантаженням, наприклад, запалення сухожиль. Вони виникають через повторювані рухи.

Симптоми

Ось найпоширеніші симптоми травм:

 • сильний біль або болісні відчуття при дотику;
 • ригідність і запалення;
 • іммобілізація;
 • тріщини або переломи.

Якщо у вас виник будь-який із цих симптомів, відмовтеся від фізичних навантажень. Це одна з найкритичніших ситуацій, коли не можна займатися спортом.

Утім також важливо звернутися до лікаря. Після цього неодмінно повідомте свого тренера про травму та призначене лікування і поступово починайте робити відновлювальні вправи.

Рекомендації щодо занять спортом

 • Якщо вирішите серйозно займатися спортом і виконувати інтенсивні вправи, довіртеся сертифікованому спеціалісту.
 • Зверніть увагу на техніку та не зосереджуйтеся на силі, адже немає сенсу піднімати великі тягарі, якщо ви робите це неправильно.
 • Будьте послідовними та не перенавантажуйтеся. Занадто інтенсивні заняття спортом упродовж короткого періоду часу не дадуть вам результатів, які можна отримати, працюючи поступово.
 • Не забувайте про розминку. Справді важливо розтягуватися перед будь-якою фізичною активністю, щоб запобігти травмам і зробити вправи ефективнішими.
 • Якщо хочете схуднути, починайте з аеробних вправ. Утім також важливо піднімати гантелі та штангу, адже це зміцнює м’язи.
 • Дотримуйтеся збалансованого раціону, багатого на вітаміни та мінерали.
 • Пийте багато води, адже це найкращий спосіб відновитися після фізичного виснаження. Важливо споживати воду до, під час і після виконання вправ.
Вас також можуть зацікавити