До чого може призвести зневоднення

Лікарі рекомендують пити не меньше 2 літрів води на день. І не дарма, адже більшість людей вживає недостатню кількість рідини, що може призвести до зневоднення організму.
До чого може призвести зневоднення

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Вода є однією з основних рідин для життя, які необхідні організму для проведення хімічних процесів. Вона життєво важлива для поглинання поживних речовин і виведення залишків, а також для інших процесів, тому до зневоднення організму треба ставитись з усією серйозністю.

Попри це більшість людей не споживає достатню кількість води. З часом це призводить до низки складних проблем зі здоров’ям.

Це правда, що організм має здатність до самоочищення. Нестача води може ускладнити це завдання й водночас збільшити кількість токсинів. Як наслідок, зростає запалення, виникає ризик хронічних захворювань, а також з’являються симптоми, які впливають на якість життя.

Рекомендують пити в середньому принаймні 2 літри води на день. Сюди входять натуральні фруктові соки, фрукти, супи тощо.

Споживання меншої кількості води, ніж рекомендовано, може викликати зневоднення та певні реакції, які проявляються як всередині, так і зовні.

Ми розуміємо, що багато людей не знають про них. Нижче ми розповімо детально про наслідки зневоднення.

Візьміть до відома!

Проблеми з травленням

проблеми з травленням призводять до зневоднення
Розлади в шлунково-кишковому тракті – це перші наслідки зневоднення.

98% слизової оболонки шлунка складається з води, і коли води не вистачає, кислота може вплинути на слизову оболонку і викликати розлад шлунка, закреп і печію.

Болі в суглобах

За оцінками дослідників, 80% хряща, який захищає суглоби, складається з води. Через це, коли ви не споживаєте необхідну кількість води, суглоби безпосередньо опиняються під загрозою.

Зневоднена людина має більш ніж 60% вірогідність ризику артриту та інших запальних захворювань.

Зневоднення може також вплинути на диски хребта і призвести до стану, відомого як грижа міжхребцевого диска.

Сухість у роті та сухість шкіри

Симптоми зневоднення
Коли справа доходить до зовнішнього вигляду, зневоднення є розладом, який досить помітний. Тонкий шар шкіри, який вкриває губи, стає сухим і може потріскатися, не отримавши достатньої кількості вологи.

Водночас шкіра змінює нормальне виробництво олій і, як наслідок, губи виглядають тьмяними та сухими.

Хоча існують засоби для зволоження губ, дуже важливо зволожувати їх зсередини, щоб запобігти сухості шкіри.

Низький енергетичний рівень

90% плазми крові складається з води. При низьких рівнях цієї рідини серце має проблеми з прокачуванням крові та перенесенням кисню до кожної клітини організму.

Через це рівень енергії падає, а людині складно досягти хорошого фізичного і психічного стану.

Проблеми з нирками

Нирки
З огляду на те, що нирки є органами, які відповідають за фільтрацію відходів і вироблення сечі, вони є дуже важливою частиною здоров’я, яке залежить від води.

Внаслідок зневоднення люди мають високий рівень токсинів у крові. Крім того, вони, як правило, страждають від затримки рідини та здуття живота.

Зневоднення збільшує ризик розвитку інфекції в сечових шляхах, а також ризик утворення каменів у нирках.

Порушення кровообігу

Кровообіг сповільнюється, коли в системі бракує води. Через кілька днів кров може накопичуватися і викликати варикозне розширення вен.

Дуже важливо взяти ситуацію під контроль, адже через деякий час може збільшитися ризик високого кров’яного тиску, серцевого нападу та інсульту.

Зниження м’язової маси

Фізична форма
М’язи потребують води для того, щоб належним чином засвоювати поживні речовини та залишатися сильними.

Зневоднений організм може втратити значну кількість м’язової маси. Водночас стають в’ялими. Існує ризик пошкодження м’язів.

Коли ви проводите інтенсивні тренування, життєво важливо збільшити споживання рідини щодня.

Це підтримає належний рівень електролітів, компенсує втрату рідини й дозволить уникнути подальшого здуття живота.

Збільшення депресії

Дефіцит споживання води безпосередньо впливає на емоційне здоров’я. Нестача рідини в тканині головного мозку підвищує рівень кортизолу, а також посилює стрес. Це може призвести до серйозних випадків депресії.

Зневоднення навіть спричиняє голод

Дієта
Нестача рідини в організмі збільшує почуття голоду. Це змушує вас споживати більше калорій, ніж необхідно.

Протягом дня ви відчуваєте необхідність постійно навідувати холодильник і вибирати продукти, які містять рідину.

З нестачею води харчові продукти засвоюються повільно, що може призвести до набирання значної кількості ваги.

Скільки води треба споживати щодня? Тепер, коли ви знаєте про деякі з наслідків зневоднення, збільште споживання води для підтримки вашого здоров’я.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.